Hagarov triumf v C1 na 200 m.

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Ľubomír Hagara senzačne zvíťazil v A-finále C1 na 200 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v maďarskom Szegede. Na dráhe č. 1 mimo pozornosti hlavných favoritov zvládol túto najkratšiu a divácky mimoriadne atraktívnu trať za 44,601 s. Bolo to jediné pódiové umiestnenie slovenského reprezentanta na týchto pretekoch. "Máme z toho veľkú radosť. Je to nová olympijská disciplína. Ľubovi sa oplatila špecializácia na túto trať. Je zrejmé, že práve úzka špecializácia je smer, ktorým sa bude kanoistika uberať. Skúšal novú loď, zrejme mu dobre sadla. Opakujem, sme veľmi šťastní, že to takto skvele dopadlo," uviedol pre agentúru SITA ústredný tréner slovenskej reprezentácie Pavel Blaho.

SITA, zs | 30.05.2010 20:07:18

Ďalšie tri slovenské lode sa predstavili v B-finále (o konečné 10. - 18. miesto). Peter Gelle s Tomášom Martinekom dopádlovali v K2 mužov na 3. pozícii, celkovo teda skončili na dvanástom mieste. Ivana Kmeťová bola v K1 žien o jednu priečku horšia, skončila štvrtá, celkovo trinásta. Rastislav Kohút v C1 obsadil posledné 9. miesto, celkovo bol teda osemnásty.

Výsledky finále na 200 m, v ktorých účinkovali slovenskí reprezentanti:

A-finále:

C1: 1. Ľubomír Hagara (SR) 44.601

B-finále (o konečné 10. - 18. miesto):

K1 ženy: 1. Jü Čou (Čína) 45,006, ... 4. (celkovo 13. miesto) Ivana Kmeťová (SR) 45,402

C1: 1. Mariusz Kruk (Poľ.) 44,288, ... 9. (celkovo 18. miesto) Rastislav Kohút (SR) 47,036

K2 muži: 1. Shaun Rubenstein, Michael Arthur (JAR) 34,963, ... 3. (celkovo 12. miesto) Peter Gelle, Tomáš Martinek (SR) 35,551

Diskusia k článku:

Anonym

Žeby ich volili iba voly :-)

Anonym

zvolím tiež žargón ala hnoj.... : lenže tý čo nie sú hnoj sa do stajne nedostnú a hnoj sa sám nevykydá . . .

Anonym

Aha, na inej stránke práve menia šamorínsku štartovnú listinu. A to práve na štartoch na 2000m dosť záleží, na tom kto kde na štarte stojí. No ale to určite bude v pohode v rámci objektivity!!!

Anonym

To je možné, že je tam nejaký hnoj. Ale z každej maštale ho je treba sem tam vykydať. Len to je robota a ja mám taký dojem, respektíve som si istý, že kydať nemá kto. A nestačí vykydať len jedenkrát, ten hnoj vzniká stále. To znamená, že kydať treba stále. A chce sa nám kydať ??? O tom sa tu píše málo.

Anonym

hej ale zvnutra to uz hnije :-)

Anonym

Konečne niekto prišiel na to ako to v RK funguje. Neschopní členovia v kluboch vytvárajú neschopný klub a tieto cez svojich delegátov volia "neschoný zväz". A je to presne v zmysle stanov. Podľa tejto diskusie potom schopní, čo všetko vedia, nie sú členovia klubov a nemôžu vytvoriť schopný klub a cez svojich schopných delegátov, schopný zväz. Tak keď sa cítite na tú prácu, väčšinou nedocenenú, tak začnite už konečne. Len zvonku to vyzerá úplne inak.

Anonym

mam info,ze Pali nebol len prvy na pontone,ale Hagimu udelil aj pusu...!!!

Anonym

Nie oni sú na vine, ale my ktorí im to umožňujeme svojou neschopnosťou resp. benevolenciou.

Anonym

Velmi krasne prispevky!Pobavil som sa.Zaujimave,kolko ludi okolo kanoistiky chodi s otvorenymi ocami,akurat predstavitelia Zvazu su stale slepy a hluchy...Mam riesenie-defenestrovat vsetkych,nie len skodcov

Anonym

Hagarovci budu mat na tento rok vela kalendarov a inych prezentov a caste navstevi z Bratislavy.Velke biele auto tam bude urcite velmi casto!!

Anonym

Je to už tak, na čo Pali siahne to cítiť :-))

Anonym

Po dnesku sme to konecne pochopili preco Pali B. ,, odisiel ,,v zime od Komarnancov a zacal sa naplny uvezok venovat specialistom na C1 - 200 m

Anonym

odporca aj kanoistov :-)

Anonym

Hagi isiel perfektne gratulujem a velku zasluhu ma na tom reprezentacny trener Palo Blaho (dlhorocny odporca dvestovkarov) urcite bol prvy na pontone.

Anonym

pekný výsledok Hagy gratuľujeme

Anonym

Gratulujem Hagimu - skvelý výsledok. Okrem tréningového úsilia, šťastia sa na ňom podieľa i vyrovnanosť našej kanoiistickej špičky, štarty Mariána Ostrčila spolu s ostatnými - Rasťom Kohútom, Maťom Rusnákom, mladým Oršulom sa stávajú ozdobou našich slovenských podujatí. Naopak taký Jakubík, Gelle a ostatní majú len malú šancu sa stretnúť na slovenských pretekoch s bratmi Riszdorferovcami, Tarrom resp. Vlčekom - škoda preškoda pre našu kajakársku obec.

Anonym

Hagi je KING-KONG!!!!!gratulujem!!!!A to verim,ze este nepovedal posledne slovo...

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
KP veslári, Zemník, Bratislava (uzavretá trať)
13.04.2024
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.