EH BAKU: Vlček s Tarrom idú nahor, hlavným cieľom OH

Dvojkajak Erik Vlček, Juraj Tarr skončil na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku len tri desatiny sekundy od medaily. Slováci vo finále na kilometri, v ktorom sú úradujúci majstri sveta, dopádlovali na kanáli v Mingačevire na 4. mieste tesne za bronzovými Bielorusmi. Forma dvojice Vlček, Tarr po výsledkovo nevydarenom úvode sezóny pomaly stúpa, gradovať by mala na augustových majstrovstvách sveta v talianskom Miláne.

SITA, pp;mj | 15.06.2015 12:48:30

Na májových majstrovstvách Európy v Račiciach síce získali striebro na 500 m, ale na kilometri nepostúpili ani do finále. Kontinentálny šampionát však tento rok nebol hlavnou prioritou. "Tri vrcholy za rok je trocha veľa. Európu sme brali skôr tréningovejšie, až európske hry boli naším prvým vrcholom. A hlavným sú majstrovstvá sveta, kde chceme vybojovať predovšetkým miestenku do Ria de Janeiro na olympijské hry. Bude to o niečom inom, kto teraz vyhráva, nemusí o dva mesiace. Zo svetovej špičky v Mingačevire chýbali len Austrálčania a Dáni chcú postaviť tiež dvojkajak," uviedol po pondelkovom predpoludňajšom finále Juraj Tarr.

Slováci sa vďaka 3. miestu v rozjazde vyhli nedeľňajšiemu podvečernému semifinále a ušetrili sily na pondelkové finále. V ňom sa pohybovali medzi 4. až 6. miestom. Po 500 m sa chceli posunúť dopredu, predstihli Talianov, ale Bielorusi už dokázali ich atak odvrátiť. "Vedeli sme, že keď nám bude priať šťastie a všetko sadne, môžeme získať aj medailu. Napokon k nej chýbali tri desatiny. Bola to dobrá jazda, možno ten záver mohol byť iný. Dnes boli Bielorusi lepší," povedal Erik Vlček.

Kajakári bývajú a pretekajú v Mingačevire, ktorý je vzdialený 350 km od Baku. Organizátori im pripravili podobné podmienky ako v metropole krajiny. Nechýba dedina pre športovcov, v ktorej si Slováci ozdobili okná izieb štátnymi vlajkami, ktoré je už zďaleka vidieť. "Mrzí nás, že kajakárska dráha sa nedá postaviť kdekoľvek. Sme zvyknutí, že kanoistika je odstrčená na iné miesto a musíme cestovať. Teraz sme Baku nevideli ani z lietadla. Rád by som sa tam pozrel, ale asi inokedy," priznal Erik Vlček.

Európske hry zabezpečením pripomínajú olympijské hry. V Mingačevire nemajú kanoisti ďaleko na svoje športovisko z dediny. "Zvykli sme si, že sme oddelení od iných športovcov. V Mingačevire je menšia dedina, je to tu super urobené, izby sú veľké a strava super," dopĺňa Juraj Tarr.

Komárňanský dvojkajak nebude po návrate z Azerbajdžanu zaháľať. Hlavný vrchol sezóny a vidina olympijskej miestenky ho budú poháňať v ďalšej príprave, počas ktorej absolvuje aj sústredenie s Austrálčanmi v Szolnoku. "Na MS nejdeme potvrdzovať úlohu favorita. Na každých pretekoch chceme zvíťaziť. Dostať sa do elitnej šestky bude veľmi náročné. Konkurencia je silná, obhajoba zaväzujúca, ale hlavným cieľom je olympiáda. Verím, že nám všetko vyjde počas nasledujúcich šiestich týždňov a budeme aj zdravotne v poriadku," dodal Erik Vlček.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
EH BAKU: Vlček s Tarrom idú nahor, hlavným cieľom OH“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.