Fotoreportáž z MSRdt Nováky - časť 1

Prvá časť fotoreportáže z Majstrovstiev SR na dlhých tratiach v Novákoch. Tak po dlhej zime opäť s foťákom na brehu (aj keď požičaným, môj bol v tom čase ďaleko v Afrike, ale žiaľ bezo mňa) a opäť s pokusom o krátke komentáre k fotkám v snahe priblížiť atmosféru pretekov. Urobil som zopár rozhovorov, snáď ich čím skôr spracujem, v hlave nosím myšlienku na novú rubriku Čo sa stalo, takže snáď sa budeme opäť stretávať nad peknými fotkami a zaujímavými článkami na našom kanoe.sk. Teším sa na stretnutie s vami, pretekármi, trénermi, funkcionármi a aj čitateľmi. Veľa úspechov (a zdravia!) v novej sezóne Vám všetkým praje ivans!

Sýkora Ivan | 09.05.2006 01:14:44

viac fotiek vo fotogalérií

Jakubík, Tóth, Maťko vchádzajú do druhého kola ako prví traja pretekári v kategórii K1 ml.dci a nakoniec v takomto poradí preteky aj skončili. Na tejto fotke je zaujímavý aj jeden detail a síce vzadu trčiace pádlo a kúsok lode, ktoré patria štvrtému pretekárovi v poradí v tom okamihu a síce s číslom 20 Dózsa Michal. Ten minul prvú obrátku a musel cúvať, čo ho stálo šancu na dobré umiestnenie (celkovo skončil na 17-tom mieste). Ten okamih sa mi nepodarilo zachytiť ani na vode a žiaľ ani na brehu som Michala nenašiel, aby som ho vyspovedal do novej rubriky ČO SA STALO, ktorá by mohla približovať niektoré mimoriadne situácie na vode prípadne aj z brehu...

Jakubík, Tóth, Maťko vchádzajú do druhého kola ako prví traja pretekári v kategórii K1 ml.dci a nakoniec v takomto poradí preteky aj skončili. Na tejto fotke je zaujímavý aj jeden detail a síce vzadu trčiace pádlo a kúsok lode, ktoré patria štvrtému pretekárovi v poradí v tom okamihu a síce s číslom 20 Dózsa Michal. Ten minul prvú obrátku a musel "cúvať", čo ho stálo šancu na dobré umiestnenie (celkovo skončil na 17-tom mieste). Ten okamih sa mi nepodarilo zachytiť ani na vode a žiaľ ani na brehu som Michala nenašiel, aby som ho vyspovedal do novej rubriky "ČO SA STALO", ktorá by mohla približovať niektoré mimoriadne situácie na vode prípadne aj z brehu...

A kde sú naši ? Mohlo napadnúť nováckeho fanúšika pri sledovaní kategórie K1 ml.dci. Tí utvorili spoločnú trojicu v zložení Baránek, Zaťko, Mičo, ktorú celý čas odtiahol prvý menovaný a aj sa im už nepodarilo náskok víťaznej trojice z úvodných 300m dotiahnuť. Navyše v konečnom poradí sa pred Miča vklínil na šiestu priečku Radim Kráľ z Komárna. Práve odtiaľ štartovali z 25tich pretekárov v tejto disciplíne siedmi a dá sa očakávať, že časom o nich budeme počuť čoraz viac. Raz darmo, koncepčná práca s mládežou, kvalitné podmienky a pozitívne vzory medzi dospelými sa musia prejaviť. A nielen v bodovaní oddielov, kde komárňanci jasne vyhrali.

A kde sú naši ? Mohlo napadnúť nováckeho fanúšika pri sledovaní kategórie K1 ml.dci. Tí utvorili spoločnú trojicu v zložení Baránek, Zaťko, Mičo, ktorú celý čas "odtiahol" prvý menovaný a aj sa im už nepodarilo náskok víťaznej trojice z úvodných 300m dotiahnuť. Navyše v konečnom poradí sa pred Miča vklínil na šiestu priečku Radim Kráľ z Komárna. Práve odtiaľ štartovali z 25tich pretekárov v tejto disciplíne siedmi a dá sa očakávať, že časom o nich budeme počuť čoraz viac. Raz darmo, koncepčná práca s mládežou, kvalitné podmienky a pozitívne vzory medzi dospelými sa musia prejaviť. A nielen v bodovaní oddielov, kde komárňanci jasne vyhrali.

