EH BAKU: V štvorkajaku bude ešte súboj o miesto na MS

Po úspechu na pretekoch Svetového pohára v nemeckom Duisburgu zvažujú rýchlostní kanoisti Juraj Tarr s Erikom Vlčekom, že sa posadia spoločne s Denisom Myšákom a Tiborom Linkom do štvorkajaka aj na ďalších podujatiach. Počas posledného júnového víkendu by si dokonca mohli vybojovať aj miestenku do kategórie K4 na augustové majstrovstvá sveta do Milána. Ešte v úvode sezóny jazdil za Slovensko štvorkajak Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin a jeho pozícia sa zdala byť neotrasiteľná. Kvarteto Myšák, Vlček, Tarr a Linka si sadlo do jednej lode v Duisburgu, aby vyplnilo čas po zrušení pretekov dvojkajakov na 500 m. Nadmieru im to vyšlo, skončili tretí a ich krajania až siedmi.

SITA, pp;mj | 15.06.2015 12:49:26

"V Duisburgu to bol pre nás doplnkový štart. K4 pre nás nie je prioritou, tou zostáva stále K2. Pred Duisburgom sme si však povedali, že keď zdoláme mladší štvorkajak, získame medailu a nedostaneme veľa od víťazov, môžeme rozmýšľať nad ďalšími štartmi. Napokon sa všetky tri podmienky naplnili," priznal Juraj Tarr.

Myšák, Vlček, Tarr a Linka chcú štartovať v štvorkajaku aj posledný júnový víkend na slovenských nominačných pretekoch na MS, ktoré by sa mali konať na vodnej ploche Zemník pri bratislavských Jarovciach. Ich účasť na MS bude závisieť aj od utorkového vystúpenia terajšej elitnej K4 na I. európskych hrách na vode v Mingačevire. "V K4 budeme štartovať na kvalifikácii. Uvidíme, ako zajazdia chalani na EH. Ak ich potom v kvalifikácii zdoláme len o kúsok, potom nemá význam niečo kombinovať a radšej nech sa ďalej pripravujú na majstrovstvá sveta, ktoré budú aj kvalifikáciou na OH. Ak ich však zdoláme o viac ako loď, potom sa už dá uvažovať o našom štarte na MS," hovorí Juraj Tarr.

Ak by štartovali členovia K2 aj v K4, Slovensko by v prípade kvalifikačného úspechu mohlo nominovať len štyroch kajakárov. V opačnom prípade a kvalifikovania sa v oboch kategóriách, by mohlo uvažovať o šestici pretekárov. "Najideálnejšie by bolo, aby oni išli dobré K4 a my K2 a mali sme šesť miest. Na druhej strane, aspoň je trocha konkurencia, nikto nemôže tvrdiť, že má isté miesto. Nikto nespí a má motiváciu, aj keď už mohlo byť o nominácii dávno rozhodnuté," vyjadril názor Juraj Tarr.

V zákulisí sa špekuluje aj o zložení jednej posádky z členov oboch lodí. Skúsený harcovník Tarr to však nepovažuje za dobré riešenie: "Je na to málo času. Buď jeden alebo druhý. Chalani dostali facku v Duisburgu, verím, že sa preberú a pôjdu dobre."

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
EH BAKU: V štvorkajaku bude ešte súboj o miesto na MS“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.