Gelle s Vlčekom si veria, chcú "pekný výsledok".

LONDÝN 7. augusta (SITA - od vyslaných redaktorov Petra Pašutha a Zdena Suchého) - V stredu 8. augusta sa v prvom finálovom bloku pretekov v rýchlostnej kanoistike na Hrách XXX. olympiády v Londýne predstaví jediná slovenská loď. V K2 mužov na 1000 m nastúpia v areáli Eton Dorney Peter Gelle s Erikom Vlčekom v pozícii úradujúcich majstrov sveta z minuloročného svetového šampionátu v maďarskom Szegede. Obaja však vedia, že favoritmi nie sú. "Je tam veľmi veľa silných súperov. Nemci, Maďari, Rusi, treba počítať so všetkými. Nemci išli v rozjazde veľmi dobre, Maďari zase ukázali svoju silu v júni na majstrovstvách Európy. Bude to nabité finále. Sám som zvedavý, ako to pôjde," zamyslel sa nad pretekmi "háčik" lode Peter Gelle. "Šanca tu je a ja verím, že sa nám jazda vydarí. Súperov sa nebojím, trochu mám obavy, aby sme my neurobili nejakú chybu, aby sme si dobre sadli do lode, aby nás nerozkýval nejaký bočný vietor. Verím, že máme na to, aby sme urobili pekný výsledok," naznačil skúsený Erik Vlček. Čo myslí pod pojmom "pekný výsledok" však už konkretizovať nechcel.

SITA, zs, mg, mj | 07.08.2012 16:56:01

Obaja majú v v britskej metropole mimoriadne nabitý súťažný program. V pondelok absolvovali dve jazdy v K2, v utorok ďalšiu v K4. Všetky premenili v postup do bojov o vzácne kovy. Vedia, že ich čakajú dva najdôležitejšie a mimoriadne náročné kilometre v ich kariére. "Únavu necítim. Ja som práve ten typ, ktorý potrebuje byť v akcii, zasúťažiť si, potom sa cíti lepšie," vravel Erik Vlček. "Dôležitá pre nich bude teraz regenerácia, aby ich nič nevyrušovalo, mali dobrú stravu a spánok. To sa možno zdá ako malichernosti, ale sú to základné veci. S formou neurobíme nič, natrénované majú. Prírodné podmienky budú pre všetkých rovnaké. Potrebujú sa skoncentrovať. Urobíme všetko pre to, aby mali maximálnu pohodu," sľuboval vedúci slovenskej výpravy rýchlostných kanoistov na londýnskych Hrách Boris Bergendi.

Zadák lode Erik Vlček je historicky druhý najúspešnejší slovenský rýchlostný kanoista. Štartuje už na svojej štvrtej olympiáde v kariére. Vie, že preteky pod piatim kruhmi sú nielen fyzicky, ale aj psychicky mimoriadne náročné. "Určite to je väčší stres ako na iných pretekoch, viac to vŕta v hlave. Počítal som s tým. Pripravoval som sa aj na to, že možno budem ťažšie zaspávať. Doteraz to však bolo bez problémov, dúfam, že aj pred finále budem spať dobre," pousmial sa 30-ročný Komárňan. "Nie, so zaspávaním nemám ani ja problémy," zareagoval Peter Gelle na otázku, či sa ani on nenechá rušiť v spánku. "Viem, že tá nervozita príde ráno s balením na preteky, ale zatiaľ sa mi to darí celkom dobre odbúrať. Budím sa pravidelne pred šiestou bez budíka. Chceme prísť sem do areálu skôr, aby sme sa stihli bez stresu a nervozity rozcvičiť a pripraviť na preteky," naznačil olympijský novic predštartový program dvojice.

Večer pred pretekmi sa chystali stráviť oddychom pri televízore či počítačových hrách. "Vypneme hlavy, zabudneme na chvíľu na to, čo nás čaká," vravel zadák lode Erik Vlček. "Nie, o finále sa nebudeme rozprávať, ráno si povieme pred štartom všetko dôležité. Teraz si potrebujeme zapnúť hlavy na regeneráciu a ráno zase nakopnúť zmysly na sústredenie na preteky," načrtol program oboch Peter Gelle.

Vo finále dvojkajaka sa nemienia šetriť. "Určite dáme zo seba všetko. Je to jedna jazda, môžeme tam aj zomrieť," so zveličením uzavrel háčik lode - 27-ročný rodák z Nových Zámkov.

Diskusia k článku:

Anonym

Paráda! Štvorkajak postúpil priamo do finále, K2 od neho delilo 6 stotín

Čítajte viac: http://sport.pravda.sk/parada-stvorkajak-postupil-priamo-do-finale-k2-od-neho-delilo-6-stotin-1j2-/sk-soh2012.asp?c=A120807_110414_sk-soh2012_p50#ixzz22syKrGhU

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.