Dunajskí šampióni na Dunajskom maratóne.

21. ročník Dunajského maratónu v kanoistike je úspešne za nami. Veľmi pekne ďakujeme všetkým pretekárom, ktorí sa so cťou pasovali so súpermi a s traťou, vedúcim družstiev, trénerom a divákom za príjemnú spoluprácu a atmosféru. Je tu jedna dôležitá informácia, ktorú nenájdete vo výsledkoch:

Martin Mišík | 26.04.2010 23:46:04

Na tohoročnom Dunajskom maratóne sme mali tú česť slávnostne dekorovať dve najvýznamnejšie športové osobnosti v histórií nášho podujatia. Za desať víťazstiev (!!!) na Dunajskom maratóne v jeho 21-ročnej histórií získali kanoista Rado Rus (Nováky) a kajakár Isti Salga (Györ) titul DUNAJSKÝ ŠAMPIÓN.

Stručne si ich predstavme.

Radoslav Rus je 3-násobný Majster Európy, držiteľ striebornej medaily z Majstrovstiev sveta a 3-násobný víťaz Svetového pohára.

István Salga je Majster sveta, držiteľ ďalších medailí z MS, 2-násobný Majster Európy a viacnásobný víťaz Svetového pohára.

Obaja sú teraz už aj držiteľmi prestížneho titulu Dunajský šampión. Ich férové súťaženie, sila, vytrvalosť a športové majstrovstvo – nech sú inšpiráciou pre ostatných športovcov – mladších i starších.

Rado Rus, ako ho roky poznajú jeho súperi – od chrbta. (Foto: Roman Ernst)

Rado Rus, ako ho roky poznajú jeho súperi – od chrbta. (Foto: Roman Ernst)

Isti Salga – na Dunajskom maratóne ho zatiaľ nikdy nikto neporazil  (Foto: Roman Ernst)

Isti Salga – na Dunajskom maratóne ho zatiaľ nikdy nikto neporazil (Foto: Roman Ernst)

Teší nás, že za našimi šampiónmi nie je obrovská diera, ale majú zdatných súperov. Veď Rada toho roku nielenže popreháňal, ale aj predstihol junior Csenkey zo Šamorína (čo Radovi ani zamak neuberá z jeho športovej slávy) a málo chýbalo aby Salgu zdolal Fildo Petrla zo Slávie (ale mať na Istiho a poraziť ho, to sú dve rozdielne veci).

Titul Dunajského šampióna môžu získať aj ďalší športovci, ktorým sa podarí na Dunajskom maratóne získať desať víťazstiev. Trúfate si? Veľa chuti do tréningu a dovidenia na 22. Dunajskom maratóne o rok.

Maťo Mišík

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Dunajskí šampióni na Dunajskom maratóne.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.