Ešte to má význam, povedal po striebre Vlček

Kanoistika občas veľmi bolí, ale potom sa dokáže aj usmievať. Pred dvoma týždňami na Svetovom pohári v Miláne si Erik Vlček a Juraj Tarr nemohli sadnúť spolu do kajaka, lebo Vlčeka skolila zimnica a horúčka. Neskôr sa choroba presunula aj na jeho parťáka Tarra, ale skúsenú "kádvojku" slovenských tridsiatnikov to neodradilo. Všetko si vynahradili v sobotu v Račiciach 50 km od Prahy. Na ďalšom podujatí Svetového pohára v solídnej medzinárodnej konkurenciu dopádlovali až k striebru na 1000 m. V chladnom, veternom a celkovo neprívetivom počasí ich zdolali len Nemci Max Rendschmidt a Marcus Gross.

SITA, ds;ru | 17.05.2014 21:12:32

"Konečne prvá medaila v kádvojke na medzinárodnej scéne," odfúkol si spokojne v cieli Erik Vlček. "Dodá nám to nový impulz a motiváciu, že to celé ešte má význam a dá sa s tým niečo robiť. V Miláne som pre chorobu nemohol štartovať, potom to prešlo na Ďura, on preto štyri dni netrénoval... Nie sme zďaleka v topforme, napriek tomu sme prišli do cieľa na 2. mieste," dodal 32-ročný Vlček, majiteľ dvoch olympijských medailí z pretekov K4.

Jeho o tri roky starší kolega z lode Tarr opísal svoje zdravotné trampoty pred Račicami takto: "Chodil som po lekároch, dostával infúzie a len oddychoval. Vravel som si preto, že v Račiciach to asi nebude nič výnimočné. Aj našim som doma povedal, aby veľa neočakávali. Pri rozjazďovaní som však zistil, že to nie je také zlé. Začal som preto veriť už po rozjazde, že vo finále by z toho mohla byť medaila."

Tarr spomenul okrem choroby aj ďalší rušivý moment, ktorý sa však na ich sobotňajšom výsledku negatívne nepodpísal. Časť slovenskej kanoistickej výpravy sa počas SP v Račiciach zložila v penzióne v neďalekom mestečku Roudnice nad Labem, kde sa piatková noc niesla aj v rytme diskotékových hitov. "Zobudil som sa až na to, keď niekto vykrikoval pod oknami, že ešte pôjdu tam a tam. Asi bol už v našom penzióne koniec zábavy... Hudbu som síce počul, ale izbu sme mali, našťastie, trošku ďalej od diskotéky," reagoval s úsmevom Tarr. Spolu s Vlčekom v sobotu postúpili aj do A-finále na polovičnej vzdialenosti, čiže 500 m. V nedeľu budú na račickom kanáli v areáli miestneho Sportcentra bojovať o ďalšiu medailu v K2. Teda radi by. "Chceli by sme opäť prekvapiť. Každá jazda je však iná. Dobre vyzerajú Bielorusi, Portugalčania, aj Nemci, ktorí nás už v sobotu zdolali. Vždy sa však dá niečo urobiť pre dobrý výsledok. Miesto na krku na medailu ešte je. Ten krk to zvládne,“ dodal Tarr.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Ešte to má význam, povedal po striebre Vlček“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.