Erik Vlček si pochvaľuje kvalitnú zimnú prípravu

Najvyťaženejším slovenským rýchlostným kanoistom na Hrách XXX. olympiády v Londýne (27. júla - 12. augusta 2012) by mal byť Erik Vlček. Spolu s Petrom Gellem si ziskom titulu majstra sveta v K2 na 1000 m na minuloročnom šampionáte v maďarskom Szegede vybojoval v tejto disciplíne miestenku aj do britskej metropoly, mal by však štartovať aj v štvorkajaku, ktorý z predchádzajúcich dvoch olympiád v Aténach 2004 a Pekingu 2008 priviezol bronzovú a striebornú medailu. Tomu, aby to zvládol, podriadil aj celú zimnú prípravu.

SITA, zs;mj | 05.04.2012 19:17:43

"Už koncom minulého roka sme začali s kondičnými tréningami zameranými na vytrvalosť a silu. Veľa sme plávali, chodili do posilňovne, pádlovať do bazéna, vydarené bolo sústredenie v rakúskom lyžiarskom stredisku Ramsau, kde bol základom beh na lyžiach," začal sumarizovať uplynulé mesiace 30-ročný rodák z Komárna.

Začiatkom februára absolvovali všetci adepti na slovenský reprezentačný dres kontrolné testy. "Dopadli nad očakávanie dobre. Všetci sme na nich dosiahli lepšie výsledky ako pred rokom," pochválil sa Erik Vlček.

Vzápätí odcestoval do kalifornského strediska New Port Beach, kde v teple mohol pokračovať v príprave. "Do USA sme išli s Jurajom Tarrom, Borisom Viszlayom, Máriom Jančom a trénerom Petrom Likérom. Mali sme tam skvelé podmienky - bolo tam teplo, dostatok možností na tréning, vynikajúca strava, výborné podmienky na kvalitnú regeneráciu vrátane masáží a mali sme aj prideleného chiropraktika. Naozaj výborné," neskrýval spokojnosť sedemnásobný majster sveta a desaťnásobný šampión starého kontinentu.

Do Európy sa vrátili v polovici marca. Na Slovensku ešte neboli podmienky na prípravu na vode, a tak opäť balil kufre. "Tentoraz sme si to všetci Komárňania namierili do talianskej Sabaudie. Poznáme to tam, vedeli sme, do čoho ideme. Aj s touto fázou môžem vysloviť spokojnosť," pokračoval po Michalovi Riszdorferovi historicky druhý najúspešnejší slovenský rýchlostný kanoista.

Domov prišli až v závere minulého týždňa. Bez prerušenia sa opäť vrhli do tréningov. "Nie je to síce na tričko s krátkym rukávom, ale už sa na Váhu dá pádlovať. Zatiaľ je aj dosť vody. Je to stále najmä o enormných dávkach v singlových lodiach. Pridávam si aj posilňovňu, behy. Ak by sa počasie výrazne zhoršilo, uvažovali sme o výjazde buď do Talianska alebo Rakúska, inak nemáme dôvod niekam cestovať," naznačil Erik Vlček rôzne varianty ďalšej prípravy.

S Petrom Gellem, s ktorým sa v auguste minulého roka na MS v Szegede ziskom zlatej medaily v K2 na "olympijskom" kilometri postarali o jednu z najväčších senzácií šampionátu, si spolu prvýkrát do jednej lode sadnú až začiatkom mája v českých Račiciach. "Loď na túto sezónu nám ešte len vyrábajú. V Račiciach nás čakajú interné kvalifikačné preteky. Potom máme naplánovaný spoločný štart na Svetovom pohári v poľskej Poznani a v nemeckom Duisburgu," prezradil svoj najbližší súťažný program sedemnásobný víťaz ankety Rýchlostný kanoista roka na Slovensku.

V Duisburgu sa spoločne so súrodencami Richardom a Michalom Riszdorferom a Jurajom Tarrom posadí aj do štvorkajaka. "Tam to bude mimoriadne zaujímavé. Ak bude štartovať aspoň šesť posádok z finále vlaňajších majstrovstiev sveta, musíme skončiť do štvrtého miesta. V opačnom prípade nás čakajú nominačné preteky v singloch, kde sa vyberú štyria najlepší, ktorí potom pôjdu na olympiádu do Londýna," uzavrel Erik Vlček.

Diskusia k článku:

Anonym

Vlček bude v Londýne...

http://sportky.topky.sk/c/83983/vlcek-bude-v-londyne-najvytazovanejsim-kanoistom

Anonym

Fischerová sa v 50 rokoch nevráti do kajaku

http://sport.pravda.sk/fischerova-sa-v-50-rokoch-nevrati-do-kajaku-zakazal-jej-to-lekar-p6q-/sk_rsport.asp?c=A120405_203437_sk_rsport_p50

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.