EH BAKU: Vlček a Tarr postúpili do finále K2 na 1000 m

Slovenskí rýchlostní kanoisti Erik Vlček a Juraj Tarr postúpili z rozjázd priamo do finále K2 na 1000 m na I. európskych hrách. V 350 km od Baku vzdialenom Mingačevire skončili v druhej rozjazde na 3. mieste, ktoré im stačilo na postup do pondelkového predpoludňajšieho súboja o medaily.

SITA, ds;kl | 14.06.2015 12:16:33

Ďalej idú aj kajakár Peter Gelle a kanoista Matej Rusnák, ktorí sa prebojovali z rozjázd na 1000 m do popoludňajšieho semifinále. Gelle obsadil v druhej zo štyroch rozjázd v K1 na 1000 m piate miesto a Rusnák bol v druhej z dvoch rozjázd v C1 na 1000 m štvrtý.

To isté - teda postup do semifinále - platí aj o ženskej "kádvojke" Ivana Kmeťová, Martina Kohlová - v II. rozjazde na 500 m obsadili 6. miesto. Štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin vo svojej rozjazde skončil štvrtý a rovnako ešte v nedeľu popoludní absolvuje semifinálovú jazdu o postup do finále.

Výsledky - I. európske hry v Baku - rýchlostná kanoistika - nedeľa:

Muži - 1000 m:

K1 - II. rozjazda (prví šiesti priamo do semifinále): 1. Rene Holten Poulsen (Dán.) 3:35,606, ... 5. Peter Gelle (SR) 3:40,139

C1 - II. rozjazda (prví traja do finále, zostávajúci do semifinále): 1. Martin Fuksa (ČR) 3:57,523, ... 4. Matej Rusnák (SR) 4:04,777

K2 - II. rozjazda (prví traja do finále, ďalší štyria do semifinále): 1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:13,452, ... 3. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:14,468

K4 - II. rozjazda (prví traja do finále, zostávajúci do semifinále): 1. Poľsko 2:52,420,... 4. Slovensko (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin) 2:54,252

Ženy - 500 m

K2 - II. rozjazda (prvé tri lode do finále, zostávajúce do semifinále): 1. Milica Starovičová, Dalma Ružičičová-Benedeková (Srb.) 1:38,191,... 6. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:44,421

Ďalší nedeľňajší program Slovákov (časy začiatkov sú v SELČ):

12.54 h - semifinále C1 1000 m M (Matej Rusnák), 13.08 h – semifinále K1 1000 m M (Peter Gelle), 13.34 - semifinále K2 Ž (Kmeťová Kohlová), 14.24 - semifinále K4 M (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin)

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
EH BAKU: Vlček a Tarr postúpili do finále K2 na 1000 m“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP I. Svetový pohár - šprint
10.05.2024 | Szeged, HUN
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.