Do finále na 200 m iba 1 slovenská loď - súhrn.

Súhrn výsledkov rozjázd a semifinálových jázd na 200 m na ME v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani.

SITA, zs | 22.05.2004 17:25:17

Vo finále šprintérskych pretekov na 200 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani bude mať Slovensko jedinú loď - mužské dvojkanoe s posádkou Anton Grassl - Miloš Gašparík. V semifinále obsadili posledné postupové 3. miesto. Anton Grassl krátko predtým neuspel v semifinále C1, keď mu postup ušiel o 0,21 s. Finále v tejto divácky atraktívnej, ale neolympijskej disciplíne je na programe v nedeľu popoludní.

Súhrn výsledkov z rozjázd a semifinálových jázd na 200 m:

K1 muži (1. - 3. postupuje priamo do finále)

I. rozjazda: 1. Ronald Rauhe (Nem.) 38,471, 2. Viktor Kadler (Maď.) 39,041, 3. Jovino Gonzales (Šp.) 40,013

II. rozjazda: 1. Djordje Pavlovič (Cyprus) 39,132, 2. Andrej Škiotov (Rus.) 39,984, 3. Peter Almasi (V. Brit.) 40,062

semifinále: 1. Alvidas Duonela (Litva) 37,110, 2. Dejan Marjanovič (Slovin.) 38,238, 3. Tomasz Mendelski (Poľ.) 38,280

K2 muži (1. - 3. do finále):

I. rozjazda: 1. Stepan Ševčuk, Sergej Chovanskij (Rus.) 33,976, 2. Alvydas Duonela, Egidius Balciunas (Litva) 34,084, 3. Gergely Gyertyános, Balázs Babella (Maď.) 34,702

II. rozjazda: 1. Marek Twardowski, Adam Wysocki (Poľ.) 34,275, 2. Ognjen Filipovič, Dragan Zorič (Srb. a Č. Hora) 34,377, 3. Ronald Rauhe, Tim Wieskötter (Nem.) 34,629

semifinále: 1. Peeter Becker, Tarmo Tootsi (Est.) 34,402, 2. Javier Hernanz, Pablo Banos (Šp.) 34,828, 3. Dimitrios Papanikolaou, Apostolos Papandreou (Gr.) 34,876

K4 muži (1. - 3. do finále):

l. rozjazda: 1. Rumunsko (Marian Baban, Alex Zabet, Alexandru Ceausu, Romica Serban) 32,171, 2. Rusko Roman Zarubin, Alexander Ivanik, Oleg Čertov, Anatolij Golikov) 32,315, 3. Lotyšsko (Kristaps Zalupe, Martins Upitis, Ronalds Stalmanis, Arnis Lazedenieks) 32,555

II. rozjazda: 1. Španielsko (Manuel Muňoz, Jaime Acuna, Oier Aizpurua, Aike Gonzalez) 31,424, 2. Maďarsko (Viktor Kadler, István Bee, Balázs Babella, Gergely Boros) 31,706, 3. Švédsko (Mikläs Persson, Anders Svensson, Erik Hallqvist, Johan Eriksson) 32,336

semifinále: 1. Veľká Británia (Richard Darby-Dowman, Ben Farrell, Ed Cox, Paul Darby-Dowman) 32,613, 2. Poľsko (Sylwester Pawlak, Tomasz Žadlo, Dariusz Oborski, Przemyslaw Gawrych) 32,691, 3. Írsko (Peter Egan, David Pringle, Neil Fleming, Adam Strevens) 33,135

C1 (1. - 3. do finále):

I. rozjazda: 1. Maxim Opalev (Rus.) 43,490, 2. Danek Cuskin (Est.) 44,540, 3. Andrzej Jezierski (Poľ.) 44,546

II. rozjazda: 1. Jevgenij Suklin (Litva) 43,652, 2. Andreas Dittmer (Nem.) 44,264, 3. Martin Doktor (ČR) 45,584

semifinále: 1. Florin Mirončič (Rum.) 43,436, 2. Sándor Malmsoki (Maď.) 43,898, 3. Dagnis Vinogradovs Lotyš.) 44,114, 4. Anton Grassl (SR) 44,324

C2:

I. rozjazda: 1. Petr Fuksa, Petr Netušil (ČR) 39,052, 2. Aleksander Vaučeckij, Konstantin Šarbak (Bielorus.) 40,480, 3. Konstantin Fomičev, Nikolaj Lipkin (Rus.) 40,600

II. rozjazda: 1. Daniel Jendraszko, Pawel Baraszkiewicz (Poľ.) 39,255, 2. Attila Bózsik, Gergely Kovács (Maď.) 40,719, 3. Nikica Ljubek, Dražen Funtak (Chorv.) 41,811

semifinále: 1. Iosif Anisim, Loredan Popa (Rum.) 40,050, 2. Jevgenij Miasniankin, Kazimieras Reksnys (Litva) 40,272, 3. Anton Grassl, Miloš Gašparík (SR) 41,850

K1 ženy (1. - 3. do finále):

I. rozjazda: 1. Aneta Pastuszková (Poľ.) 44,891, 2. Timea Paksyová (Maď.) 45,713, 3. Petra Schlitzerová (Rak.) 45,737

II. rozjazda: 1. Teresa Portelová (Šp.) 43,297, 2. Maike Nollenová (Nem.) 45,307, 3. Femke Roosová (Hol.) 46,099

semifinále: 1. Rachel Trainová (V.Brit.) 44,432, 2. Ellen Fevangová (Nór.) 44,666, 3. Marina Jacunová (Rus.) 44,786

K2 ženy (1. - 3. do finále):

I. rozjazda: 1. Brigit Fischerová, Carolin Leonhardtová (Nem.) 39,387, 2. Bonka Pindzevová, Dejana Dačevová (Bulh.) 40,761, 3. Nadežda Petrovová, Natalia Borisovová (Rus.) 41,151

II. rozjazda: 1. Timea Paksyová, Melinda Patyiová (Maď.) 39,017, 2. Karolina Sadalská, Malgorzata Czajczyňská (Poľ.) 39,821, 3. Beatriz Manchonová, Teresa Portelová (Šp.) 39,899

semifinále: 1. Mariana Ciobanuová, Alina Ciurescuová (Rum.) 41,606, 2. Nicole Bulková, Moniek Brandová (Hol.) 41,906, 3. Spela Ponomarenková, Antonia Pandová (Slovin.) 42,044



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Do finále na 200 m iba 1 slovenská loď - súhrn.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra