Grassl s Gašparíkom v C2 na 200 m ôsmi.

Súhrn výsledkov finálových jázd na 200 m na ME v rýchlostnej kanoistike v Poznani.

SITA, zs | 23.05.2004 16:58:58

Slovenskí reprezentanti Anton Grassl s Milošom Gašparíkom skončili vo finále C2 na 200 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani na 8. mieste. Bola to jediná slovenská loď, ktorá bojovala o medaily na šprintérskej, divácky atraktívnej, ale neolympijskej trati, ktorou sa VI. ME skončili. Anton Grassl ešte v sobotu neuspel v C1, keď v rozjazde i v semifinále obsadil zhodne štvrtú priečku (postupovali prví traja). Najúspešnejšou krajinou na 200 m sa stalo Španielsko, ktorého reprezentantky dokázali zvíťaziť vo všetkých troch ženských disciplínach - K1, K2 i K4. Dvojnásobný zlatý zásah sa v šprintoch podaril aj českým kanoistom, ktorí zvíťazili v C2 a C4. Celkovo najúspešnejšou krajinou na šampionáte sa stalo Maďarsko, ktoré si vybojovalo 10 zlatých, 4 strieborné a rovnaký počet bronzových medailí.

Súhrn výsledkov finále na 200 m:

K1 muži:

1. Ronald Rauhe (Nem.) 36,099, 2. Alvidas Duonela (Litva) 36,195, 3. Tomasz Mendelski (Poľ.) 36,897, 4. Jovino Gonzales (Šp.) 36,987, 5. Peter Almasi (V. Brit.) 37,371, 6. Djordje Pavlovič (Cyprus) 37,437, 7. Viktor Kadler (Maď.) 37,737, 8. Andrej Škiotov (Rus.) 37,845, 9. Dejan Marjanovič (Slovin.) 38,721

K2 muži:

1. Alvydas Duonela, Egidius Balciunas (Litva) 33,626, 2. Stepan Ševčuk, Sergej Chovanskij (Rus.) 34,166, 3. Gergely Gyertyános, Balázs Babella (Maď.)34,382, 4. Ronald Rauhe, Tim Wieskötter (Nem.) 34,460, 5. Peeter Becker, Tarmo Tootsi (Est.) 34,550, 6. Marek Twardowski, Adam Wysocki (Poľ.) 34,856, 7. Ognjen Filipovič, Dragan Zorič (Srb. a Č. Hora) 34,934, 8. Dimitrios Papanikolaou, Apostolos Papandreou (Gr.) 35,330, 9. Javier Hernanz, Pablo Banos (Šp.) 35,390

K4 muži:

1. Maďarsko (Viktor Kadler, István Bee, Balázs Babella, Gergely Boros) 31,414, 2. Španielsko (Manuel Muňoz, Jaime Acuna, Oier Aizpurua, Aike Gonzalez) 31,726, 3. Rusko (Roman Zarubin, Alexander Ivanik, Oleg Čertov, Anatolij Golikov) 32,002, 4. Rumunsko (Marian Baban, Alex Zabet, Alexandru Ceausu, Romica Serban) 32,158, 5. Veľká Británia (Richard Darby-Dowman, Ben Farrell, Ed Cox, Paul Darby-Dowman) 32,740, 6. Švédsko (Mikläs Persson, Anders Svensson, Erik Hallqvist, Johan Eriksson) 32,782, 7. Lotyšsko (Kristaps Zalupe, Martins Upitis, Ronalds Stalmanis, Arnis Lazedenieks) 32,860, 8. Írsko (Peter Egan, David Pringle, Neil Fleming, Adam Strevens) 33,490, 9. Poľsko (Sylwester Pawlak, Tomasz Žadlo, Dariusz Oborski, Przemyslaw Gawrych) 34,474

C1:

