Čo nás ešte čaká v tejto kanoistickej sezóne na Slovensku

Napriek veľkosti našej krajiny, Slovensko je, čo sa týka vodáckych športov, významnou krajinou a každým rokom podporuje svoju pozíciu. Pravdaže, kanoistika nie je výnimkou.

25.05.2023 19:24:09

Máme tu zaujímavé prírodné aj umelé športoviská a dostatok súťaží ako pre profesionálov, tak aj amatérov. Okrem toho, Slovensko sa pravidelne stáva organizátorom medzinárodných súťaží. Sezóna sa už dávno začala, avšak ešte nás na území Slovenska tento rok čaká veľa slovenských aj medzinárodných podujatí.

Máme za sebou už viaceré lokálne významné podujatia tohoročnej sezóny, napríklad majstrovstvá Slovenska na dlhé trate. V uplynulých dňoch sa udial aj 8. ročník pretekov Rudno Cup. Kanoistiku ako divák, prípadne ako účastník, si môžete vychutnať ešte na mnohých podujatiach. Osladiť si zážitok môžete aj stavením si na víťazov popredných turnajov: https://online-stavkovanie.com/betring-bonus/

Najočakávanejšie podujatie roka nás našťastie ešte len čaká. V júli, konkrétne 18.-23. júla, Bratislava privíta majstrovstvá sveta juniorov a U23. Konať sa budú na Divokej vode v Čunove a vstup pre divákov je bezplatný. Organizátori nenadarmo tieto majstrovstvá nazývajú „najväčším športovým podujatím v roku 2023 na Slovensku“. Podujatie priláka svetovú elitu juniorov, no zároveň množstvo zahraničných divákov a entuziastov vodných športov. Je výborným programom nie len pre skalných fanúšikov kanoistiky, ale aj rodiny s deťmi.

Ďalšie slovenské poháre nás čakajú aj v júni. Uvidíme tu Veľkú cenu Komárna, Pohár SNP či Trenčiansku regatu. Najvýznamnejším mesiacom, čo sa týka lokálnej scény, bude ale júl. Hneď 1.-2. júla sa udeje už 51. ročník legendárnej Nováckej päťstovky. Ďalej uvidíme aj Pohár Interu či Samaria Cup.

August bude zas bohatý na majstrovstvá, a to nie len Slovenské. 4.-6. augusta sa udejú Majstrovstvá Slovenskej Republiky na dlhé trate. 12.-13. augusta zas uvidíme M-SR SUP. Významné podujatia sa budú diať aj na medzinárodnej scéne, avšak žiaľ žiadne z nich už nebude hosťované na území Slovenska. Môžete si teda aspoň na diaľku vychutnať ako majstrovstvá sveta, tak aj svetový pohár a majstrovstvá v maratóne, a to všetko v priebehu pár dní v druhej polovici augusta.

Sezóna sa končí 30. septembra, tradičnými rozlúčkovými pretekmi. Predtým ale uvidíme ešte Hargašov Memoriál či Pohár Slávie UK. Amatérov poteší aj Dunajský maratón. Z pôvodného májového termínu bol na september preložený aj Jungov memoriál. Dôvodom preloženia bola zvýšená hladina Dunaja, vytvárajúca nepriaznivé podmienky na súťaž v rýchlostnej kanoistike.

Tento rok teda padne najviac pozornosti jednoznačne na juniorské majstrovstvá sveta v Čunove. To ale neznamená, že domáca scéna nebude výdatná. Pre mnohých fanúšikov to zároveň vôbec nemusí znamenať potrebu veľa cestovať. Väčšina podujatí sa totiž bude diať na Veľkom Zmeníku alebo na Divokej Vode.

Nie len pre skalných fanúšikov, ale aj pre lokálnych obyvateľov to predstavuje príjemný program, ktorý je vhodné navštíviť aj s deťmi. Kanoistika sa na Slovensku stále rozrastá a je dôležité, aby ju ľudia aj naďalej chodili podporovať.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Čo nás ešte čaká v tejto kanoistickej sezóne na Slovensku“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.