Dve slovenské lode do A-finále C1 na 1000m.

Marián Ostrčil v C1 a Michal Riszdorfer s Róbertom Erbanom v K2 mužov si vybojovali na pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu postup do finále na 1000 m. Marián Ostrčil obsadil v semifinálovej jazde druhé miesto, keď za sebou nechal aj hviezdu tejto disciplíny mnohonásobného medailistu z vrcholných svetových podujatí Nemca Andreasa Dittmera. Michal Riszdorfer a Róbert Erban vyhrali svoju semifinálovú rozjazdu v kategórii dvojkajakov. Druhá slovenská posádka Richard Riszdorfer, Erik Vlček síce vo štvrtom semifinále dosiahla o takmer 2 s rýchlejší čas, ako ich úspešní reprezentační kolegovia, ale skončila až na 5. mieste. Najrýchlejším časom spomedzi všetkých semifinalistov na piatych priečkach sa však kvalifikovali do popoludňajšieho B-finále. Finálové jazdy sa v Duisburgu začínajú o 13.05 h.