Dve zlaté Šamkovej, v premiére C1 Bandžáková.

Premiérový titul majsterky Slovenska v rýchlostnej kanoistike v C1 žien na 200 m na šampionáte na piešťanskej Sĺňave si vypádlovala Mária Bandžáková z Vinohradov Bratislava. Dva tituly si v úvodný deň šampionátu vybojovala Simona Šamková z usporiadateľského oddielu TJ Sĺňava Piešťany, ktorá triumfovala v K1 a potom s Marcelou Erbanovou aj v K2. V juniorskej vekovej kategórii rovnako uspel kajakár Marcel Virga.

SITA, zs | 06.08.2010 20:25:18

Republikové majstrovstvá pokračujú v sobotu pretekmi na 1000 m.

Výsledky finále na 200 m:

MUŽI:

K1: 1. Peter Gelle (Dukla Trenčín) 35,235, 2. Ľubomír Beňo (Dukla Trenčín) 35,391, 3. Pavol Maťaš (ŠKP Bratislava) 35,547

K2: 1. Pavol Maťaš, Erik Noskovič (ŠKP Bratislava) 31,734, 2. Ľubomír Beňo, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 32,094, 3. Peter Gelle, Tomáš Martinek (Dukla Trenčín) 32,328

C1: 1. Ľubomír Hagara (Dukla Trenčín) 39,515, 2. Anton Grassl (KKK Komárno) 40,687, 3. Daniel Biksadský (ŠKP Bratislava) 41,203

C2: 1. Juraj Oršula, Michal Zaťko (KRK Nováky) 38,625, 2. Daniel Biksadský, Marek Šiška (ŠKP Bratislava) 39,797, 3. Miloš Kohout, Pavol Rusnák (TTS Trenčín) 41,953

ŽENY:

K1: 1. Simona Šamková (TJ Sĺňava Piešťany) 43,640, 2. Dana Ivanovová (ŠKP Bratislava) 44,687, 3. Marcela Erbanová (TJ Sĺňava Piešťany) 45,015

K2: 1. Marcela Erbanová, Simona Šamková (TJ Sĺňava Piešťany) 41,235, 2. Zdenka Liptáková, Barbora Moravčíková (ŠŠ Trenčín) 42,516, 3. Karin Matejková, Zuzana Bieliková (ŠŠ Trenčín) 43,406

C1: 1. Mária Bandžáková (Vinohrady Bratislava) 1:05,813, 2. Anna Paučová (Tatran Karlova ves Bratislava) 1:10,297, 3. Barbora Moravčíková (ŠŠ Trenčín) 1:21,359

JUNIORI:

K1: 1. Marcel Virga (Dukla Trenčín) 36,156, 2. Marián Goga (KRK Nováky) 36,375, 3. Viktor Demin (KKK Komárno) 36,609

K2: 1. Tomáš Zigo, Marcel Virga (ŠŠ Trenčín/Dukla Trenčín) 33,578, 2. Šimon Žďársky, Mário Janča (TTS Trenčín/TJ Sĺňava Piešťany) 33,969, 3. Marián Goga, Martin Vajda (KRK Nováky/Dunajčík Bratislava) 34,125

C1: 1. Stanislav Luža (ŠKP Bratislava) 42,078, 2. Krištof Tóth (KCK Šamorín) 42,813, 3. Vincent Farkaš (KCK Šamorín) 43,875

C2: 1. Adam Csenkey, Krištof Tóth (KCK Šamorín) 39,344, 2. Csaba Orosz, Vincent Farkaš (KCK Šamorín) 42,969, 3. Ondrej Púček, Stanislav Luža (ŠŠ Trenčín/ŠKP Bratislava) 52,860

JUNIORKY:

K1: 1. Annamária Tóthová (KCK Šamorín) 44,703, 2. Lucia Mištinová (KRK Nováky) 44,859, 3. Michaela Matoušková (KRK Nováky) 45,015

K2: 1. Lucia Mištinová, Michaela Matoušková (KRK Nováky) 41,390, 2. Petra Maťašová, Veronika Danišová (TJ Sĺňava Piešťany/Dunajklub Kamzík Bratislava) 43,406, 3. Judita Kecskemétiová, Sofia Vargová (TJ Dunaj Štúrovo) 44,890

C1. Lujza Dugasová (ŠKP Bratislava) 1:12,000 - štartovala jediná pretekárka



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Dve zlaté Šamkovej, v premiére C1 Bandžáková.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 284,00
2. NOV
79,0%
1 014,00
3. PIE
75,2%
965,50
4. ŠAM
68,5%
880,00
5. TAT
53,1%
681,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Európske hry - šprint
25.06.2019 | Minsk, BLR
II. KP seniori
04.07.2019 | Bratislava, Zemník
Pohár Interu
27.07.2019 | Bratislava, Zemník
MSR Majstrovstvá Slovenska - krátke trate
09.08.2019 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta seniorov - šprint
21.08.2019 | Szeged, HUN
MS Majstrovstvá sveta veteránov - šprint
29.08.2019 | Szeged, HUN
Pohár Slávie UK
07.09.2019 | Bratislava, Zemník
Dunajský maratón
08.09.2019 | Dobrohošť - Gabčíkovo
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra