Ďalšie tri slovenské lode na 500 m do finále.

Súhrn výsledkov semifinále na 500m.

SITA, zs | 30.07.2005 00:41:58

Po mužskom štvorkajaku s posádkou Michal Riszdorfer, Juraj Tarr, Andrej Wiebauer, Róbert Erban a ženskej K2 Ivana Kmeťová - Martina Kohlová, ktoré si na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani zaistili priamy postup do finále na 500 m z rozjázd, si účasť v nedeľných bojoch o medaily zabezpečili v piatkových semifinálových jazdách ďalšie tri slovenské lode. V mužskom dvojkajaku si podľa očakávania finálovú pozíciu vybojovali bývalí juniorskí majstri sveta v tejto disciplíne Richard Riszdorfer s Erikom Vlčekom, v C2 zabojovali a príjemne prekvapili Daniel Biksadský s Ľubomírom Hagarom a v K1 žien piata z minuloročnej olympiády v Aténach Marcela Erbanová nenechala nič na náhodu a druhým miestom si bezpečne uhájila pozíciu vo finálovej deviatke. Neuspeli iba Peter Gelle v najsilnejšie obsadenej kategórii mužských singlkajakov a Marián Ostrčil v C1. Finále na 500 m je na programe v nedeľu predpoludním.

Súhrn výsledkov semifinále na 500 m:

K1 muži (postupujú prvé tri lode):

I. semifinále: 1. Ákos Vereckei (Maď.) 1:43,112, 2. Tomasz Mendelski (Poľ.) 1:43,790, 3. Eirik Veras Larsen (Mór.) 1:43,892

II. semifinále: 1. Lutz Altepost (Nem.) 1:43,033, 2. Carlos Peréz (Šp.) 1:43,303, 3. Michael Kolganov (Izr.) 1:43,591

III. semifinále: 1. Stjepan Janič (Chorv.) 1:42,467, 2. Petar Merkov (Bulh.) 1:43,379, 3. Anders Gustafsson (Švéd.) 1:43,625,... 6. Peter Gelle (SR) 1:48,215

K2 muži (postupujú prvé tri lode):

I. semifinále: 1. Marek Twardowski, Adam Wysocki (Poľ.) 1:30,578, 2. Alvydas Duonela, Egidius Balciunas (Litva) 1:30,896, 3. Ronalds Stalmanis, Kristaps Zalupe (Lotyš.) 1:32,534

II.semifinále: 1. Jonut Anghel, Marian Sevici (Rum.) 1:31,296, 2. Zoltán Kammerer, Gábor Kucsera (Maď.) 1:31,920, 3. Richard Riszdorfer, Erik Vlček (SR) 1:32,226

III. semifinále: 1. Ronald Rauhe, Tim Wieskotter (Nem.) 1:31,734, 2. Roman Zarubin, Denis Turčenkov (Rus.) 1:32,970, 3. Oliver Boukpeti, Boris Saunier (Fr.) 1:33,396

K4 muži (postupujú prvé tri lode):

1. Poľsko (Tomasz Žadlo, Mariusz Kujawski, Tomasz Górski, Przemyslaw Gawrych) 1:23,336, 2. Taliansko (Antonio Scaduto, Franco Benedini, Jaka Jazbec, Luca Piemonte) 1:23,396, 3. Rusko (Alexander Maljukov, Alexej Malyšev, Sergej Kozilov, Konstantin Višňakov) 1:23,582

C1 (postupujú prvé tri lode):

1. David Cal (Šp.) 1:55,353, 2. Mathieu Goubel (Fr.) 1:55,407, 3. Silviu Simioncencu (Rum.) 1:55,593,... 5. Marián Ostrčil (SR) 1:56,788

C2 (postupujú prvé tri lode):

1. Maxim Prokopenko, Ruslan Džalilov (Ukr.) 1:47,837, 2. Jose Alfredo Bea, David Mascato (Šp.) 1:47,903, 3. Daniel Biksadský, Ľubomír Hagara (SR) 1:48,503

K1 ženy (postupujú prvé tri lode):

I. semifinále: 1. Fabiana Sgroiová (Tal.) 1:55,473, 2. Marcela Erbanová (SR) 1:56,181, 3. Spela Ponomarenková (Slovin.) 1:56,433

II. semifinále: 1. Teresa Portelová Šp.) 1:55,752, 2. Anne Rikalová (Fín.) 1:56,502, 3. Larissa Peissakhovitchová (Izr.) 1:57,822

K2 ženy (postupujú prvé tri lode):

1. Petra Schlitzerová, Viktoria Schwarzová (Rak.) 1:46,861, 2. Florica Vulpesová, Lidias Talpová (Rum.) 1:47,131, 3. Jenni Honkanen, Laura Inhová (Fín.) 1:47,185

K4 ženy (postupujú prvé tri lode):

1. Rusko (Svetlana Kudinová, Nadežda Petrovová, Juliana Salachovová, Tatiana Andrejevová) 1:37,590, 2. Srbsko a Čierna Hora (Antonija Pandová, Miljana Knezevičová, Jelena Klimpfová, Marta Tiborová) 1:38,922, 3. Bielorusko (Svetlana Vakulová, Natalia Bondarenková, Alesia Toropovová, Veronika Achremčiková) 1:39,108



Diskusia k článku:

Skryna

Jajaj konecne je to tu . Som rad ze aj ked neviem kto je za to zodpovedny ,ze sa zacalo kombinovat v najej kanoistike.Doteraz to bola len jedna K4 aj ked sme mali dost nadejnych pretekarov.Dufam ze tento trend bude pokracovat a pridu aj uspechy.Vsetkym dakujem a gratulujem je to fajn ze dostal sancu aj sirsi kader a myslim ze nesklamali.Len tak dalej.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ZRUŠENÉ MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
17.10.2020 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra