Bronzový štvorkajak SR chce vydržať až do olympiády v Pekingu 2008.

Posádka mnohokrát pozláteného komárňanského štvorkajaku, ktorá na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach získala bronzovú medailu, sa vzápätí po dekorovaní netajila tým, že vydržia spolu až do OH 2008 v Pekingu. Motiváciou pre tento krok je zlatá olympijská medaila, ktorú sa im tento rok nepodarilo vybojovať, hoci o nej v kútiku duše snívali. Olympijský triumf je mimoriadne silnou motiváciou, ktorá ich nabáda k ďalšiemu tvrdému tréningu.

TASR, šž | 04.09.2004 15:23:19

"O štyri roky pôjdeme do Pekingu po olympijské zlato," prisľúbil 27-ročny Michal Riszdorfer mnohotisícovému zástupu rodákov, ktorý úspešných olympionikov vítal v historickom centre Komárna.

"Nebola to eufória. Sme ešte mladí. Dúfam, že vydržíme ďalej. Ďalší olympijský cyklus. Určite to skúsime," reagoval na otázku "rečník" Michal Riszdorfer. "Budeme jazdiť aj ďalšie posádky. Ale túto ká-štvorku by sme si chceli nechať do Pekingu, kde by sme chceli zasiahnuť do bojov o zlato," pripomenul starší z bratov Riszdorferovcov.

"Každý športovec sníva o zlatej medaile," zapojil sa do diskusie o spoločnej túžbe komárňanského štvorkajaku Juraj Bača a pokračoval: "To znamená, že keby nám pred finále sľúbili stopercentne striebro, alebo dali šancu pokúsiť sa o zlato aj s tým, že by sme ho mohli aj prehrať, určite by sme nastúpili. Lebo každý športovec chce získať zlato. Takže ten Peking je určite reálny," vysvetlil Bača svoj názor na pokračovanie až po Peking.

Ako Bača ďalej povedal, veľa však bude závisieť od iných vecí. "Od zdravia počas tých štyroch rokov. Od zabezpečenia, od prípravy a iných vecí. Ale ten Peking v nás žije a chceme sa pokúsiť o zlato," dodal.

"Reálne to je. Naďalej zostávame. Ak nám zdravie vydrží. Ak všetko bude fungovať tak ako doteraz," tvrdil Richard Riszdorfer. "Budeme skúšať aj iné posádky. Aj ká-jeden, ká-dva. Budeme skúšať aj iné trate a budeme to robiť tak ako to robia ďalší ľudia v zahraničí. Nebudeme sa špecializovať. Akurát tie dva roky sa potom budeme špecializovať na tú trať, ktorú by sme chceli ísť na olympijských hrách. Ak sa to podarí," zdôraznil Richard Riszdorfer.

"Myslím si, že sme mladá posádka, aby sme do toho Pekingu vydržali. A dúfam, že budeme mať dosť síl, že nám zdravie vydrží...A že sa tá stúpajúca tendencia tam potvrdí," pripomenul Erik Vlček fakt, že slovenský štvorkajak bol pred štyrmi rokmi na OH 2000 v Sydney štvrtý, na tohtoročnej olympiáde v Aténach tretí, tak na ďalšej olympiáde v Pekingu 2008 by mal byť vo výsledkovej listine podľa ich spoločného želania opäť niekde vyššie.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Bronzový štvorkajak SR chce vydržať až do olympiády v Pekingu 2008.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Pohár SNP
19.06.2021
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23 - šprint
24.06.2021 | Poznaň, POL
Novácka päťstovka, 49. ročník
03.07.2021 | Nováky, jazero
ME Majstrovstvá Európy - maratón
08.07.2021 | Moskva, RUS
Samaria Cup
10.07.2021
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra