EH BAKU: Vlček a Tarr postúpili do finále K2 na 1000 m

Slovenskí rýchlostní kanoisti Erik Vlček a Juraj Tarr postúpili z rozjázd priamo do finále K2 na 1000 m na I. európskych hrách. V 350 km od Baku vzdialenom Mingačevire skončili v druhej rozjazde na 3. mieste, ktoré im stačilo na postup do pondelkového predpoludňajšieho súboja o medaily.

SITA, ds;kl | 14.06.2015 12:16:33

Ďalej idú aj kajakár Peter Gelle a kanoista Matej Rusnák, ktorí sa prebojovali z rozjázd na 1000 m do popoludňajšieho semifinále. Gelle obsadil v druhej zo štyroch rozjázd v K1 na 1000 m piate miesto a Rusnák bol v druhej z dvoch rozjázd v C1 na 1000 m štvrtý.

To isté - teda postup do semifinále - platí aj o ženskej "kádvojke" Ivana Kmeťová, Martina Kohlová - v II. rozjazde na 500 m obsadili 6. miesto. Štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin vo svojej rozjazde skončil štvrtý a rovnako ešte v nedeľu popoludní absolvuje semifinálovú jazdu o postup do finále.

Výsledky - I. európske hry v Baku - rýchlostná kanoistika - nedeľa:

Muži - 1000 m:

K1 - II. rozjazda (prví šiesti priamo do semifinále): 1. Rene Holten Poulsen (Dán.) 3:35,606, ... 5. Peter Gelle (SR) 3:40,139

C1 - II. rozjazda (prví traja do finále, zostávajúci do semifinále): 1. Martin Fuksa (ČR) 3:57,523, ... 4. Matej Rusnák (SR) 4:04,777

K2 - II. rozjazda (prví traja do finále, ďalší štyria do semifinále): 1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:13,452, ... 3. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:14,468

K4 - II. rozjazda (prví traja do finále, zostávajúci do semifinále): 1. Poľsko 2:52,420,... 4. Slovensko (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin) 2:54,252

Ženy - 500 m

K2 - II. rozjazda (prvé tri lode do finále, zostávajúce do semifinále): 1. Milica Starovičová, Dalma Ružičičová-Benedeková (Srb.) 1:38,191,... 6. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:44,421

Ďalší nedeľňajší program Slovákov (časy začiatkov sú v SELČ):

12.54 h - semifinále C1 1000 m M (Matej Rusnák), 13.08 h – semifinále K1 1000 m M (Peter Gelle), 13.34 - semifinále K2 Ž (Kmeťová Kohlová), 14.24 - semifinále K4 M (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin)



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
EH BAKU: Vlček a Tarr postúpili do finále K2 na 1000 m“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2017
1. KOM
100,0%
1 053,50
2. NOV
96,6%
1 018,00
3. ŠAM
91,6%
965,00
4. PIE
57,6%
607,00
5. TAT
56,1%
591,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 5. ročník
12.05.2018 | Nitrianske Rudno, Priehrada
I. Svetový pohár
18.05.2018 | Szeged, HUN
MSR Majstrovstvá Slovenska v maratóne
19.05.2018 | Bratislava, Zemník
II. Svetový pohár
25.05.2018 | Duisburg, GER
Jungov memoriál
26.05.2018 | Štúrovo
ME Majstrovstvá Európy seniorov
08.06.2018 | Belehrad, SRB
Svetový pohár v maratóne
09.06.2018 | Viano do Castelo, POR
KP juniori
09.06.2018 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
16.06.2018 | Komárno, Váh
Pohár Interu, Podujatie ZRUŠENÉ!
23.06.2018 | Bratislava, Štrkovecké jazero
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23
28.06.2018 | Auronzo, ITA
ME Majstrovstvá Európy v maratóne
05.07.2018 | Metkovic, CRO
Novácka päťstovka, 46. ročník
07.07.2018 | Nováky, jazero
II. KP seniori
14.07.2018 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta juniorov a U23
26.07.2018 | Plovdiv, BUL
ME Akademické majstrovstvá Európy
26.07.2018 | Coimbra, POR
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra