Dunajský maratón bude na novom mieste

Už 24. ročník Dunajského maratónu v kanoistike sa bude konať v sobotu 14. septembra na starom koryte Dunaja na úseku Dobrohošť (rkm 1842) - Gabčíkovo (rkm 1820).

SITA, ds | 13.09.2013 21:15:05

Pretekať sa bude na trati s dĺžkou 22 km bez prenášky. Organizátori tradičného vodáckeho podujatia z Dunajčíka Bratislava sa museli prispôsobiť novým podmienkam. Podujatie presunuli z apríla na september a zmenili aj jeho miesto.

"Približne 20 ročníkov sme podujatie organizovali na Jaroveckom ramene. Lenže kedysi krásna príroda, veľmi príjemné vodácke prostredie a dobré podmienky na preteky sa vplyvom nových a nových hausbótov neustále zhoršovali. Tak sme sa rozhodli presunúť maratón na staré koryto Dunaja, kde sa znova vrátime do krásnej prírody a na pokojnú vodu, keďže tam nejazdia lode," vysvetľuje príčiny zmeny riaditeľ pretekov Martin Mišík pre server canoe.sk. V 50-tych rokoch sa na trati z Bratislavy do Gabčíkova konali aj majstrovstvá Československa v maratóne a aj známy Hargašov memoriál sa kedysi jazdil na trati z Bratislavy s cieľom tam, kde teraz bude štart Dunajského maratónu.

"Našou prioritou je pripraviť preteky s traťou, ktorá je zaujímavá predovšetkým pre pretekárov. Okrem vrcholových a vysoko výkonných pretekárov chceme prilákať aj čo najširšiu spoločnosť športovcov

ktorí pádlujú pre radosť a potešenie. Aj preto sme zmenili termín z apríla na september. Veď tí, ktorí sa kanoistike venujú už len rekreačne, jazdia hlavne v lete a na jeseň. V apríli by ich veľa neprišlo. To je druhý dôvod zmeny," dodal Mišík.

Zároveň dúfa, že aj nová forma klasických pretekov priláka dostatočný počet záujemcov. "Spočiatku sme nevedeli čo to spraví so štartovým poľom, ale našťastie už je všetko v poriadku. Zatiaľ máme prihlásených pretekárov z jedenástich klubov. Štartovať by mali napríklad Juraj Kadnár, Andrej Wiebauer, Marián Lachkovič, Filip Petrla, Daniel Biksadský či niekoľkonásobný majster sveta z Maďarska István

Salga, ktorý na Dunajskom maratóne bol už asi 15-krát a ešte ho nik neporazil."

Okrem týchto pretekárov sa predstavia aj reprezentanti, ktorí sú nominovaní na budúcotýždňové MS v maratóne v Dánsku.

Diskusia k článku:

Anonym

Super organizácia, super miesto, jednoducho všetko jak malo byť!! Jediná chyba boli tie záchranné motorové člny, ktoré robili vlny pretekárom! S veľkou radosťou sa zúčastním aj budúci rok!

Anonym

Gratulujem!

Dobry napad - kvalitne zabezpecenie - slusna ucast a najma promptne vysledky. Skratka takto sa ma robit podujatie zaradene do kalendara :-) Uz len to pocasie vybavit, ale pre tych co sa ho nezlakli stal ten pretek zato.

Anonym

Nominácia na MS v maratóne v Dánsku

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2420

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.