Budú sa konať zajtra majstrovstvá sveta v maratóne?

Už tento víkend sa v maďarskom Györy majú konať majstrovstvá sveta v kanoistickom maratóne, to či sa budú konať je otázne. Podľa posledných informácií, organizátor podujatia ráno premiestnil niektoré tribúny kvôli stúpajúcej vode a večer ich už začal aj baliť. Prenáška by do rána mala byť pod vodou, bude sa jazdiť bez prenášky, občerstvenie by sa malo podávať z pontóna.

07.09.2007 23:06:23

Hladina Dunaja stúpa, v bratislavskom Devíne sa pripravujú na možnosť, že bude potrebné plniť vrecia s pieskom. Agentúru SITA o tom informovala Terézia Lachkovičová z devínskeho miestneho úradu.

"Zatiaľ sú zaliate iba nižšie položené miesta, no keďže pršať neprestáva, starostka mestskej časti zabezpečila tatrovku s pieskom a a ak bude potrebné zvolá krízový štáb," uviedla. Občania si môžu naplniť vrecia pieskom a tie uložiť ako zátarasu pred vodou pred svoje domy. "V pohotovosti máme aj požiarnu techniku," dodala Lachkovičová. Podľa nej dosahuje momentálne hladina Dunaja výšku 648 centimetrov, v sobotu to má byť až 730 centimetrov.

Na Dunaji platí 1. stupeň povodňovej aktivity.

Dunaj môže v sobotu dosiahnuť 2.stupeň povodňovej aktivity

Hydrometeorológovia predpokladajú, že hladina Dunaja v Bratislavskom kraji sa zvýši a v priebehu soboty sa dostane na úroveň druhého stupňa povodňovej aktivity. Pre agentúru SITA to uviedol námestník riaditeľa podniku Povodie Dunaja Peter Minárik. Podľa neho sa však situácia koncom víkendu upokojí a hladina rieky začne kulminovať a postupne klesať. Momentálny stav Dunaja je približne 660 centimetrov. "Bezpečnostné opatrenia sme spravili iba v prípade pracovísk na výstavbu protipovodňových opatrení. Keďže je územie zaplavené vodou, vypratali sme všetky pracoviská, aby nedošlo k zatopeniu mechanizmov," povedal. Podľa Minárika môže byť problém na drobných tokoch v Malých Karpatoch, to však závisí od zrážok nad daným povodím. Podľa informácií z meracej stanice hladina Moravy dosahuje približne 300 centimetrov.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Budú sa konať zajtra majstrovstvá sveta v maratóne?“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.