Dokončenie rozhovoru s Ľubom Nemcom z konca leta.

V súvislosti s týmto víťazstvom aj celkovo z rozhovoru vyplýva, že si spokojný s končiacou sezónou ? Skús ju celkovo zhrnúť ?

Sýkora Ivan | 21.02.2004 11:20:40

Ja som s touto sezónou veľmi spokojný, ani som neočakával, že toľko dokážeme, hlavne v debli s Jurom. Bol som prekvapený ako nám to dobre išlo. Bol som spokojný s prvým kvalifikáčom, so Svetovými pohármi obidvoma. Na tom druhom kvalifikáči sa ukázala ešte troška naša mladícka nerozvážnosť, nastúpili sme do toho preteku s tým, že musíme byť čo najskôr pred nimi (Erban a Kadnár, posáadka K2) a nakoniec nás starí borci vypiekli, vyhrali, zaslúžene boli lepší, ale my sme odovzdali maximum. No a záver sezóny.... Atény to už bolo potešenie, všetko krásne. Celkovo to bola pekná sezóna si myslím, bez väčších problémov, ani ja ani Ďuro sme nemali žiadne vážne zdravotné problémy, takže sme si mohli užívať a vychutnávať tento šport.

S uplynulou sezónou si spokojný a čo sa týka budúcej, zamýšľal si sa nad ňou, máš už nejaké konkrétne ciele, resp. aby sme nepreskočili čo zimná príprava, alebo ešte predtým všetkým, ozaj bol si na dovolenke, chodievaš na dovolenky ? Alebo pre Teba je každý pretek taký relax, dovolenka...

Ja by som povedal, že okrem tých skúškových období ja mám zatiaľ celý život dovolenku, za čo sa musím poďakovať aj svojmu otcovi. A ten mi to sem tam aj patrične pripomenie, že dovolenkujem a nezarábam, že ostatní mladí ľudia robia niečo iné ako ja a už sa snažia makať. Ja som na dovolenke kedy chcem, som rád so svojimi priateľmi, nemám pocit, že by som si musel ísť niekam oddýchnuť. Som oddýchnutý dosť, skôr mám pocit, že by som mal niekedy viac pridať, ako ubrať.

Ozaj, koľko máš rokov ? 21 resp. budem mať 22.

Ja osobne si myslím, že nie je dôvod sa ponáhľať zarábať, pokiaľ existuje podpora rodičov a okolia. Takže tá zimná príprava, záver sezóny, vráťme sa k tomu, ako to budeš mať ?

Myslím, že sezónu končíme práve dnes, tu v ONV. Dáme si mesiac úplné voľno, samozrejme nejaký šport bude, s kamarátmi sem tam futbal alebo volejbal, občas posilovňa. Ďalšia sezóna sa začne predpokladám v polovici októbra. To bude trošku monotónne a smutnejšie, lebo potom treba makať a naozaj aj ja sa snažím ako aj ostatní športovci, ktorí to robia vrcholovo, keď už sa tomu venujú tak naplno. Čiže urobiť pre ten šport maximum, aby keď prídeme ten pretek do cieľa a náhodou ho prehrajú, aby si povedali, nevadí, urobil som preto všetko a môžem byť spokojný.

Spomínal si, že v polke októbra začínaš zimnú prípravu. Je určite odlišná od letnej, nechodí sa na vodu... Môžeš porozprávať trošku viac o tom ako to prebieha ?

Ja musím povedať, že ja som ešte taký flákač zimnej sezóny, lebo ako som hovoril, mám aj tie skúšky, tak sa ich snažím porobiť čo najrýchlejšie, aby sa potom mohol venovať športu naplno. Čo sa týka zimnej prípravy, ja chodím raz za deň do pádlovacieho bazénu, dosť cvičíme každý deň a hlavne, čo je možno len moja špecialita resp. čo si myslím, že robím ináč ako ostatní, že trošku viac behám ako ostatní kajakári. Každý sme nejakí, ja si uvedomujem, že ja som slabší, mám danú len nejakú silu, mám svoj limit, tak sa to snažím nadbehnúť tou kondíciou, ktorú získavam z behu.

Koľko behávaš ?

Behávam 3x do týždňa, ale je to rôzne. Podľa toho ako sa cítim, ako som vyčerpaný. V tej zime som maximum behal 3x5 km na čas a minimum tých 7 km voľne.

Behávaš na hrádzi alebo kde tam v Bratislave ?

Snažím sa behávať, čo najviac do kopca. Mám to ešte možno z Tatranu uchované, že tam prídem do Karlovej Vsi, sú tam pekné hory a dá sa tam pekne behať v lese. Mám tam náročný asi 45 minútový okruh, aj keď je to drina, je veľmi pekný. Človek má radosť z toho behu, je v prírode, môžete si všímať ako sa každým obdobím mení, je to zvláštne a krásne. A tých 5 km na čas, ďalej aj 1500m, ale aj 8 km na čas to už beháme na hrádzi v ŠKP.

Prípravné obdobie je tvrdé....no a po ňom príde olympijská sezóna. Máte s Jurom ambíciu na K2, prípadne ty sám na K1 ambíciu sa nominovať na OH, hovorili ste o tom, premýšľaš ty o tom ?

Ja som známi tým, že mám skôr pesimistickejšie ciele. Moc si neverím, ja sám by som sa chcel zamerať na K2, lebo na tej K1 nemáme snáď okrem Roba Erbana a možno komárňancov takú úroveň, akú by potrebovala olympiáda a akú potrebujeme na vyjazdenie toho miesta. Osobne budem obetovať všetko pre tú K2 a snažiť sa z toho vyťažiť maximum. Keď sa zadarí, sa zadarí, keď nie tak nie. Budem robiť preto všetko a keď to nedokážem, tak si poviem spravil som preto všetko, keď to dokážem, budem sa tešiť.

To je správny prístup a ozaj pekný záver nášho rozhovoru. Myslím, že všetci ti budeme držať palce. Jednak nech sa ti darí v kanoistike a aj v škole, resp. v živote vôbec. Ďakujem pekne za rozhovor, myslím, že v ňom zazneli viaceré podnetné myšlienky, ktoré môžu inšpirovať mladých adeptov kanoistiky. Ozaj úprimne želám všetko dobré.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Dokončenie rozhovoru s Ľubom Nemcom z konca leta.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.