Finále na 500 m bez slovenskej účasti.

Slovensko nebude mať v bojoch o medaily v pretekoch na 500 m na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v kanadskom Dartmouthe žiadne zastúpenie. Z kvarteta lodí, ktoré bojovali v piatkovom semifinále, si tri vybojovali postup do B-finále (o konečné 10. - 18. miesto) a jedna do C-finále (o 19. - 27. miesto). Najviac prekvapil výsledok v kategórii K2 žien, kde strieborné medailistky z tohtoročných majstrovstiev Európy v nemeckom Brandenburgu Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou obsadili vo svojej jazde až 4. miesto a to ich posunulo o triedu nižšie. Za poslednou postupujúcou posádkou do A-finále zaostali o 36 tisícin sekundy (0,036 s).

SITA, zs | 15.08.2009 11:57:05

Veľmi dobre zabojovali Tomáš Martinek s Petrom Gellem v K2 mužov. V semifinále skončili tretí, priamy postup si však v tejto mimoriadne obsadenej kategórii vybojovali iba prvé dve posádky. Do B-finále postúpil aj Ľubomír Hagara v C1 mužov, ktorý obsadil piatu priečku. Ľubomírovi Beňovi v K1 mužov stačilo rovnaké umiestnenie iba na C-finále.

V sobotu sú na MS na programe finále na 1000 m a rozjazdy a preteky na 200 m.

Výsledky - semifinále na 500 m:

K1 muži (1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále; traja z 3. miesta, všetci zo 4. miesta + dvaja s najlepšími časmi z 5. miesta do B-finále; zvyšní dvaja z 5. miesta, všetci zo 6. miesta + traja s najlepšími časmi do C-finále):

I. semifinále: 1. Ronald Rauhe (Nem.) 1:43,770, 2. Adam van Köverden (Kan.) 1:44,089, 3. Ken Wallace (Austr.) 1:44,117

II. semifinále: 1. Anders Gustafsson (Švéd.) 1:45,092, 2. Steven Ferguson (N.Zél.) 1:45,924, ... 5. Ľubomír Beňo (SR) 1:51,116 - postúpil do C-finále

III. semifinále: 1. Francisco Llera (Šp.) 1:48,101, 2. Rene Holten-Poulsen (Dán.) 1:48,880

IV. semifinále: 1. Anton Rjachov (Rus.) 1:45,765, 2. Sebastien Jouve (Fr.) 1:46,638

C1 muži (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále):

I. semifinále: 1. Djanis Haraža (Bielorus.) 1:57,488, 2. Valentin Demjanenko (Azerb.) 1:58,559, 3. Nikolaj Lipkin (Rus.) 1:58,790

II. semifinále: 1. Mathieu Goubel (Fr.) 1:58,032, 2. Florin Mirončič (Rum.) 1:58,942, 3. David Cal (Šp.) 2:00,536, ... 5. Ľubomír Hagara (SR) - postúpil do B-finále

III. semifinále: 1. Mark Oldershaw (Kan.) 2:00,40, 2. Sebastian Brendel (Nem.) 2:01,188, 3. Jevgenij Suklin (Litva) 2:01,914

K1 ženy (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále):

I. semifinále: 1. Josefa Idemová (Tal.) 1:59,834, 2. Henriette Engelová-Hansenová (Dán.) 2:00,747, 3. Rachel Cawthornová (V.Brit.) 2:01,523

II. semifinále: 1. Katrin Wagnerová-Augustinová (Nem.) 1:59,102, 2. Teresa Portelová (Šp.) 2:00,114, 3. Spela Ponomarenková (Slovin.) 2:00,235

III. semifinále: 1. Katalin Kovácsová (Maď.) 2:00,653, 2. Natalia Sergejevová (Kaz.) 2:01,879, 3. Joanne Brigenová-Jonesová (Austr.) 2:02,714

K2 muži (1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále; traja z 3. miesta, všetci zo 4. miesta + dvaja s najlepšími časmi z 5. miesta do B-finále; zvyšní dvaja z 5. miesta, všetci zo 6. miesta + traja s najlepšími časmi do C-finále):

I. semifinále: 1. Stjepan Janič, Mičo Janič (Chorv.) 1:35,490, 2. Etienne Hubert, Arnaud Hybois (Fr.) 1:35,838

II. semifinále: 1. Hendrik Bertz, Marcus Gross (Nem.) 1:35,012, 2. Jacob Clear, Murray Stewart (Austr.) 1:35,811, 3. Tomáš Martinek, Peter Gelle (SR) 1:36,023 - postúpili do B-finále

III. semifinále: 1. Saul Craviotto, Carlos Perez (Šp.) 1:35,057, 2. Vadim Machnev, Roman Piatrušenko (Bielorus.) 1:35,248

IV. semifinále: 1. Zoltán Kammerer, Gábor Kucsera (Maď.) 1:34,411, Leonel Correira, Joao Ribeiro (Portug.) 1:35,137, 3. Reinier Torres, Carlos Montalvo (Kuba) 1:35,183

C2 muži (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jedna loď s najlepším časom do B-finále):

I. semifinále: 1. Stefan Holtz, Robert Nuck (Nem.) 1:47,660, 2. Tomas Gadeikis, Raimundas Labuckas (Litva) 1:48,571, 3. Villiam Tchamba, Bertrand Hemonic (Fr.) 1:49,700

II. semifinále: 1. Denis Kamerilov, Vitalij Verheles (Ukr.) 1:48,077, 2. Gábor Szeles, Dávid Varga (Maď.) 1:48,197, 3. Gabriel Beauchesne-Sevigny, Andrew Russel (Kan.) 1:48,766

K2 ženy (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jedna loď s najlepším časom do B-finále):

I. semifinále: 1. Josefin Nordlowová, Sofia Paldaniusová (Švéd.) 1:48,041, 2. Beatriz Manchonová, Jana Smidáková (Šp.) 1:48,701, 3. Iryna Muravjovová, Inna Osypenková-Radomská (Ukr.) 1:50,181

II. semifinále: 1. Yvone Schuringová, Viktoria Schwarzová (Rak.) 1:47,010, 2. Anastasia Sergejevová, Juliana Salachovová ( Rus.) 1:47,838, 3. Lucy Wainwrightová, Lani Belcherová (V.Brit.) 1:48,853, 4. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:48,889 - postúpili do B-finále



Diskusia k článku:

Anonym

už je to aj na STV3 práve bude odštartovaná K4 100m

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MSR M SR v ťahaní na trenažéri
08.02.2020 | Bratislava, NC Avion (pri Sport Direct)
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra