Dve lode SR na 1000 m do B-finále.

Ani jedna z troch slovenských lodí, ktoré sa predstavili v piatkových semifinále na 1000 m na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v kanadskom Dartmouthe, sa neprebojovala do A-finále. Martin Jankovec v K1 dopádloval do cieľa svojej jazdy na ôsmej pozícii, vďaka času mu to stačilo na postup do C-finále (o konečné 19. - 27. miesto). Ďalšie dve slovenské posádky sa predstavia v sobotu v B-finále. V C1 Matej Rusnák skončil vo svojom semifinále piaty, rovnakú pozíciu obsadili v K2 Andrej Wiebauer s Róbertom Erbanom. Znamená to pre nich účasť v súboji o konečnú 10. - 18. priečku. Jedinú účasť v priamych bojoch o medaily si tak zo Slovákov na tejto trati vybojoval mužský štvorkajak s posádkou Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Tarr, ktorí si ju zabezpečili prvenstvom už vo štvrtkovej rozjazde.

SITA, zs | 14.08.2009 18:09:39

V ďalších kategóriách už Slovensko nemalo zastúpenie. V piatok večer SELČ sú v Dartmouthe na programe semifinále na 500 m. Slovensko bude mať v hre štyri lode.

Výsledky - semifinále na 1000 m:

K1 muži (1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále; traja z 3. miesta, všetci zo 4. miesta + dvaja s najlepšími časmi z 5. miesta do B-finále; zvyšní dvaja z 5. miesta, všetci zo 6. miesta + traja s najlepšími časmi do C-finále):

I. semifinále: 1. Adam van Köverden (Kan.) 3:29,287, 2. Steven Ferguson (N.Zél.) 3:30,595, 3. Gábor Kucsera (Maď.) 3:31,310

II. semifinále: 1. Max Hoff (Nem.) 3:27,708, 2. Stjepan Janič (Srb.) 3:31,637, ... 8. Martin Jankovec (SR) 3:41,565 - časom postúpil do C-finále

III. semifinále: 1. Anders Gustafsson (Švéd.) 3:33,171, 2. Javier Hernanz (Šp.) 3:34,211

IV. semifinále: 1. Ken Wallace (Austr.) 3:33,984, 2. René Holten Poulsen (Dán.) 3:36,239

C1 muži (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále):

I. semifinále: 1. Vadim Menkov (Uzb.) 4:00,241, 2. Mathieu Goubel (Fr.) 4:00,375, 3. Florin Mirončič (Rum.) 4:04,658

II. semifinále: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 4:03,913, 2. David Cal (Šp.) 4:04,864, 3. Reidel Ramos (Kuba) 4:04,933, ... 5. Matej Rusnák (SR) 4:08,647

III. semifinále: 1. Attila Vajda (Maď.) 4:01,532, 2. Konstantin Fomičev (Rus.) 4:02,101, 3. Mark Oldershaw (Kan.) 4:02,118

K2 muži (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále):

I. semifinále: 1. Emilio Merchan, Diego Cosgaya (Šp.) 3:15,587, 2. Oliver Cauwenbergh, Bob Maesen (Belg.) 3:17,685, 3. Scott Bicknell, Troy Burbridge (N.Zél.) 3:18,035

II. semifinále: 1. Jacob Norenberg, Eirik Veraas Larsen (Nór.) 3:16,304, 2. Reinier Torres, Carlos Montalvo (Kuba) 3:16,716, 3. Steven Jorens, Richard Dober jr. (Kan.) 3:17,227

III. semifinále: 1. David Smith, Luke Morrison (Austr.) 3:17,270, 2. Gábor Gönczi, Roland Kökény (Maď.) 3:17,593, 3. Etienne Hubert, Arnaud Hybois (Fr.) 3:18,541, ... 5. Andrej Wiebauer, Róbert Erban (SR) 3:21,705

C2 muži (1. - 3. do finále):

semifinále: 1. Jose Bulnes, Serguey Torres (Kuba) 3:41,553, 2. Gabriel Beauchesne-Sevigny, Andrew Russell (Kan.) 3:42,104, 3. Alexander Bohdanovič, Andrej Bohdanovič (Bielorus.) 3:42,911

K4 muži (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále):

I. semifinále: 1. Česko (Ondřej Horský, Jan Souček, Jan Štěrba, Jan Andrlík) 2:58,214, 2. Bielorusko 2:58,809, 3. Maďarsko 2:58,985

II. semifinále: 1. Francúzsko (Guillaume Burger, Vincent Lecrubier, Philippe Colin, Sebastien Jouve) 2:58,157, 2. Veľká Británia 2:59,593, 3. Poľsko 3:00,029

K4 ženy na 500 m (1. - 3. do finále):

semifinále: 1. Srbsko (Renata Majorová-Kubiková, Antonija Pandová, Antonija Nadjová, Marta Tiborová) 1:35,964, 2. Portugalsko 1:36,584, 3. Česko 1:36,886

K1 ženy (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále):

I. semifinále: 1. Katalin Kovácsová (Maď.) 4:01,580, 2. Natalia Sergejevová (Kazach.) 4:02,647, 3. Joanne Brigenová-Jonesová (Austr.) 4:04,226

II. semifinále: 1. Franziska Weberová (Nem.) 4:01,199, 2. Erin Taylorová (N.Zél.) 4:01,799, 3. Bridgette Hartleyová (JAR) 4:05,611

III. semifinále: 1. Henriette Engelová-Hansenová (Dán.) 4:00,374, 2. Stefania Cicaliová (Tal.) 4:03,279, 3. Ana Lehaciová (Rak.) 4:06,046

C4 muži (1. - 3. do finále):

semifinále: 1. Kanada (Richard Dalton, Thomas Hall, Angus Mortimer, Benjamin Russel) 3:24,763, 2. Rusko 3:24,873, 3. Maďarsko 3:27,083

K2 ženy (1. - 3. do finále):

semifinále: 1. Dalma Benedeková, Erika Medveczká (Maď.) 3:40,181, 2. Lisa Carringtonová, Teneale Hattonová (N.Zél.) 3:46,933, 3. Isabel Garciová, Laura Pedruelová (Šp.) 3:48,538



Diskusia k článku:

Anonym

Priamy prenos z MS v Canade ide v sobotu na Madarskej televizi m1 od 14.00

Papek

kto ma zaujem sledovat priamy prenos z MS Canada tak skuste oficialnu stranku http://www.canoe09.ca/ a LIVE VIDEO (camery z kanala start/500/200/ciel) , kvalita nieje svetoborna ale da sa to pozerat a nasavat atmosferu :) ...prave som sledoval semifinalove jazdy na 500m ...

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MSR M SR v ťahaní na trenažéri
08.02.2020 | Bratislava, NC Avion (pri Sport Direct)
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra