Dve 4. miesta pre slovenské lode.

Na MSJ v rýchlostnej kanoistike v Szegede delilo štvorkajak od bronzu 0,228 sekundy.

SITA, pp | 07.08.2005 16:03:06

Slovenskému štvorkajaku Ľubomír Beňo, Lukáš Lengvarský, Richard Čavojský, Martin Jankovec ušla tesne medaila na 500 m trati na majstrovstvách sveta juniorov v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede. Slováci skončili vo finále na 4. mieste, keď za bronzovými Maďarmi zaostali o 0,228 s. Svetovými šampiónmi sa stali mladí Rumuni. Nepopolárnu 4. priečku obsadil aj dvojkajak Matej Rusnák, Martin Beneš. Na bronzových Nemcov Chrisa Wenda a Christopha Reicherta stratili takmer 1,3 s. Ďalšia slovenská zástupkyňa vo finále Radka Kubalová, ktorá na juniorskom európskom šampionáte v Poznani skončila tretia, tentoraz na medailu nedosiahla a finišovala na 5. priečke.

Predpoludňajšie semifinále bolo konečnou stanicou pre singlkanoistu Juraja Danka, ktorý v 4. semifinále skončil piaty, i posádku K2 Boris Viszlay, Tomáš Csepy, ktorá obsadila v druhej rozjazde 8. priečku.

Výsledky - MS juniorov v rýchlostnej kanoistike v Szegede:

500 m:

Juniori:

K2: 1. Liviu Dumitrescu, Nicolae Flocea (Rum.) 1:46,255, 2. Péter Körmendi, Szabolcs Németh (Maď.) 1:47,647, 3. Chris Wend, Christoph Reichert (Nem.) 1:48,193, 4. Matej Rusnák, Martin Beneš (SR) 1:49,405

K4: 1. Nemecko (Sascha Blacha, Sören Schust, Martin Rossdeutscher, Tim Bayer) 1:25,032, 2. Moldavsko 1:26,286, 3. Maďarsko 1:26,868, 4. Slovensko (Ľubomír Beňo, Lukáš Lengvarský, Richard Čavojský, Martin Jankovec) 1:27,096

Juniorky:

K1: 1. Danusia Kozáková (Maď.) 1:54,030, 2. Jekaterina Pochtová (Rus.) 1:55.638, 3. 3. Tina Dietzeová (Nem.) 1:56,832, 4. Stefania Cicaliová (Tal.) 1:57,948, 5. Radka Kubalová (SR) 1:58,086