Erbanová chce zabudnúť na minulú sezónu.

Marcela Erbanová: "Keby som bola v takej forme, v akej som bola v Aténach, tak by som si mohla trúfnuť aj na medailu".

SITA, zs | 30.06.2007 01:29:16

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Marcela Erbanová mala svoj doterajší vrchol kariéry na olympijských hrách v Aténach 2004. Piatym miestom v K1 žien na 500 m prekvapila vtedy všetkých vrátane seba. Ešte aj ďalšia sezóna jej vyšla, ale piate miesta akoby boli pre ňu stropom. Na majstrovstvách Európy 2005 v Poznani jej táto priečka patrila v pretekoch singlistiek na 500 aj 200 m, na majstrovstvách sveta v tom istom roku v Záhrebe skončila na olympijskej trati šiesta a na 200 m deviata. Práve vo finále na jej obľúbenej dvojstovke sa začali u nej prejavovať zdravotné problémy. Rameno ju bolelo, nedovolilo jej ísť tak, ako by si to sama želala.

Na rok 2006 sa však bude zrejme snažiť čím skôr zabudnúť. "Minulý rok som mala zdravotné problémy, k tomu som to prehnala v príprave a prišiel taký stav pretrénovanosti. Dokopy so zdravotnými problémami, ktoré som mala, som sa nevedela z toho dostať," spomína na neúspešnú uplynulú sezónu. V tejto si však opäť trúfa vrátiť sa na stratené pozície. " V zime a na jar som sa pripravovala v Izraeli, je to lepšie, nechajme sa prekvapiť. Zatiaľ som nebola na žiadnych medzinárodných pretekoch. Pred dvoma týždňami som absolvovala zdravotné vyšetrenia. Moja štítna žľaza vôbec nie je v poriadku. Lekári mi upravili dávky liekov, ktoré už budem musieť užívať doživotne, malo by sa to zlepšiť," s optimizmom pozerá dopredu dlhoročná slovenská kajakárska jednotka.

Už od štvrtka ju v španielskej Pontevedre čaká vystúpenie na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike. Ide do neznámeho prostredia, ale informácií o tomto netradičnom mieste šampionátu, kde sa bude bojovať na novom kanáli, sa snažila zistiť čo najviac. "Viem o ňom, že tam môže byť veľmi veľa prekvapení. Mám kamarátku, ktorá žije v Španielsku a tá mi hovorila, že na kanáli Pontevedra favoriti vôbec nemusia vyhrávať. Je to tam krátke, je tam málo miesta na rozjazďovanie, robia sa vlny, fúka nevypočítateľný vietor. Uvidíme, čím nás to prekvapí," vravela krátko pred odchodom do Galície na severozápade Španielska. Máloktorý športovec je ochotný hovoriť pred takýmto významným podujatím o svojich ambíciách. Ani Marcela Erbanová nie je výnimkou. "Keby som bola v takej forme, v akej som bola v Aténach, tak by som si mohla trúfnuť aj na medailu. V ženskej kanoistike je to momentálne dosť vyrovnané a tým všetko otvorené. Pred časom jazdili také favoritky, že ich jednoducho nebolo možné zdolať. Teraz je to iné. Keby som bola zdravá ako pred tromi rokmi, myslela by som na stupne víťazov, teraz si jednoducho netrúfnem nič tipovať," uzavrela 29-ročná Piešťanka. Prvé vystúpenie na ME ju čaká vo štvrtok popoludní v rozjazde na 500 m.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Erbanová chce zabudnúť na minulú sezónu.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.