HAVEL 2 CUP 2012 - výsledky

Rekordní účast a počet startů na mezinárodních kanoistických závodech HAVEL 2 CUP 2012 v Olomouci neovlivnilo ani horší počasí.

Miroslav Havel | 12.06.2012 18:51:54

Letos závodilo 176 sportovců z České a Slovenské republiky a také jeden polský sportovec z celkem 24 přihlášených kanoistických oddílů.

Součástí závodů byl také nominační závod na Světový pohár v maratonu a český pohár veteránů.

Olomouckým pořadatelům se i přes nepřízeň počasí podařilo uspořádat nově také atraktivní závody čtyřkajaků na které se nejvíce těšili právě nejmladší sportovci. Startovalo se ve všech kategoriích každou třetí minutu tak, aby se vše stihlo.

Na závody finančně přispěl Olomoucký kraj a několik místních firem předalo ceny pro nejlepší sportovce. Všem kdo pomohli děkujeme.

V sobotu 9.6.2012 se uskutečnili závody na krátké 200m tratě, které byli pro velký zájem vloženy částečně také do nedělní přestávky.

V neděli 10.6.2012 pak dominovali zejména závody na dlouhé tratě a náročný maraton.

Z celkového počtu 24 přihlášených oddílů, prvenství, putovní pohár HAVEL CUP a hlavní cenu závodní kajak získal oddíl rychlostní kanoistiky SPARTA Praha s celkovým počtem 275,5 bodů.

Druhé místo obsadili domácí borci z kanoistického klubu Olomouc s celkovým počtem 175,5 bodů a tradičně se vzdali 2 ceny v prospěch klubu, který obsadil třetí místo jako důkaz nezávislosti na výsledcích a vlivu na pořádání závodu.

Třetí bodované místo obsadil oddíl z Hranic se 146 body a získal novou závodní minikanoe.

Čtvrtým oddílem se stal oddíl z Chomutova se 143 body a získal nový závodní minikajak.

Pátou příčku obsadil překvapivě oddíl z Kojetína, když se 104 body a náskokem 3,5 bodu předstihl pátý Přerov a získal tak od pořadatelů uhlíkové pádlo.

Pořadatelem HAVEL 2 CUP je občanské sdružení Kanál vodních sportů Olomouc.

Občanské sdružení si klade za cíl koordinaci a mediální podporu pro vybudování moderního sportoviště pro úspěšné Moravské kanoisty, veslaře a další vodní sporty.