Gelle s Vlčekom do finále K2 na 1000 m

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle s Erikom Vlčekom s obrovskou prevahou zvíťazili v semifinále K2 mužov na 1000 m na 39. majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede a vybojovali si tak účasť v piatkovom finále. Po polovici trate boli na druhom mieste, viedli Bielorusi Pavel Medvedev s Vitalijom Bialkom, potom však už ich tempu žiadna loď nestačila. Záver totálne vypustili a do cieľa už došli takmer iba zotrvačnosťou. Napriek tomu mali pred Bielorusmi náskok viac ako jednej dĺžky lode, tretí prišli do cieľa olympijskí víťazi z Pekingu Švédi Marcus Oscarson a Henrik Nilsson. "Nerátali sme s takouto dominanciou, skôr sme si mysleli, že to bude dramatické až do cieľa a bude sa rozhodovať v samom závere. Žiadna posádka sa nás však nedokázala držať. Finiš sme mali naozaj výborný," pochvaľoval si skúsenejší z dvojice Erik Vlček. "Bolo to naozaj výborné, celý čas sme sa cítili skvele. Po päťstovke sme dokázali ešte vystupňovať tempo. Je to doslova radosť jazdiť, keď človek cíti, že má dostatok síl," pridal sa "háčik" lode Peter Gelle.

SITA, zs, ru | 18.08.2011 18:21:39

Po štarte sa netlačili dopredu, skôr vyčkávali, čo urobia súperi a kontrolovali si čelo. "Nechceli sme to prepáliť od začiatku. Prvú polovicu sme sa len držali najlepších, potom sme začali zvyšovať tempo. Už pred štartom sme si povedali, že posledných dvesto metrov pôjdeme, čo to dá. Nemuseli sme však siahnuť úplne na dno," vysvetľoval taktiku Erik Vlček. "Ja som takto jazdil už singla. Nešiel som od začiatku naplno, ale v závere som sa snažil súperov uštvať. Funguje to aj v deblovke. Keď človek vidí, ako súperi zaostávajú, dodáva mu to nové sily," doplnil ho Peter Gelle.

V piatok čaká Erika Vlčeka náročný "trojboj". Ráno najskôr rozjazdy K4 na 1000 m, potom pravdepodobne semifinále tej istej disciplíny a popoludní finále dvojkajaka. "Myslím si, že sme obidvaja veľmi dobre pripravení. Ja osobne sa cítim veľmi dobre, najlepšie za posledné roky. Zajtra to však bude pre mňa mimoriadne náročné. Cítim sa však na to, že by som to mohol zvládnuť," zdravo sebavedome vyhlásil Erik Vlček. Peter Gelle bude mať predpoludnie voľné. "Určite usporím viac energie ako Erik. Dobre sa vyspím, poriadne sa naraňajkujem, potom nejaký ľahký obedík, možno pôjdem na chvíľu na vodu, no a potom vo finále viem, že budem musieť dať zo seba všetko," skonštatoval čoskoro 27-ročný rodák z Nových Zámkov, ktorý s kanoistikou začínal v Štúrove.

Slovenská dvojica sa stala kandidátom na medailové umiestnenie. "Chceli sme prekvapiť, asi sa nám to podarilo," stroho skonštatoval Erik Vlček.

Výsledky - K2 muži na 1000 m:

IV. semifinále: 1. Peter Gelle, Erik Vlček (SR) 3:12,822, 2. Pavel Medvedev, Vitalij Bialko (Biel.) 3:14,394, 3. Marcus Oscarson, Henrik Nilsson (Švéd.) 3:14,832

Diskusia k článku:

Anonym

Peter, Erik. Trochu ste nás vo finále potrápili, ale takým fantastickým záverom ste nám urobili podobnú radosť, sko máte vy dvaja. Gratulujem k majstrovskému titulu. Milan O.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.