1. Maxim Opalev (Rus.) 40,008, 2. Andreas Dittmer (Nem.) 41,028, 3. Martin Doktor (ČR) 41,070, 4. Andrzej Jezierski (Poľ.) 41,310, 5. Jevgenij Suklin (Litva) 41,496, 6. Sándor Malmsoki (Maď.) 41,598, 7. Florin Mirončič (Rum.) 42,240, 8. Danek Cuskin (Est.) 42,516, 9. Dagnis Vinogradovs (Lotyš.) 42,810

C2:

1. Petr Fuksa, Petr Netušil (ČR) 38,993, 2. Attila Bózsik, Gergely Kovács (Maď.) 39,101, 3. Daniel Jendraszko, Pawel Baraszkiewicz (Poľ.) 39,107, 4. Konstantin Fomičev, Nikolaj Lipkin (Rus.) 39,467, 5. Aleksander Vaučeckij, Konstantin Šarbak (Bielorus.) 40,415, 6. Iosif Anisim, Loredan Popa (Rum.) 40,463, 7. Jevgenij Miasniankin, Kazimieras Reksnys (Litva) 40,553, 8. Anton Grassl, Miloš Gašparík (SR) 42,125, 9. Nikica Ljubek, Dražen Funtak (Chorv.) 42,209

C4:

1. Česká republika (Petr Netušil, Petr Fuksa, Jan Brečka, Karel Kožíšek) 35,254, 2. Rusko (Jevgenij Ignatov, Dmitrij Sergejev, Roman Krugľakov, Alexej Volkonskij) 35,674, 3. Maďarsko (Sándor Malomsoki, Gergely Kovács, Béla Belicza, László Vasali) 35,710

K1 ženy:

1. Teresa Portelová (Šp.) 41,748, 2. Aneta Pastuszková (Poľ.) 43,116, 3. Timea Paksyová (Maď.) 43,290, 4. Rachel Trainová (V.Brit.) 43,950, 5. Maike Nollenová (Nem.) 44,154, 6. Femke Roosová (Hol.) 44,826, 7. Marina Jacunová (Rus.) 45,024, 8. Ellen Fevangová (Nór.) 45,114, 9. Petra Schlitzerová (Rak.) 45,438

K2 ženy:

1. Beatriz Manchonová, Teresa Portelová (Šp.) 39,175, 2. Timea Paksyová, Melinda Patyiová (Maď.) 39,433, 3.

Brigit Fischerová, Carolin Leonhardtová (Nem.) 39,985, 4. Karolina Sadalská, Malgorzata Czajczyňská (Poľ.) 40,111, 5. Bonka Pindzevová, Dejana Dačevová (Bulh.) 40,717, 6. Nadežda Petrovová, Natalia Borisovová (Rus.) 41,797, 7. Spela Ponomarenková, Antonia Pandová (Slovin.) 42,817, 8. Nicole Bulková, Moniek Brandová (Hol.) 42,919, 9. Mariana Ciobanuová, Alina Ciurescuová (Rum.) 43,441

K4 ženy:

1. Španielsko (Beatriz Manchonová, Isabel Garciová, Jana Šmidáková, Teresa Portelová) 35,170, 2. Maďarsko (Katalin Kovácsová, Szilivia Szabóová, Erzsébet Viskiová, Kinga Botová) 35,596, 3. Rusko (Svetlana Kudinová, Tatiana Andrejevová, Tatiana Tiščenková, Galina Poryvajevová) 37,030

Medailová bilancia na VI. ME v rýchlostnej kanoistike:

Maďarsko 10 4 4

Španielsko 3 3 5

Nemecko 3 3 3

Rusko 2 5 4

Nórsko 2 1 1

Rumunsko 2 1 1

Česko 2 0 2

Poľsko 1 4 3

Litva 1 2 0

Ukrajina 1 0 0

Veľká Británia 0 2 1

Bielorusko 0 1 1

Belgicko 0 1 0

Nemecko 0 0 1

Bulharsko 0 0 1



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Grassl s Gašparíkom v C2 na 200 m ôsmi.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra