Divinec na MS do Szegedu

Potom ako člen Dukly Trenčín Andrej Divinec obsadil v piatok na M-SR v Piešťanoch v kvalifikačnom štarte K1 200 m muži 3. miesto za oddielovými kolegami Ľubomírom Beňom a Petrom Gelle, ktorí sú už nominovaní na MS v maďarskom Segede v iných disciplínach, dostane šancu štartu na tomto vrcholnom podujatí aj kajakár Andrej Divinec. Slovenský tím teda pozostáva z 15 športovcov, z toho je deväť kajakárov, štyria kanoisti a dve kajakárky.

kanoe.sk | 23.07.2011 13:12:06

Nominácia SR:

MUŽI:

olympijské disciplíny:

K2 1000 m: Peter Gelle, Erik Vlček

K4 1000 m: Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr

K1 200 m: Andrej Divinec

K2 200 m: Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek

C1 1000 m: Marián Ostrčil

C1 200 m: Ľubomír Hagara

neolympijské disciplíny:

K1 500 m: Martin Jankovec

C1 500 m: Rastislav Kohút

C1 5000 m: Matej Rusnák

ŽENY:

olympijské disciplíny:

K2 500 m: Ivana Kmeťová, Martina Kohlová

Vedúci slovenskej výpravy: Tibor Soós

Diskusia k článku:

Anonym

http://www.denniksport.sk/article/182958/kanoisti-juniori-zlato-a-striebro-z-me-aj-ms

Anonym

Tak vie uz niekto oficialny dovod dodatkovej kvalifikacie na MS K1 na 200 m muzi ?

Anonym

Ďakujem, presne tak, veď skoro všetky lodenice v BA sú v záplavovej oblasti a fúka občas všade. Je to jednoducho najlepšie miesto v SR na trať, to už vymysleli mnohí projektanti za socíku, takže sa nad tým nemá zmysel teraz pozastavovať, ale treba použiť už vybudované a dobudovať čo treba.

Anonym

jasne treba to minimalne 5 rokov skumat, potom aspon 3 roky chodit okolo a pozerat ci tam nahodou v trave nelezu uzovky. A potom sa rozhodnut, ze to nie je dobre. Veslari tam davno maju lodenicu pretoze nekecaju a robia. Na to aby clovek mohol ist na vodu nepotrebuje vela veci. To len zo zvazu spekuluju pretoze hned na zaciatku sa mysli len na to ako na tom aj zarobit a nie na to, ze to ma primarne sluzit pretekarom.

Anonym

Aké sú tam prírodné podmienky? Ako tam priemerne do roka fúka? Nie je to v záplavovej oblasti? Treba všetko preskúmať, keď sa má rozhodnúť, kde to bude...

Anonym

Nie že by neboli, ale Bratislava ma najviac ludí, to znamená najväčší potenciál mládeže. Zemník je zaujímavý aj pre veslárov. Už je vykopaný stačí tam pre začiatok vybudovať nejakú lodenicu, alá hausbót veslárov z SVK. Ostatné postupne príde.

Anonym

Čo chceš dobudovať na Zemníku, keď tam nič nie je? Akože iné mláky na Slovensku niesu, kde by to bolo reálnejšie?

Anonym

Dovolím si oponovať vo Viedni majú Rakúšania krásny vybudovaný regulérny 2 kilák so zázemím a rovnako je to aj pri Linzi - Ottensheim. To že sa doteraz venovali viac lyžovaniu, neznamená že nemajú krásne podmienky aj na kanoistiku a veslovanie a kludne tam môžu a aj realizujú medzinárodné preteky na vysokej úrovni. Myslím že v SR je dnes jediná možnosť - dobudovať Zemník, ináč to pôjde všetko rýchlo do sračiek.

Anonym

Otvorte oči a hľadajte a pomenujte "vody" kde by z technického hľadiska bolo možné postaviť dráhu. Opýtajte sa rakušanov, oni nie sú krajinou s bohatou historiou rýchlostnej kanoistiky. Avšak v posledných rokoch sa nám vyrovnávajú, u žien rozhodne i prekonali našu špičku. A ako na to šli? - Nie, nepostavili drahý kanál, našli vodu a jazdia. Nielen v Linzi, kde okrem iného našli útočisko viac razy i naši, myslím že momentálne sú tam i Kmeťová s Kohlovou. To je riešenie našej situácie a nie vyhováranie sa na nedostatok financií, ten hlavný nedostatok je totiž inde ....

Anonym

mne sa MSR-KT páčilo ,za vodu nemôže nikto , hlavne že jedlo bolo konečne super. Ďakujem.

Anonym

Prosím Vás nevie niekto kde nájdem nejaké fotky z N500-vky a MSR-KT.dakujem

Anonym

Ľúbim obi dvoch, ale naozaj je to divné hodnotenie...

Anonym

Nepreháňaj.Nevieš čo všetko je za tým,tak ako ja neviem, tak nerob unáhlené závery.Je na h...,že sa v kanoistike šecko sere, ale hádam bude aj lepšie.

Anonym

Doteraz nik nevysvetlil a ani nezmenil pofidérne anonymné rozhodnutie SZRK. Preto navrhujem ignorovať oficiálnu stránku "canoe.sk" dovtedy, kým nebude toto rozhodnutie objasnené a zmenené. Takisto navrhujem pripraviť"odvetné" opatrenia - neposkytovať SZRK podporu tam, kde ju doteraz bezodplatne dostávajú. Väčšina klubových nadšencov, funfcionárov, trénerov a samozrejme rodičov financujú činnosť klubov s krajným vypätím. Preto je nepredstaviteľné, že organizácia /SZRK/, ktorá má slúžiť pre lepšie organizačné, finančné a informačné zabezpečenie vodáckej obce, sa správa akoby práve SZRK držalo fungovanie klubov nad vodou. Smutné ... a to sa stále na to všetko pozeráme ako na niečo normálne. Takže ja už na "canoe" nekliknem, kto sa pridá?

Díky Broňa

Samozrejme, ale keď už sa urobilo to čo sa urobilo - bol by tam aspoň náznak fair play..... ale význam tohto slova asi nepozná predsedníctvo SZRK

Anonym

Podla mojho názoru by rozstrel medzi Divincom a Viszlayom ani nemal byť.Veď kvalifikač bol v Račiciach na regulernej trati a tam bol tretí Viszlay. Je to jasné jak facka. Ale....

Anonym

Info z Canoe,sk o pokracovani preteku v nedelu finalovymi jazdami na 500 m je zmatocne. Spravne malo byt 1000 m. Diky Brona :-)

Díky Broňa

gratulujem Divincovi k peknému výkonu. Avšak rád by som vedel dôvod prečo nebol akceptovaný výsledok z kvalifikačných pretekov z Račíc ! Toto sa naozaj môže diať len na SZRK – pravidlá ktoré sú striktne dané sa len tak bez príčiny zmenia pretože predsedníctvo si zmyslí... ?

Ak by ste chceli aspoň trocha zachovať fair play – mali by ste dať ešte jeden rozstrel, Divinec / Viszlay – obaja majú rovnaké umiestnenie z posledných dvoch kvalifikačných pretekov.

Ešte by som chcel reagovať na tento článok – prečo rozpisujete olympijské disciplíny a neolympijské disciplíny. Je to proste disciplína MS, zainteresovaný vedia ktoré disciplíny sú olympijské, širokú verejnosť to nezaujíma. Počuli ste niekedy v médiách napr. o Moravcovej výsledkoch či sú z olympijskej alebo neolympijskej trate ? Kanoistika má len zopár výsledkov v roku, tak ich neznehodnocujte týmito vyjadreniami.

Čo sa týka embarga na info z SZRK pre kanoe.sk – tak na to už nemám slov.

Je mi z tohto všetkého špatne, najsmutnejšie na tom je že v konečnom dôsledkom na to aj tak doplatia športovci – preteká tu zopár ľudí a ešte aj tým to treba znechutiť aby čo najskôr skončili s kanoistikou.

Díky Broňa

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.