Dve slovenské lode do A-finále.

Slovensko bude mať v sobotných popoludňajších finále na 1000 m na 36. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu tri lode, z toho dve v priamych bojoch o medaily a jednu v tzv. "malom" B-finále.

SITA, zs | 09.08.2007 19:28:15

Svoju suverenitu v absolútnej svetovej špičke potvrdil mužský štvorkajak v zostave Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr. Po jasnom prvenstve v rozjazde zvíťazil aj v semifinále. V polovici trate už boli na čele a spoju pozíciu si udržali až do cieľa. "Splnili to, čo sa od nich očakávalo. Bolo vidno, že nejdú celkom na doraz, strážili si svoju pozíciu, aj keď sa Ukrajinci na nich doťahovali. Zdajú sa byť na tom dobre," skomentoval ich jazdu ústredný tréner Pavel Blaho.

Kanoista Marián Ostrčil obsadil v druhej zo štyroch semifinálových jázd tretiu priečku, ale s najlepším časom postúpil medzi deviatku najlepších a bude tak mať možnosť bojovať aj o miestenku na budúcoročné olympijské hry v Pekingu. Jeho semifinále bolo suverénne najrýchlejšie, celkovo zajazdil piaty najrýchlejší čas zo všetkých semifinalistov. "Boli okolo toho zmätky. Najskôr totiž na tabuli naskočili zlé časy, potom to opravili. Mariána to najskôr trochu rozladilo, potom bol spokojný. Ten čas, ktorý dosiahol je veľmi dobrý, má reálnu šancu pomýšľať na miestenku na olympiádu," pokračoval v hodnotení vystúpenia svojich zverencov ústredný tréner slovenskej reprezentácie. Postup do Pekingu si vybojuje prvých šesť zo sobotného A-finále.

Andrej Wiebauer s Róbertom Erbanom v prvom zo štyroch semifinále K2 mužov dopádlovali na štvrtej pozícii a v sobotu popoludní sa predstavia v B-finále (o 10. - 18. miesto). "Ich postup do A-finále by bol príjemným prekvapením. V podstate potvrdili to, čo predvádzajú celú sezónu. Ešte nie sú stále celkom zohraní, ale môže to byť lepšie," zakončil Pavel Blaho.

Už vo štvrtkových predpoludňajších rozjazdách skončil kajakár Pavol Maťaš, ktorý v mimoriadne početne obsadenej kategórii K1 (celkovo 60 štartujúcich) obsadil v 7. rozjazde šieste miesto (postupovalo iba prvých päť pretekárov).

V piatok predpoludním sú v Duisburgu na programe rozjazdy na 500 m. V nich sa predstaví až sedem slovenských lodí - K1 mužov (Peter Gelle), K1 žien (Marcela Erbanová), C1 (Marián Ostrčil), K2 mužov (Andrej Wiebauer, Róbert Erban), K2 žien (Ivana Kmeťová, Martina Kohlová), C2 (Ľubomír Hagara, Daniel Biksadský) a K4 mužov (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj

Výsledky a umiestnenie slovenských lodí v semifinále na 1000 m:

C1:

II. semifinále (zo štyroch - 1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále): 1. Andreas Dittmer (Nem.) 4:10,029, ... 3. Marián Ostrčil (SR) 4:11,239 - postúpil do A-finále s najlepším časom zo všetkých pretekárov na tretích miestach

K2 muži:

I. semifinále (zo štyroch - 1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále; zvyšní z tretích miest, všetci zo štvrtých miest a dvaja najlepší z piatych miest do B-finále): 1. Mattis Naess, Jacob Norenberg (Nór.) 3:26,955, ... 4. Andrej Wiebauer, Róbert Erban (SR) 3:31,065 - postúpili do B-finále

K4 muži:

III. semifinále (z troch - prví traja do A-finále, 4. - 6. do B-finále): 1. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 3:03,101 - postúpili do A-finále

Diskusia k článku:

Anonym

Gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!§

Anonym

gratulujem Marianovi!!!vidno ze trenoval v madarsku s Attila Vajdou

Sýkora Ivan

Blahoželám Osťovi aj K4 k postupu do finále A a veľmi im držím v sobotu palce!! Samozrejme už aj dnes všetkým lodiam na 500m a dúfam, že sa bude dariť ešte lepšie ako včera! A že Eurosport to bude vysielať a nezaradí tam mizerný futbal!