V disciplíne C1 ml.dci sa už novácki borci presadili, keď obsadili prvé tri miesta v poradí Oršula, Zaťko a Baránek (je mimo záber). Hlavne zlepšenia päťnásťročných Oršulu (na porovnanie tento rok dosiahol čas 27,15 a minulý rok vyhral v žiakoch s časom 31,05) a aj Mira Baráneka  stoja za povšimnutie. A je možné, že ak dokážu tvrdo trénovať, vyrastú z nich dôstojní nástupcovia Rusa či Hagaru ml. Snáď sa dokážu poučiť aj z výkonnostnej stagnácie svojich 16ročných rovesníkov, ktorých už porážajú.

V disciplíne C1 ml.dci sa už novácki borci presadili, keď obsadili prvé tri miesta v poradí Oršula, Zaťko a Baránek (je mimo záber). Hlavne zlepšenia päťnásťročných Oršulu (na porovnanie tento rok dosiahol čas 27,15 a minulý rok vyhral v žiakoch s časom 31,05) a aj Mira Baráneka stoja za povšimnutie. A je možné, že ak dokážu tvrdo trénovať, vyrastú z nich dôstojní nástupcovia Rusa či Hagaru ml. Snáď sa dokážu poučiť aj z výkonnostnej stagnácie svojich 16ročných rovesníkov, ktorých už porážajú.

Napriek horšiemu umiestneniu na Dunajskom maratóne pred týždňom (nevidel som priebeh pretekov, ale aj tak 16.miesto ma prekvapilo) víťaz kategórie K1 ml.dci Jakubík Gabriel potvrdil svoje suverénne postavenie medzi rovesníkmi. Dosiahnutý čas 22,31 by mu zabezpečil slušné umiestnenie aj v kategórii st.dorastencov. Spolu so svojim parťákom v K2 Zoltánom Tóthom vyhrali aj na druhý deň a bude zaujímavé sledovať súboj šamorínskej dvojice talentov s komárňanskou a čiastočne aj nováckou presilou.

Napriek horšiemu umiestneniu na Dunajskom maratóne pred týždňom (nevidel som priebeh pretekov, ale aj tak 16.miesto ma prekvapilo) víťaz kategórie K1 ml.dci Jakubík Gabriel potvrdil svoje suverénne postavenie medzi rovesníkmi. Dosiahnutý čas 22,31 by mu zabezpečil slušné umiestnenie aj v kategórii st.dorastencov. Spolu so svojim parťákom v K2 Zoltánom Tóthom vyhrali aj na druhý deň a bude zaujímavé sledovať súboj "šamorínskej dvojice talentov" s komárňanskou a čiastočne aj nováckou presilou.

Pohoda na brehu pri rozcvičke v podaní kanoistov mužov v zložení Ľubo Hagara ml., Beneš Martin a Biksadský Daniel (obrátený chrbtom)  pred štartom C2. Na druhý deň si to rozdali v súboji o bronz práve títo traja v pretekoch C1. Zaujímavosťou bola diskvalifikácia Hagaru práve kvôli neúmyselnej zrážke s Benešom na poslednej obrátke, z čoho vyšiel v duchu známeho porekadla úspešne tretí menovaný. Podrobnejšie info nájdete v rubrike Čo sa stalo a preteky v C1 vám priblížime v samostatnej reportáži.

Pohoda na brehu pri rozcvičke v podaní kanoistov mužov v zložení Ľubo Hagara ml., Beneš Martin a Biksadský Daniel (obrátený chrbtom) pred štartom C2. Na druhý deň si to rozdali v súboji o bronz práve títo traja v pretekoch C1. Zaujímavosťou bola diskvalifikácia Hagaru práve kvôli neúmyselnej zrážke s Benešom na poslednej obrátke, z čoho vyšiel v duchu známeho porekadla úspešne tretí menovaný. Podrobnejšie info nájdete v rubrike Čo sa stalo a preteky v C1 vám priblížime v samostatnej reportáži.

Rodí sa budúca olympijská C2 v zložení Hagara - Biksadský ? Je to možné, chalanov ešte síce čaká veľa driny, ale cesta do Pekingu je možná. Som síce laik, ale pri pohľade na ich súlad na vode a ľahkosť s akou pádlovali ma iná možnosť ani nenapadla. Aj keď u nás ťažko nájde táto C2 konkurenciu, samozrejme rozhodujúca bude schopnosť presadiť sa v tej zahraničnej. Držíme palce!

Rodí sa budúca olympijská C2 v zložení Hagara - Biksadský ? Je to možné, chalanov ešte síce čaká veľa driny, ale cesta do Pekingu je možná. Som síce laik, ale pri pohľade na ich súlad na vode a ľahkosť s akou pádlovali ma iná možnosť ani nenapadla. Aj keď u nás ťažko nájde táto C2 konkurenciu, samozrejme rozhodujúca bude schopnosť presadiť sa v tej zahraničnej. Držíme palce!

Počas spoločného preteku kategórie K2 ženy a st.dorky som si všimol okrem kočiek na vode aj dve mačičky na brehu. Veľmi zaujímava výzdoba tváre, čo poviete ? A možno raz aj tieto dve dievčatká sadnú spolu do lode...

Počas spoločného preteku kategórie K2 ženy a st.dorky som si všimol okrem kočiek na vode aj dve mačičky na brehu. Veľmi zaujímava výzdoba tváre, čo poviete ? A možno raz aj tieto dve dievčatká sadnú spolu do lode...

Na vode sa naháňali iné dvojičky. Pri zranení Ivany Kmeťovej (bolesti chrbta) sa v slušivých belasých dresoch NŠC predstavila posádka žien v zložení Martina Kohlová a Radka Kubalová, ktorým úspešne až do záveru sekundovali 16ročné nádeje Petra Muchová a Simona Šamková. Ozaj bude zaujímavé sledovať ich ďalší vývoj, sú to skvelééé talenty, tréneri máte v rukách poklady. Nič neurýchliť, nič nepreháňať, len ďalej systematicky pracovať ako doteraz. Moja obľúbená hra s časmi pri pohľade do výsledkových listín v kategóriách K1 o deň neskôr hovorí, že Simona bola na 5 km takmer o minútu rýchlejšia ako Martina. Ja viem, že porovnávam neporovnateľné, ale predsa len má aj takéto porovnanie svoju výpovednú hodnotu.

Na vode sa naháňali iné dvojičky. Pri zranení Ivany Kmeťovej (bolesti chrbta) sa v slušivých belasých dresoch NŠC predstavila posádka žien v zložení Martina Kohlová a Radka Kubalová, ktorým úspešne až do záveru sekundovali 16ročné nádeje Petra Muchová a Simona Šamková. Ozaj bude zaujímavé sledovať ich ďalší vývoj, sú to skvelééé talenty, tréneri máte v rukách poklady. Nič neurýchliť, nič nepreháňať, len ďalej systematicky pracovať ako doteraz. Moja "obľúbená" hra s časmi pri pohľade do výsledkových listín v kategóriách K1 o deň neskôr hovorí, že Simona bola na 5 km takmer o minútu rýchlejšia ako Martina. Ja viem, že porovnávam neporovnateľné, ale predsa len má aj takéto porovnanie svoju výpovednú hodnotu.

Spomínal som ľahkosť s akou na vode ťahala duklianska C2. Aj táto fotka dosť jasne vyjadruje o čom hovorím. Vidíme výrazné úsilie o stiahnutie náskoku Trenčanov v prevedení nováckej C2 Rus - Beneš. Ale práve plynulou a technicky čistou jazdou dvojica Hagara - Biksadský v pohode a s prehľadom zvíťazila.

Spomínal som ľahkosť s akou na vode ťahala duklianska C2. Aj táto fotka dosť jasne vyjadruje o čom hovorím. Vidíme výrazné úsilie o stiahnutie náskoku Trenčanov v prevedení nováckej C2 Rus - Beneš. Ale práve plynulou a technicky čistou jazdou dvojica Hagara - Biksadský v pohode a s prehľadom zvíťazila.

Trošku obšírnejší komentár k tejto fotke. Do lode nasadá posádka Dukly Trenčín v zložení Belovič - Lipták, na vode ich sledujú dobre naladení neskorší víťazi zo Slávie UK Lachkovič s Dvorským (č.81) a zozadu sa k nim blíži nová posádka z Dukly v zložení Martinek - Jankovec. Tí sa čo chvíľa preženú okolo maratóncov a keď ich míňajú, tak Lachko, ak sa nemýlim, na nich zakričí: To je posledný krát v tejto sezóne, čo ste sa okolo nás takto prehnali. Sympatické zvolanie, ktoré svedčí o dobrej nálade a zmysle pre humor našich reprezentačných maratóncov, ako aj o ich dobrej forme. Pravdaže na krátkych tratiach to asi platiť nebude, tam istotne Dukla bude chcieť uspieť lepšie ako v Novákoch na dlhých tratiach. Aj tak ma prekvapilo, že sa tu Dukláci objavili v takomto zložení.

Trošku obšírnejší komentár k tejto fotke. Do lode nasadá posádka Dukly Trenčín v zložení Belovič - Lipták, na vode ich sledujú dobre naladení neskorší víťazi zo Slávie UK Lachkovič s Dvorským (č.81) a zozadu sa k nim blíži nová posádka z Dukly v zložení Martinek - Jankovec. Tí sa čo chvíľa preženú okolo maratóncov a keď ich míňajú, tak Lachko, ak sa nemýlim, na nich zakričí: "To je posledný krát v tejto sezóne, čo ste sa okolo nás takto prehnali". Sympatické zvolanie, ktoré svedčí o dobrej nálade a zmysle pre humor našich reprezentačných maratóncov, ako aj o ich dobrej forme. Pravdaže na krátkych tratiach to asi platiť nebude, tam istotne Dukla bude chcieť uspieť lepšie ako v Novákoch na dlhých tratiach. Aj tak ma prekvapilo, že sa tu Dukláci objavili v takomto zložení.

Dvaja Martinovia v akcii, alebo novácka posádka Rus - Bielik pri nasadaní do lode pred pretekmi K2. Asi by ich úsmev prešiel, keď by vedeli, že kvôli problémom s registráciou prvého člena posádky budú krúžiť 5 km zbytočne. Ale možno ani nie, keďže si aspoň zdvojnásobili tohtoročný objem celkovo najazdených kilometrov. Ako vždy, Srbo nepokazí žiadnu srandu. Nehovoriac už o výčitkách, ktoré potom na brehu smeroval na adresu rozhodcov, osobitne Rada Oršulu. Už teraz sa teším, čo tento srandista predvedie po minuloročnom rozpadnutom pádle na M SR KT. Že by loď rozpadnutá na polovicu, čo ty na to Martin?

Dvaja Martinovia v akcii, alebo novácka posádka Rus - Bielik pri nasadaní do lode pred pretekmi K2. Asi by ich úsmev prešiel, keď by vedeli, že kvôli problémom s registráciou prvého člena posádky budú krúžiť 5 km zbytočne. Ale možno ani nie, keďže si aspoň zdvojnásobili tohtoročný objem celkovo najazdených kilometrov. Ako vždy, Srbo nepokazí žiadnu srandu. Nehovoriac už o výčitkách, ktoré potom na brehu smeroval na adresu rozhodcov, osobitne Rada Oršulu. Už teraz sa teším, čo tento srandista predvedie po minuloročnom rozpadnutom pádle na M SR KT. Že by loď rozpadnutá na polovicu, čo ty na to Martin?

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Fotoreportáž z MSRdt Nováky - časť 1“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.