Hagara vo finále C1 na 6. mieste

LONDÝN 11. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Ľubomír Hagara obsadil v šprinte C1 na 200 m na olympijských hrách v Londýne 6. miesto, čím vyrovnal najlepší výsledok slovenských farieb v areáli Eton Dorney. Pre zverenca Slavomíra Kňazovického je to najväčší úspech kariéry. Hagara ešte v polovici trate bojoval o medaily.

SITA, zs, lb | 11.08.2012 11:13:28

"Keby mi niekto pred olympiádou povedal, že budem šiesty, asi by som sa len zasmial. Už postup do finále bol pre mňa príjemným prekvapením a úspechom. Pred štartom rozhodujúcej jazdy som si hovoril, že by bolo super, keby sa mi podarilo predbehnúť aspoň dvoch súperov. Presne to sa mi podarilo. Samozrejme, že som myslel aj na medailu. Dobre som odštartoval, cítil som, že som vpredu. Postupne mi v protivetre dochádzali sily a už som nedokázal udržať to vysoké tempo. Nemôžem povedať nič iné, ako že som spokojný,“ povedal v cieli 27-ročný odchovanec nováckej kanoistiky.

Zlato získal suverénnou jazdou Ukrajinec Jurij Čeban, ktorý zdolal Jevgenija Šuklina z Litvy o pol sekundy. Bronz si vybojoval Rus Ivan Štyl, majster sveta z roku 2010. Vo finále nečakane chýbal dvojnásobný svetový šampión z ostatných troch rokov a úradujúci majster Európy Valentin Demianenko z Azerbajdžanu, ktorý nepostúpil už z úvodných rozjázd.

Výsledky - rýchlostná kanoistika:

FINÁLE

Muži:

C1: 1. Jurij Čeban (Ukr.) 42,291, 2. Jevgenij Šuklin (Litva) +0,501, 3. Ivan Štyl (Rus.) +0,562, 4. Alfonso Benavidez Lópes de Ayala (Šp.) +0,747, 5. Denis Garaža (Bielor.) +1,254, 6. Ľubomír Hagara (SR) +1,686, 7. Mathieu Goubel (Fr.) +1,754, 8. Naoja Sakamoto (Jap.) +2,408