Dunajský maratón v kanoistike a veslovaní, memoriál Milana Rosu má za sebou veľmi úspešný 26. ročník

V sobotu 13. septembra veľmi úspešne prebehol 26. ročník Dunajského maratónu v kanoistike a veslovaní. Pretekalo sa na 22 km dlhej prírodnej trati po starom koryte Dunaja z Dobrohošti do Gabčíkova. Krásnu trať za dobrého počasia absolvovalo 70 pretekárov z 19 klubov v rôznych vekových a lodných kategóriách. Okrem slovenských pretekárov sa predstavili športovci z Maďarska, Česka a Rakúska.

Martin Mišík | 16.09.2014 16:44:09

Prietok vody bol vyšší než zvyčajne, pričom hladina vody bola stále dostatočne pokojná, pretekári podali výborné výkony, a tak boli prekonané traťové rekordy. Azda najviac svojimi výkonmi upútali: kadeti Puskás a Bazsonyi z maďarskej Tolny na dvojkajaku (1 hodina 9 minút a 13 sekúnd), bratislavský kajakár Lachkovič (1:09:14), juniorský kajakár Horváth zo Šamorína (1:10:50), bratislavská juniorská kajakárka Skovajsová (1:15:57), piešťanský skifár Babač (1:04:05), olomouckí kanoisti Bozděch a Herzán (1:19:10) a ďalší olomoučan Kubu na morskom kajaku (1:18:43). Okrem špičkových pretekárov pretekali aj veteráni, výkonnostní, hobby a rekreační športovci. Na trati bolo vidno aj mnohé známe tváre bývalých československých, slovenských a českých reprezentantov a niekoľkých olympionikov.

Z pohľadu usporiadateľov boli preteky veľmi úspešné a od účastníkov sme dostali veľmi pozitívne ohlasy, čo bolo odmenou za naše nemalé úsilie. Narastajúci počet pretekárov a početná účasť zo susedných krajín je pre nás signálom že koncepcia ktorú sme si zvolili je správna a chceme ju ďalej rozvíjať.

Preteky usporiadal Vodácky klub Dunajčík Bratislava, ktorý v týchto dňoch oslavuje 90. výročie svojho založenia.