Erik Vlček získal double.

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček zaknihoval na kontrolných pretekoch v Račiciach víťazný double.

TASR | 03.05.2008 19:44:12

Na 1000 m trati triumfoval v K1 i v K4 spoločne so svojimi kolegami z bronzovej posádky z vlaňajších MS v Duisburgu Richardom Riszdorferom, Michalom Riszdorferom a Jurajom Tarrom.

Preteky v Račiciach boli pre slovenských kanoistov zároveň kvalifikáciou na majstrovstvá Európy v Miláne. V K1 si miestenku na kontinentálny šampionát vybojoval skúsený Róbert Erban, ktorý skončil v singli druhý.

V C1 potvrdil svoju dominanciu vicemajster sveta Marián Ostrčil. V K2 sa na jazere Idroscala predstaví novozložená posádka Peter Gelle, Martin Jankovec. V C2 si účasť na ME zabezpečili Daniel Biksadský s Ľubomírom Hagarom, ktorí skončili v Račičiach druhí za českým tandemom Petr Koudelka, Filip Dvořák.

"Erik Vlček predviedol v singli výborný výkon, keď zvíťazil spôsobom štart-cieľ. Robo Erban si zásluhou druhého miesta vybojoval účasť na ME. Mrzí ma, že v K4 boli bratia Riszdorferovci, Vlček a Tarr jedinou posádkou na štarte, chalani išli iba propagačnú jazdu. V K2 sa presadili Gelle s Jankovecom, ktorí v peknom súboji zdolali Tótha s Jakubíkom," povedal pre TASR reprezentačný tréner slovenských rýchlostných kanoistov Pavel Blaho.

Výsledky kontrolných pretekov na 1000 m:

K1:

1. Erik Vlček 3:44,10

2. Róbert Erban 3:45,74

3. Richard Riszdorfer 3:48,17

K2:

1. Peter Gelle, Martin Jankovec 3:34,84

2. Zoltán Tóth, Gábor Jakubík 3:35,40

3. Pavol Matáš, Erik Noskovič 3:40,43

K4:

1. Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr 3:57,34

C1:

1. Marián Ostrčil 4:05,46

2. Matej Rusnák 4:08,94

3. Daniel Biksadský 4:07,89

C2:

1. Petr Koudelka, Filip Dvořák 4:05,18

2. Daniel Biksadský, Ľubomír Hagara 4:07,89

Diskusia k článku:

BMX-kar

No môže štartovať ktokoľvek registrovaný... Veď v propozíciách je napísané: Prihlášky doporučene do 20.04.2008 na adresu SZRK. Keď pozrieš Regate v Piešťanoch, tam je: Prihlášky doporučene do 09.05.2008 na adresu SZRK. Konečnú prihlášku bude realizovať zodpovedný tréner RDJ. Tak tam už asi nemôže štartovať ktokoľvek, keďže konečnú prihlášku dáva dokopy RDJ tréner. Ale v Račiciach podľa mňa môže štartovať ktokoľvek registrovaný... A je tam preto len pár pretekárov, lebo pochybujem, že by tam išiel na zájazd celý autobus z Piešťan, či Novák, veď to stojí tiež nejaké prachy... A okrem toho tam štartujú len dospelí a starší dorast. Takže tam tých pretekárov ani nemôže byť tak veľa...

Anonym

co to znamena ktokolvek ? Akoze do racic sa moze prihlasit posadka, alebo jednotlivec ci registrovany alebo nie. Z casom na 500 napr. o 20 sekund horsim ako ma favorit ? To pocujem prvy krat. Na Slovensku je pretekarov relativne dost a nemam pocit, ze by do racic chodili vsetci systemom, ze idem si zapretekat ved clovek nikdy nevie ako zajde mozno motyka vystreli ;) ... to by asi bolo na starte veselsie, len papalasom by sa to nevidelo. Celkovo mam dojem, ze rychlostna kanoistika sa u nas nerobi pre radost, ale zasadne pre vysledky. Kto nie je reprezentant ako, keby ani neexistoval a nech si jazdi niekde na potoku, neotravuje a nezavadzia nam uzasnym, talentovanym. Mno skoda ...

BMX-kar

Asi máš na mysli Masárovú... No tak o tom som nepočul, že by niekto niekomu zakazoval sa prihlasovať na preteky. I. Kontrolné preteky sú zaradené v kalendári pretekov a myslím, že sa na ne môže prihlasovať ktokoľvek... zrejme som sa mýlil... Možno by sa k tomu vedela vyjadriť pani Masárová... len to by sme veľa čakali...

