EH BAKU: Tri slovenské lode do bojov o medaily

Tri slovenské lode postúpili z nedeľňajších rozjázd a semifinálových jázd do pondelkových a utorkových súbojov o medaily na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku.

SITA, ds;kl | 14.06.2015 20:55:36

Elitná mužská slovenská "kádvojka" Erik Vlček a Juraj Tarr si vybojovala finálovú účasť priamo z rozjázd, keďže v II. rozjazde skončili dvojnásobní majstri sveta z vlaňajšej Moskvy na postupovom treťom mieste. Finále K2 na 1000 m je v pondelok na programe o 7.43 h SELČ.

Ženské slovenské duo v K2 na 500 m Ivana Kmeťová, Martina Kohlová muselo absolvovať okrem rozjazdy aj semifinále, ale druhým miestom v ňom sa skúsené Slovenky tiež prebojovali do finále medzi deväť najlepších posádok, ktoré zabojujú o medaily. Stane sa tak v utorok od 8.37 h.

Najdlhšie čakali na postup do finále muži v K4 na 1000 m. Kvarteto Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin najprv skončilo štvrté v rozjazde, ale potom v dramatickom semifinále zdolalo v koncovke Srbov aj Rusov a s prehľadom postúpilo do finále. Boj o medaily štvorkajakov na 1000 m sa uskutoční v utorok 16. júna o 8.26 h.

Pre ďalšie slovenské lode znamenala účasť v nedeľňajšom semifinále na 1000 m konečnú stanicu s výnimkou kajakára Petra Gelleho, ktorý sa v pondelok od 7.00 h SELČ predstaví v B-finále v K1 na 1000 m. Kanoistické súťaže I. európskych hier sa konajú pod priehradou neďaleko mesta Mingačevir, ktoré je vzdialené 350 km od Baku.

Výsledky - I. európske hry v Baku - rýchlostná kanoistika - nedeľa:

Muži - 1000 m:

K1 - II. rozjazda (prví šiesti priamo do semifinále): 1. Rene Holten Poulsen (Dán.) 3:35,606, ... 5. Peter Gelle (SR) 3:40,139

II. semifinále: 1. Rene Holten Poulsen (Dán.) 3:23,778,... 4. Peter Gelle (SR) 3:25,951 - postúpil do B-finále (15. 6. o 7.00 h)

C1 - II. rozjazda (prví traja do finále, zostávajúci do semifinále): 1. Martin Fuksa (ČR) 3:57,523, ... 4. Matej Rusnák (SR) 4:04,777

Semifinále: 1. Maxim Petrov (Biel.) 3:46,108,... 4. Matej Rusnák (SR) 3:47,954 - nepostúpil do finále

K2 - II. rozjazda (prví traja do finále, ďalší štyria do semifinále): 1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:13,452, ... 3. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:14,468 - postúpili do finále (15. 6. o 7.43 h)

K4 - II. rozjazda (prví traja do finále, zostávajúci do semifinále): 1. Poľsko 2:52,420,... 4. Slovensko (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin) 2:54,252

Semifinále (prvé tri lode do finále): 1. Slovensko (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin) 2:50:523 - postúpili do finále (16. 6. o 8.26 h), 2. Srbsko 2:50:640, 3. Rusko 2:50,884, 4. Nemecko 2:53,049

Ženy - 500 m:

K2 - II. rozjazda (prvé tri lode do finále, zostávajúce do semifinále): 1. Milica Starovičová, Dalma Ružičičová-Benedeková (Srb.) 1:38,191,... 6. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:44,421

Semifinále: 1. Anna Kárászová, Ninetta Vadová (Maď.) 1:39,021, 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:39,875 - postúpili do finále (16. 6. o 8.37 h)



Diskusia k článku:

Anonym

EH-rýchlostná kanoistika: O medaily K4 a ženský aj mužský dvojkajak

http://sport.aktuality.sk/c/188931/eh-kanoisti-vlcek-s-tarrom-do-finale-k2-na-1000-m/

Slovenské lode budú v Azerbajdžane bojovať o najcennejšie kovy

http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/358388-slovenske-lode-budu-v-azerbajdzane-bojovat-o-najcennejsie-kovy/

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 145,00
2. NOV
76,3%
874,00
3. PIE
73,9%
846,50
4. ŠAM
69,0%
790,50
5. TAT
51,0%
583,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra