Čaplovič prisľúbil SZRK pomoc

Šéf ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič prijal v závere týždňa predstaviteľov Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) a prisľúbil im pomoc. Prostredníctvom tlačovej správy o tom informoval mediálny manažér Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Prokop Slováček.

SITA | 05.02.2013 20:58:46

Stretnutie malo napovedať čosi o tom, ako budú vyzerať ďalšie kroky v snahe o výstavbu Národného centra rýchlostnej kanoistiky, ktoré by malo byť vybudované v Petržalke na Jarovskom ramene Dunaja, v lokalite známej ako Zemník. Kanál tam už je prekopaný dávno, ale to je zatiaľ všetko. Ďalšie kroky sa však už dlhé roky nedarí zrealizovať. Už vlani bola na SZRK zriadená komisia (Boris Bergendi, Juraj Kadnár, Filip Petrla a Juraj Fecanin – zástupca veslovania), ktorá dostala za úlohu iniciovať stretnutia na najvyššej úrovni a pripraviť pôdu, aby sa veci konečne dostali do pohybu.

"Pánovi ministrovi sme načrtli svoje vízie, on sám vedel o probléme a situácii, ktorá je okolo vybudovania regulárneho kanála na rýchlostnú kanoistiku. Pozemky patria štátu, spravuje ich podnik Vodohospodárska výstavba. Našou prioritou je získať ich na dlhodobé užívanie, a to nám uvoľní ruky pri zháňaní investorov. Oblasť je v územnom pláne zapísaná ako športovo-rekreačná zóna, takže je tam potenciál na rozvoj nielen kanoistických aktivít,“ vysvetľuje generálny sekretár a manažér SZRK Boris Bergendi.

"Čaploviča sme tiež požiadali o podporu vo veci súčinnosti pri výstavbe obchvatu, ktorého súčasťou by mal byť aj most vedúci ponad plánovaný kanoistický areál. Obslužné komunikácie, ktoré budú postavené pri výstavbe mosta, by sme neskôr mohli využiť a využívať aj my v rámci kanoistického areálu.“

Minister zástupcom úspešného olympijského športu prisľúbil pomoc a potvrdil, že výstavba Národného centra rýchlostnej kanoistiky patrí medzi priority, ktoré sa bude snažiť podporiť čo najviac. "Je výborné, že pán minister je našim plánom pozitívne naklonený. Sľúbil, že do dvoch - troch týždňov bude iniciovať stretnutie na najvyššej úrovni so zástupcami podniku Vodohospodárska výstavba, ministerstva dopravy a ministerstva životného prostredia. Sú to zatiaľ iba malé kroky, no sme veľmi spokojní, pretože dosiaľ sme veci na úrovni ministerstiev ešte neriešili,“ dodal Bergendi.

Diskusia k článku:

Anonym

Neviem ako spravne reagovat na strucny oznam a "rozpis" Majstrovstiev Slovenska v tahani na trenazeroch. V minulom roku sa znenazdajky objavil oznam o ukonceni spoluprace s Radom Orsulom a bol predstaveny "nastupca" z dielne SZRK a Piestan. Avizovana baracuda mala ponuknut vyssiu kvalitu a nizsie naklady. Neviem aky vyber predchadzal tomuto rozhodnutiu, no som nielen sklamany z toho co doteraz prezentovali na stranke zvazu. Ziadne dodrzanie 48 hodinoveho limitu oznamenia rozpisu a len prosta excelovska tabulka bez udania mien prihlasenyvh. Ozaj skromny uvod stuky ....alebo vypustili v slnave kapra?

Anonym

V sobotu budú majstrovstvá Slovenska v ťahaní na trenažéroch

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2192

Anonym

Tibor Soós: Odísť treba vedieť v pravý čas

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2193

Anonym

haha

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Veľkonočný piatok
07.04.2023
Veľkonočný pondelok
10.04.2023
I. KP seniori + testovanie Juniori a Kadeti
29.04.2023 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.