Anonym

Boli to "23"-ári a štart im prakticky zakázala osoba nežného pohlavia. Ostatné si snáď domyslíš. Ale tu nejde iba o túto disciplínu, prečo by kontrolný pretek nemal byť súčasťou riadneho preteku zaradeného do Slovenského pohára a nemuselo by dochádzať k polemikám, kto , ako a či vôbec má štartovať nato aby sa nominoval. Veď predsa chceme vychovávať pretekárov, ktorí pretekať chcú a nie je ich cieľom získať nomináciu účasťou.

BMX-kar

Vieš aj konkretizovať? Kto nahlasoval posádku? Akú posádku nahlasovali a do akej jazdy? A kto zakázal ju prihlásiť?

Anonym

Aj keď význam polemiky ako a či mali ísť /K4 muži/ ale i iné disciplíny, je iba akademický, mňa by zaujímalo prečo nepustili na štart ďalšiu posádku do K4. Viem že sa hlásili chalani, avšak vraj nespĺňali kritéria nominácie na ME a štart im neumožnili. Nie je po prvý raz čo takto pretekári zbytočne márnia čas v lodi a ukazujú tým aj akých schopných činovníkov máme vo funkciách. Pretože neexistuje dôvod prečo to naďalej podporovať svojou "aktívnou" pasivitou. Je to predovšetkým výsledok práce s mládežou a celou obcou rýchlostných kanoistov /alebo vypusťme radšej slovíčko rýchlostných/. Chyba je nielen v samotnom zväze ale najmä v tej časti oddielových funkcionárov, ktorým tento stav vyhovuje a bránia sa zmenám, ktoré sú však nevyhnutné. V opačnom prípade to môžeme rovno zabaliť. Alebo čakáme na zázraky padajúce z neba?Ten, kto nevidí alebo nechce vnímať realitu by nemal zastávať zodpovedné funkcie nielen vo vrcholných orgánoch zväzu ale ani vo oddieloch ktoré ho prakticky tvoria. A funkcionárov v oddieloch predsa si volíme my sami - každý radový člen, čo takto začať od seba a v každom odieli pomenovávať realitu správnymi výrazmi....

BMX-kar

Možno to nezapadalo do ich tréningového procesu, tak keď nemuseli, tak to nešli naplno. Ale máš pravdu, že lepšie by to vyzeralo, keby to zašli naplno, ale my dvaja do toho asi tak dobre nevidíme čo v tom je... Rozhodne by bolo lepšie keby bola aj ina štvorka na štarte ako len jedna...

Anonym

Potom mala byť podmienka ak štartuje iba jedna loď aby to nešli voľne, ved to bolo fakt trápne

BMX-kar

No podmienka bola byť prvý a nie mať dobrý čas... Takže sa chlapci zrejme nenaháňali, keď nemuseli... A druhá K4 chcela zrejme vedieť aký čas bude mať, tak išla naplno... Možností a dôvodov je viacej, ale to by sa bolo treba opýtať priamo chalanov z K4.

Anonym

To máš pravdu, ale prečo to nemohli odísť ako normálny štart, prečo potom druhá K4 na 200vke išla normálne. Teraz by ich teoreticky mohol tiež niekto napadnúť, že s takým časom nemôžu predsa nikam íst.

Anonym

To máš pravdu, ale prečo to nemohli odísť ako normálny štart, prečo potom druhá K4 na 200vke išla normálne. Teraz by ich teoreticky mohol tiež niekto napadnúť, že s takým časom nemôžu predsa nikam íst.

BMX-kar

No podľa mňa štartovala jedná loď aj preto, aby boli splnené nominačné kritériá, ktoré hovoria že postupuje víťaz, takže preto to išli, aby splnili nominačné kritériá... to je môj názor...

Keby to nešli, tak by to niekto napadol, že nevyhrali a teda nemôžu štartovať...

Anonym

Erikovi úprimne gratulujem, som jeho veľký fanúšik, ale osobne si myslím,že ich vystupenie na tisícke a päťstovke ako K4 bolo trápne. Ved to mohli zájst aspon ako tréning, keď si pozriete ich čas a porovnáte ho s časmi singlistov alebo deblov tak uznáte, že to bola fraška. Keď je jedna loď na štarte tak podľa pravidiel ani nemá byť kategória odštartovaná, alebo sa mýlim? A už keď, tak ísť tisícku za necelé 4min a päťstovku za 1:56 je trápne, nemyslíte??? ...na čo je to dobré??? Ved Česi sa museli smiať. Čo na to hovoria naši kompetentní??? Prajem pekný deň a držím vám palce, športovci aj nešportovci.

Anonym

ved to uviedol asi repre trener pre TASR ako píšu na konci článku

podrypak

Neviem, ako je to s kvalifikaciou na ME, ale nominaciu by mal schvaľovať nejaky nadriadeny organ, nie? Zase vie TASR viac ako Predsedníctvo SZRK?

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.