Chystá sa spojenie dvoch úspešných športov

V slovenskom športovom hnutí sa chystá spojenie dvoch úspešných kanoistických odvetví. V pondelok zasadala ustanovujúca konferencia spoločného zväzu rýchlostných kanoistov a vodných slalomárov - Slovenskej kanoistiky (SKA). Konferencia sa na žiadosť delegátov slalomu dohodla na posune volieb orgánov SKA na december 2016, prípadne január 2017. Zastupovať a riadiť ďalšie procesy bude až do zvolenia orgánov prípravný výbor SKA v zložení Miroslav Haviar, Milan Oršula a Ivan Cibák. Informoval o tom web canoe.sk.

SITA, ds;mj | 28.09.2016 20:26:54

Delegáti konferencie zobrali na vedomie, že SKA má registrované stanovy na MV SR, v týchto dňoch podá žiadosť o uznanie národného športového zväzu na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu a žiadosť o príspevok na rok 2017. Prípravný výbor utvoril pracovnú skupinu v zložení Lucia Antolová (zástupkyňa vodného slalomu) a Boris Bergendi (zástupca rýchlostnej kanoistiky), ktorá pripraví potrebné organizačné a legislatívne usmernenia pre funkčnosť nového zväzu.

Vodný slalom a rýchlostná kanoistika sú z olympijského pohľadu dva z troch najúspešnejších slovenských letných športov. Vodní slalomári trónia na vrchole medailového rebríčka úspešnosti s bilanciou 8 zlatých - 3 strieborné - 3 bronzové medaily. Rýchlostní kanoisti prispeli do slovenského medailového portfólia z letných OH štyrmi cennými kovmi (0-3-1).

Diskusia k článku:

Anonymko

Chcem sa opýtať, kedy budú v baracude dostupné výsledkové listiny vo formáte PDF vhodné pre tlač.

Ďakujem.

Anonym

Organizátori z Vinohradov, ako sa mohlo stať, že do areálu na Zlatých pieskoch nejaký primitívny vrátnik odmietol vpustiť autá s pretekármi ? Kde ste vtedy boli ? Hanba Vám.

Anonym

V Rozlúčkových pretekoch si zajazdil aj strieborný olympionik Myšák

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3174

Anonym

Na Rozlúčkových pretekoch na Zlatých pieskoch aj strieborný olympionik

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3173

Anonym

Kanoistika: Schyľuje sa k spojeniu dvoch úspešných športov

http://sport.aktuality.sk/c/238822/kanoistika-schyluje-sa-k-spojeniu-dvoch-uspesnych-sportov/

Anonym

Rýchlostní kanoisti a vodní slalomári sa spájajú do Slovenskej kanoistiky

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3172

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.