Dorasteneckí reprezentanti si splnili reprezentačné povinnosti.

Dorasteneckí reprezentanti SR z KRK NCHZ Nováky si splnili reprezentačné povinnosti na kvalifikačnom preteku pre účasť na Majstrovstvá sveta a taktiež aj na Medzinárodnej regate. Oba preteky sa konali na Sĺňave v Piešťanoch.

Oršula Milan | 18.05.2003 22:36:43

Na žiadosť reprezentačného trénera seniorov bola Ivana Kmeťová v kvalifikačnom preteku zaradená medzi seniorky. V tejto vekovej kategórií zvíťazila v K1 na 1000m trati a tesne druhá za M. Erbanovou skončila na 500m trati. Ľubomír Hagara v kategórií C1 starších dorastencov zvíťazil na 1000m aj 500m trati. Z víťazstva sa tešil aj mladší dorastenec Martin Beneš v kategórií C1 na 1000m a na 500m trati skončil na druhom mieste.

Beneš - Benko, C2, 1000m 2.miesto, 500m 2.miesto,

Na Medzinárodnej regate, ktorej sa zúčastnilo štrnásť štátov, Nováčania dosiahli následovné výsledky:

I. Kmeťová, K1, 1000m 4.miesto, 500m 2.miesto, 3000m 5.miesto,

Ľ. Hagara, C1, 1000m 6.miesto, 500m 4.miesto, 3000m 6.miesto,

M. Beneš, C1, 1000m 3.miesto, 500m 2.miesto,

J. Benko, C1, 1000m 5.miesto, 500m 5.miesto,

L. Beňo, K1, 500m 4.miesto, 3000m 5.miesto,

Dôležité na tomto preteku bolo splnenie časti kritérií pre účasť na majstrovstvá sveta juniorov, ktoré sa uskutočnia v Japonsku. Túto časť kritérií sa podarilo splniť I. Kmeťovej a Ľ. Hagarovi. Teraz musia splniť zvyšnú časť kritérií a to zvíťaziť na majstrovstvách SR na krátke trate.