DRACI na Slovensku, to nie je rozprávka

Čo nám prinesie nový rok ? spieva jeden folkový pesničkár. Áno, máme tu nový rok a s ním aj nové predsavzatia. Každý z nás vie najlepšie, o čom hovorím. Určite ich má väčšina z nás v súkromnom živote, v práci aj v škole, aktívni športovci si tiež dávajú ciele a predsavzatia.... napríklad: vyhrám majstrovstvá sveta, s kolegom na K2 sa staneme majstri Slovenska, tento rok dokončím preteky v maratóne, budem poctivo makať na tréningu, dobre si zajazdím na vode...zbalím tú krásnu blondýnu..jáj, to sem nepatrí...ale veď viete ako to myslím.

Sýkora Ivan | 12.01.2005 20:49:13

Ja mám tiež jedno také kanoistické predsavzatie, taký cieľ, túžbu, sen.

Dať dohromady slovenskú posádku na dračie lode.

Áno, toto môžete všetci zainteresovaní (pretekári, tréneri, funkcionári) brať ako oficiálnu výzvu, KTO MÁ ZÁUJEM, prihláste sa. ivan@kanoe.sk OTVÁRAM DISKUSIU na téma slovenská dračia posádka - loď. Vidím to takto, určite na to máme dobré predpoklady...máme dosť výborných kanoistov, v Prahe bude festival dračích lodí, kde sme oficiálne pozvaní a je záujem zo strany českých exbratov pomôcť !! (viď v sekcii rozhovory nový rozhovor s Petrom Klímom, predsedom českej asociácie dračích lodí) a hlavne, ak bude záujem, tak sa môžeme presadiť. Mám dve možno smelé vízie: v roku 2006 budú v matičke miest Prahe ME a pozor na OH v Pekingu 2008 budú preteky dračích lodí ako sprievodný program olympiády a odtiaľ je už len krôčik ďalej. Ale vráťme sa späť na zem. Opakujem, skúsme to, POĎME na TO! Už som hovoril s trénerom Hagarom, rád by som získať Petra Páleša za kapitána (ešte o tom nevie :-)), predpokladám, že nám zväz pomôže (čo ty na Boris ?! neboj loď češi požičajú, ale dresy by sa hodili spoločné...). Dúfam, že záujem o 22 miest na lodi bude veľký, obzvlášť fešná bubeníčka bude dôležitá !! Takže asi tak, očakávam vaše reakcie a všetkým vám prajem v novom roku splnené všetky predsavzatia, nech sú akékoľvek nereálne, trošku šťastia a veľa zdravia k tomu. Krásne PF má Martin Doktor, ktorého môžete vidieť na priloženej inšpiratívnej fotke z ONV. Kuk na www.martindoktor.cz.... takže PF2005 !

p.s. viac info o drakoch hľadajte v rozprávkových knihách a na www.dragonboat.cz tam už sú dokonca ďalej, na decembrovej vianočnej dragonskej besiedke dokonca prebehla: „Autogramiáda novo vznikajúceho a tvrdo trénujúceho družstva dračic!” Ozaj sa máme na čo tešiť a nesmieme váhať !!Diskusia k článku:

Šišo

No tak z ŠKP by sa našlo min. 5-6 ľudí s ktorými môžeš rátať na 100%, vrátane mňa.

Nemec Lubomir

Ahoj Ivan,

tak ked nebudes mat kym vyplnit tu lod ja si tam velmi rad sadnem.A ked nie tak aspon bubnovat:-)Beriem to zavezne.Dik

Lubo

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra