Gelle deväťnásobným majstrom Slovenska.

V nedeľných pretekoch na 500 m na majstrovstvách Slovenska v rýchlostnej kanoistike na Môťovskej priehrade neďaleko Zvolena zavŕšil svoju zlatú cestu šampionátom kajakár Dukly Trenčín Peter Gelle. Po tom, ako v piatok triumfoval vo všetkých troch štartoch na 200 m a v sobotu rovnako na kilometrovej trati, pridal v nedeľu do svojej zbierky ďalšie tri tituly na 500 m. Rovnako ako v piatok a v sobotu zvíťazil v K1, spolu s Tomášom Martinekom aj v K2 a nakoniec bol členom zlatej posádky v K4 spolu s Martinekom, Ľubomírom Beňom a Martinom Jankovcom. Tri zlaté medaily si v nedeľu vybojoval aj Daniel Biksadský, ktorý triumfoval v C1, spolu s Ľubomírom Hagarom v C2 a hetrik zavŕšil ako člen štvorkanoe, ktorého posádku tvorili aj Ján Kubica, Ľubomír Hagara a Rastislav Kohút. Najúspešnejšou kajakárkou domáceho šampionátu sa stala Marcela Erbanová. Tá v nedeľu uzavrela sériu prvenstiev v singlových disciplínach a spolu so Zuzanou Kozákovou zvíťazili aj v K2, zo Zvolena sa vracia celkovo s piatimi zlatými a jednou striebornou medailou.

SITA, zs;po;lb | 03.08.2008 21:25:50

Výsledky - finále na 500 m:

K1 muži: 1. Peter Gelle (Dukla Trenčín) 1:45,907, 2. Róbert Erban (ŠKP Bratislava) 1:46,860, 3. Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 1:49,094

K2 muži: 1. Peter Gelle, Tomáš Martinek (Dukla Trenčín) 1:36,922, 2. Andrej Divinec, Boris Viszlay (ŠŠ Trenčín/Komárno) 1:37,828, 3. Martin Jankovec, Ľubomír Beňo (Dukla Trenčín) 1:38,578

K4 muži: 1. Ľubomír Beňo, Martin Jankovec, Peter Gelle, Tomáš Martinek (Dukla Trenčín) 1:28,422, 2. Pavol Maťaš, Boris Viszlay, Andrej Divinec, Miloš Mikleš (ŠKP Bratislava/Komárno/ŠŠ Trenčín/ Zvolen) 1:29,719, 3. Erik Noskovič, Andrej Wiebauer, Gabriel Jakubík, Zoltán Tóth (ŠKP Bratislava/Šamorín) 1:30,110

C1: 1. Daniel Biksadský 1:55,985, 2. Rastislav Kohút 1:56,735, 3. Ľubomír Hagara (všetci Dukla Trenčín) 1:57,657

C2: 1. Ľubomír Hagara, Daniel Biksadský (Dukla Trenčín) 1:55,297, 2. Matej Rusnák, Andrej Zlámala (ŠKP Bratislava/Vinohrady Bratislava) 1.59,781, 3. Lukáš Likavčan, Rastislav Kohút (ŠŠ Trenčín/Dukla Trenčín) 2:04,484

C4: 1. Ján Kubica, Ľubomír Hagara, Daniel Biksadský, Rastislav Kohút (TTS Trenčín/Dukla Trenčín) 1:44,672, 2. Miloš Kohout, Pavol Rusnák, Zdeněk Pátek, Tomáš Marcinek (TTS Trenčín/Zvolen) 1:56,766

K1 ženy: 1. Marcela Erbanová 1:58,750, 2. Dominika Srnáková 2:05,172, 3. Dana Ivanovová (všetky ŠKP Bratislava) 2:08,735

K2 ženy: 1. Marcela Erbanová, Zuzana Kozáková (ŠKP Bratislava/Piešťany) 2:02,969, 2. Mária Bandžáková, Dominika Srnáková (Vinohrady Bratislava/ŠKP Bratislava) 2:04,969, 3. Jana Bobková, Dana Ivanovová (ŠKP Bratislava) 2:17,391

K4 ženy: 1. Martina Šidlíková, Dominika Srnáková, Eva Jamrichová, Mária Bandžáková (Inter Bratislava/ŠKP Bratislava/Tatran Bratislava/Vinohrady Bratislava) 1:53,328, 2. Jana Bobková, Dana Ivanovová, Daniela Haviarová, Lucia Kvetáková (ŠKP Bratislava/Tatran Bratislava/Vinohrady Bratislava) 2:00,875



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Gelle deväťnásobným majstrom Slovenska.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ZRUŠENÉ I. kvalifikačné preteky seniori a testovanie juniori
24.04.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
26.04.2020 | Bratislava, Zemník
Rudno Cup
02.05.2020 | Nitrianske Rudno, priehrada
Olympijské hry - Európska kvalifikácia
06.05.2020 | Račice, CZE
I. Svetový pohár - šprint
08.05.2020 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - dlhé trate
09.05.2020 | Nováky, jazero
Jungov memoriál
16.05.2020 | Štúrovo
II. Svetový pohár - šprint
21.05.2020 | Duisburg, GER
Olympijské hry - kvalifikácia
21.05.2020 | Duisburg, GER
Svetový pohár - maratón
22.05.2020 | Pitesti, ROM
Pohár SNP
23.05.2020 | Piešťany
Medzinárodná regata juniorov/U23
29.05.2020 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy seniorov - šprint
04.06.2020 | Bascov, ROU
Kvalifikačné preteky juniori
06.06.2020 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra