!!! Dobrodružstvo na vode !!! Plánuje sa zaujímavá akcia. Laponsko 2003.

Tak po dlhšom váhaní sa snáď do toho Fínska pôjde. Po dôkladnom zvážení sa ruší alternatíva dvoch partií a pôjde sa spoločne na jedno miesto, ktoré si dovoľujeme vybrať, zvoliť a určiť my, z vôle vašej a našej vaši samozvaní organizátori.

vander | 19.02.2003 22:06:54

Našli sme pomerne mnoho informácií o danej oblasti, ktorá je typická pre jazernatú oblasť severného Fínska. Rieky a jazerá sú oddelené miernymi pahorkatinami s typickou severskou flórou a faunou. Hľadáme, čo vždy: .....čistá voda, ihličnaté lesy, čučoriedky a polnočné západy slnka...... Ostatné závisí od nás a trochu aj od počasia.

V tejto oblasti Fínska a z časti aj Švédska nikto z nás ešte nebol a teda otázky kde a kedy budeme spať, stáť, kempovať, nakupovať, koľko je to ešte km ostanú asi až do dojazdu do cieľa nezodpovedané. Trasu a plán vedieť budete, vždy spravíme čo sa bude dať podľa počasia, náročnosti, ...a politickej situácie. Nesľubujeme vám nič, ani počasie (to určite nejaké bude pri severnom polárnom kruhu) ani nádherné bezplatné táboriská ani pohodlie. Vyzerá to na dlhé a nepohodlné cestovanie autobusom, spestrené kde tu zastávkou alebo trajektovaním.....a na zážitok v pravom zmysle slova. Tieto podujatia sú vhodné pre nenáročnejšie a dobrodružnejšie povahy, ktoré vyžijú počas cesty na jednom sedadle, nepotrebujú presný itinerár so záznamami čo ho každú polhodinu čaká, kde sa presne nachádza, kedy a kde si môžu a majú prdnúť (mimo autobusu).

Orientačný program:

Program sa bude prispôsobovať podľa počasia , vodného stavu a zloženia partie a ich možností, schopností a vôle a rozhodnutia organizátorov. (Program sa neupravuje hlasovaním účastníkov)

Pôjde o akciu dovolenkového charakteru, tentokrát na bystrejších tokoch obtiažnosti ako Hron v jeho prúdiacich a perejnatých úsekoch (prípadne o trochu ťažších). Kludnejšie úseky budú prestriedané perejami rôznej obtiažnosti, ktorých splavenie alebo prenášanie sa bude posudzovať na mieste .

Orientačná trasa autobusu: Bratislava – Gdaňsk – (trajekt) – Nynashämn- Ivalo – Kuusamo – Helsinky – (trajekt) - Tallin – Bratislava

Hlavný program: Splav niektorých z nasledovných riek: Ivalojoki, Lemmenjoki, Ounasjoki, Oulankajoki (samozrejme nie všetky a možno nejaké iné ) podľa okolností. Pre priaznivcom jazerného člnkovania, aby sme nevyšli z cviku, sa môžeme počlnkovať na prekrásnom jazere Inari s množstvom ostrovov a ostrovčekov. Výber bude podriadený počasiu, vodným stavom, obtiažnosti. Budeme sa pohybovať v národných parkoch a táborenie bude teda často na vyznačených táboriskách. Plánujeme na niektorých miestach vytvoriť expedičný tábor, do ktorého sa budeme môcť večer vrátiť a prespať tan viac nocí. Podľa času a okolností možno bude prehliadka niektorých miest vo Švédsku, Fínsku, Pobaltí, či Poľsku.

Termíny :

-odchod v piatok podvečer 11. 7. 2003 (podľa dohody môžeme ísť jeden dva dni skôr)

-návrat 27.7.2003–nedeľa (pevný termín)

(V termíne ešte môže dôjsť k drobnému posunu, v marci 2003 bude upresnený a definitívny)

Cena: (zatiaľ len odhadom, bude upresnená v marci, podľa presných cien trajektov)

Cena: cca 13 000 – 15 000 Sk s vlastnou výstrojou, pre ľudí bez vlastnej výstroje + požičovné – jeho výšku ešte však upresníme podľa výšky požičovného aké budú chcieť od nás.

Záloha: 5000 Sk do 31.3.2003 ( musíme zložiť zálohu na trajekty a na autobus, potom je už rozhodnuté)

V cene bude doprava, trajekty, plavebné komory, vstupy do národných parkov, miestne poplatky, táboriská .....- ako vždy

V cene nebude úrazové a zdravotné poistenie, (povinne si každý zabezpečí sám), strava, vreckové a platené kempy, pokiaľ sa bude dať spať niekde inde. (teplá sprcha a splachovací záchod k tomu nie je kolektívny dôvod)

Po prečerpaní nášho rozpočtu sa na kempy a iné poplatky skladáme na mieste.

Vzhľadom na nedobré skúsenosti z minulých rokov, keď sme po dva roky doniesli naspäť nekompletnú výstroj a ten kto si to požičal sa tvári, že on za to nemôže,..:“lebo to dal predsa do autobusu“, sa výstroj vydá len proti podpisu a na meno. Každý sa bude starať sám o svoje. V prípade straty sa požaduje náhrada nie finančná , ale vec rovnakej a lepšej kvality a to max. do týždňa od návratu – na vlastné náklady vinníka !

-účastník , ktorý má platné zváračské skúšky a vlastný prenosný agregát pre opravy vleku dostane zľavu 50 %

-deti podľa obsadenia autobusu a veku môžu dostať zľavu tiež po dohode, ale zatiaľ vzhľadom na cenu sa s tým nepočíta.

-bicykle sa tento rok ani neuvažujú brať (zatiaľ) .Neberú sa ani domáce zvieratá – psy, mačky, akváriové rybičky (ryby áno, ale len v konzerve )

Miesta sa nerezervujú – kamarát nekamarát – ide ten kto zaplatí (Tiež skúsenesti z minulých rokov.)

Max. počet účastníkov 36 ks osôb

Od tejto chvíle sa môžete predháňať v platení, podplácaní, sľubovaní , oblbovaní,

nadávaní ,prihlasovaní odhlasovaní a vyhováraní sa..........no a môžete to skúšať:

Jano Gazda, osobne na lodenici KVŠ alebo na tel. č. 0908/739 453

alebo ešte :

Jožo Páleš tel. č 0903/825 069, 0903/828 630, Fax 02/52637182

K nabaľovaniu, naväzovaniu a množstvu batožiny budú včas poskytnuté inštrukcie, ( povieme si svoje o kartónoch džúsov a mineráliek.......).

Takže zatiaľ toľko

Vander

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
!!! Dobrodružstvo na vode !!! Plánuje sa zaujímavá akcia. Laponsko 2003.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.