Hagara sníva o medaile z ME či MS a Riu 2016

Ľubomír Hagara bol jednoznačne najpríjemnejším prekvapením slovenskej výpravy rýchlostných kanoistov na nedávno skončených Hrách XXX. olympiády v Londýne. Tí, čo ho poznajú, verili, že by sa v pretekoch C1 na 200 m mohol dostať do finále, ale konečné 6. miesto v ňom bolo už čímsi navyše. Potvrdil ním nárast svojej výkonnosti, výrazne sa priblížil k absolútnej svetovej elite. "Možno si ma teraz súperi začnú viac všímať. Už nie som len ten, ktorý dobre odštartuje a za chvíľu ´vykape´, už dokážem s nimi držať krok až do cieľa. Pevne dúfam, že sa budem ešte pár rokov zlepšovať," vrátil sa v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) 27-ročný odchovanec nováckej kanoistiky k svojmu vystúpeniu v britskej metropole.

SITA, zs;mj | 20.08.2012 19:29:59

Až teraz priznal, že jeho štart pod piatimi kruhmi bol ohrozený. Zdravotné problémy ho na niekoľko dní vyradili z tréningu. "Začalo sa to mesiac pred štartom v Londýne, asi vysunuté platničky alebo nejaký svalový spazmus. Okamžite som musel ísť na infúzie, do ktorých mi lekári dávali lieky na uvoľnenie svalstva, magnézium... Po týždni som začal znova trénovať, celkom dobre som sa dostal do tempa. Potom zrazu, cvičil som v posilňovni a objavilo sa to isté, ale v menšom rozsahu. Opäť som išiel na infúzie. Našťastie bolesť po štyroch dňoch ustúpila. Snažil som sa udržiavať v pohybe, na bicykli alebo ľahkým tréningom na vode. Dva týždne pred olympiádou bolesti natoľko ustúpili, že som nemal žiadne problémy. Pre istotu som ale už vypustil posilňovňu. Len som jazdil a opatrne som dolaďoval formu," prezradil Ľubomír Hagara peripetie svojej predolympijskej prípravy.

Šiestym miestom v olympijskom areáli Eton Dorney nielen zaklopal na dvere svetovej špičky, ale si ich aj pootvoril. Na svojom konte síce už má prvenstvo v pretekoch Svetového pohára, na svetovom či kontinentálnom šampionáte však zatiaľ na pódium pre medailistov hľadieval z úctivej vzdialenosti. "Dúfam, že budem pokračovať v progrese, že sa každý rok budem vedieť posunúť o kúsok vpred. Rád by som sa dostal na medailové stupne, či už na majstrovstvách Európy alebo sveta. Veľmi po tom túžim," neskrýva svoje vysoké ambície zverenec strieborného medailistu z Atlanty 1996 Slavomíra Kňazovického.

Na budúci rok budú majstrovstvá sveta v brazílskom Riu de Janeiro. Bude to jedna z prvých skúšok športovísk, na ktorých sa bude v roku 2016 bojovať o olympijské pocty. "Samozrejme, myslím na Rio de Janeiro. Možno to bude moja posledná šanca dostať sa ešte raz na olympiádu. Veľmi by som v Brazílii chcel štartovať," dodal Ľubomír Hagara.

Počas uplynulého víkendu prišiel na majstrovstvá Slovenska do Piešťan potvrdiť svoju dominanciu na najkratšej kanoistickej trati 200 m, pridal k tomu pomerne suverénne prvenstvo na 500 m. Jeho vystúpenie na Sĺňave bolo preňho posledným súťažným v tejto sezóne. "Teraz úplne vypnem, budem bez pádla a bez vody," naznačil kanoista trenčianskej Dukly svoj program na najbližšie dni.

Dovolenku si tento rok neužil, azda teraz príde čas aj na to. "Nič konkrétne som si nenaplánoval, pretože som riešil hlavne zdravotné problémy. Hrozila mi operácia ramena, ale tú pravdepodobne nebudem musieť absolvovať. Teraz sa chystám na magnetickú rezonanciu krížov, aby sme zistili, kde bol problém. Keď to všetko vyriešim, možno vybehnem do Chorvátska," uzavrel na www.canoe.sk Ľubomír Hagara.

Diskusia k článku:

Anonym

Privítanie Nováckych OLYMPIONIKOV - video

http://www.novaky.com/?list=videozona&id=20120816-privitanie-novackych-olympionikov

Anonym

Budúcoročné MS seniorov nebudú v Riu!

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2081

Výsledky majstrov Európy na OH 2012 Londýn

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2082

Anonym

Slavomír Kňazovický: V kanoistike sa zázraky nedejú!

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2079

Na Pohár SNP opäť do Piešťan

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2080

Anonym

Upozornenie reprezentačného trénera maratónu: 1.-2.9. sa uskutočnia podľa nominačných kritérií v Týne nad Vltavou nominačné preteky pre MS v maratóne 2012

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.