Bronz pre Kmeťovú s Kohlovou na 200 m – dopln.

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou obsadili v A-finále K2 žien na 200 m na XI. majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Brandenburgu tretie miesto a vybojovali pre Slovensko prvú medailu. Nepodarilo sa im však obhájiť minuloročné víťazstvo zo šampionátu v talianskom Miláne. Z prvenstva sa tešili Nemky Fanny Fischerová a Nicole Reinhardtová, striebro patrilo reprezentantkám Maďarska Katalin Kovácsovej s Natasou Janicsovou.

SITA, zs;lb | 26.06.2009 14:54:43

"Mali sme piatu dráhu v strede, hneď vedľa nás vľavo boli Maďarky a ďalej veľa nich Nemky. To boli súperky, ktoré sme považovali za favoritky. Počítali sme však s každou loďou. Vedeli sme, že je to veľmi kvalitné finále, čo sa na dvestometrovej trati už dávno nestalo a bude to teda veľmi husté. Sme rady, že sme sa dostali na ten stupienok, pretože to naozaj bolo veľmi tesné. Hneď za nami prišli do cieľa vynikajúce šprintérky Španielky. Bolo to veľmi rýchle, na stupňoch víťazov sme stáli s olympijskými víťazkami Nemkami a Maďarkami,“ povedala pre agentúru SITA Ivana Kmeťová.

Vlani si zverenky trénera Filipa Petrlu vychutnávali pohľad z najvyššieho stupienka, ako ústup z pozícií to však nechápu. "Nie, to určite nie,“ zasmiala sa 24-ročná Nováčanka a hneď aj ďalej vysvetľovala: "V Miláne reprezentovali Maďarsko a Nemecko iné kajakárky, tieto sa koncentrovali iba na olympijské disciplíny. Teraz to bola neporovnateľne silnejšia konkurencia, tento bronz je mimoriadne cenný.“

V nedeľu ich čaká finále na 500 m, kam postúpili priamo z rozjázd. "V sobotu máme voľný deň, trochu potrénujeme a v nedeľu to potom rozbalíme naplno,“ optimisticky zakončila Ivana Kmeťová.

V A-finále sa na tejto neolympijskej, ale divácky atraktívnej trati predstavil aj slovenský štvorkajak v zostave Erik Noskovič, Pavol Maťaš, Peter Gelle, Tomáš Martinek. Obsadili v ňom predposledné ôsme miesto. V B-finále C1 dopádloval Ľubomír Hagara na druhej pozícii, v celkovom poradí mu teda patrila 11. priečka. V K1 mužov Peter Gelle nepostúpil ani z rozjazdy, kde skončil ôsmy.

Šampionát pokračuje od 15.00 h premiérovými pretekmi štafiet na 4x200 m v singlových kategóriách kajakárov, kajakárok a kanoistov.

Bronz pre Kmeťovú s Kohlovou na 200 m – dopln.“.