Ďalšie prvenstvo slovenského dvojkajaka.

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou si po sobotnom triumfe v ženských dvojkakoch na 500 m na pretekoch Svetového pohára v Záhrebe prvenstvo zopakovali aj v nedeľu, keď zvíťazili na neolympijskej, ale divácky mimoriadne atraktívnej šprintérskej trati 200 m. Z jazera Jarun na predmestí chorvátskej metropoly tak vylovili dve zlaté medaily. "Pred štartom sme boli dosť nervózne, nastupovali sme v pre nás nezvyčajnej role favoritiek. Neodštartovali sme najlepšie, ale postupne sme sa prepracovávali vyššie až z toho nakoniec bolo zlato. Sme samozrejme veľmi šťastné, bol to perfektný víkend. My sme pred odchodom do Záhrebu vôbec nevedeli, do čoho ideme. Mali sme za sebou tvrdú zimnú prípravu, vymenili sme si naspäť pozície v lodi, v akých sme jazdili pred dvoma rokmi - ja som teda vpredu, Martina je vzadu. Absolvovali sme spolu iba zopár jázd, ale mali sme obe z toho výborné pocity. Verili sme, že zajazdíme čo najlepšie výsledky a vyšlo to. Chceli sme ísť do finále, nakoniec z toho boli dve prvenstvá," povedala po pretekoch šťastná Ivana Kmeťová.

SITA, zs | 06.05.2007 22:58:18

Kanoista Marián Ostrčil po skvelom 3. mieste na olympijskej trati 1000 m v nedeľu predpoludním skončil v súťaži C1 na 200 m v semifinále, keď v ňom obsadil 7., teda prvé nepostupové miesto.

Slovenská minivýprava sa teda domov vracia s tromi medailami - dvoma zlatými (Kmeťová, Kohlová v K2 na 500 a 200 m) a jednou bronzovou (Ostrčil v C1 na 1000 m).