Hagara má za sebou nezvyčajnú časť sezóny

Celú prvú časť sezóny pauzoval singlkanoista Ľubomír Hagara pre operáciu ramena, ktorú podstúpil na začiatku roka. Zotavoval sa dobre a žiadne vážnejšie komplikácie nenastali, takže sa stihol pripraviť na júlovú Novácku 500-ku, kde si vybojoval miestenku na MS v rýchlostnej kanoistike v Duisburgu na 200 m. "Oddych mi prišiel vhod, nabral som znova silu po náročnom olympijskom roku. Do akej-takej formy som sa dostal celkom rýchlo, a stačilo to na to, aby som si vyjazdil účasť na majstrovstvách sveta. Bol som trošku opatrnejší v príprave, chcel som sa hlavne doliečiť a pozitívne je, že teraz nemám zdravotné problémy. No viem, že forma nebude taká ako vlani, keď som na vode lietal. Rátal som s tým. Chýbajú mi hlavne objemy najazdených kilometrov zo zimnej prípravy, ktorú som nemohol absolvovať. Rýchlosť mi zostala, no vytrvalosť chýba," povedal Ľubomír Hagara. "O rok to však bude už čosi celkom iné. Ďalšiu sezónu chcem absolvovať v úplne inom, lepšom štýle!"

SITA, pp | 11.08.2013 17:12:17

Šiesty muž z olympijského kanoistického šprintu na 200 m sa už teší na šampionát v Duisburgu, ktorý sa uskutoční na prelome augusta a septembra. "V prvom rade treba povedať, že poolympijský rok určite nepreriedi štartové pole na mojej trati. Ak aj náhodou niekto vypadne, iný ho rýchlo plnohodnotne nahradí. Keby som sa dostal do finále, bolo by to pre mňa veľké potešenie. Pokúsim sa o to. Uvidím, hádam sa budem na vode cítiť trošku lepšie ako teraz, formu budeme ladiť v Nimnici. Som zvedavý, čo všetko sa ešte za tie necelé tri týždne dá vylepšiť,“ dodal Hagara.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Hagara má za sebou nezvyčajnú časť sezóny“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.