Beňuš s Kohlovou potešili účastníkov Dňa mladých športovcov špeciálnych olympiád

Slovenskí reprezentanti Matej Beňuš a Martina Kohlová majú mnoho vlastných aktivít súvisiacich so športom či rodinou, no obaja počas aktuálneho týždňa neváhali podporiť osobnou účasťou Deň mladých športovcov špeciálnych olympiád.

SITA, fr;mpe | 18.06.2018 22:10:40

Ide o systém metodiky cvičení, ktorým sa dá odhaliť, aký šport deťom s mentálnym postihnutím vyhovuje. V Bratislave sa ho zúčastnilo viac ako 40 detí s mentálnym postihnutím vo veku do 12 rokov. "Tieto deti sú pre mňa srdcovka. Mám pocit, že úspechy niekedy prežívajú intenzívnejšie ako ich zdraví rovesníci. Dúfam, že mnohí z nich si našli svoj nový obľúbený šport, ktorému by sa mohli venovať,” povedala kajakárka Martina Kohlová, ktorá sa popri starostlivosti o ročnú dcéru pomaly vracia do súťažného kolotoča a počas ostatného víkendu štartovala na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike. "Som veľmi rád za aktivity, akou je Deň Mladých športovcov pre deti s mentálnym postihnutím. Je to radosť sledovať, ako sa zo športovania tešia,” poznamenal strieborný medailista z OH 2016 v Riu de Janeiro Matej Beňuš. Kohlová aj Beňuš sú ambasádormi Špeciálnych olympiád Slovensko.

Matej Beňuš sa v súčasnosti pripravuje na tri kolá Svetového pohára, ktoré sa budú konať postupne v Liptovskom Mikuláši, Krakove a Augsburgu. "Neúčasť na ME v Prahe som si vynahradil štartom na MS vo vodnom zjazde, vo Švajčiarsku som bol piaty. Nepodarilo sa mi obhájiť striebro spred roka, trať mi nesedela a ani zdravotne som nebol úplne v poriadku. Od medaily ma delili štyri desatiny sekundy, takže to bolo celkom dobré. Bolo príjemné si na chvíľu oddýchnuť od slalomovej lode," zhodnotil Beňuš. "Teraz sa teším na Svetové poháre, že sa budem môcť porovnať s konkurenciou. Ambície mám najvyššie, v celkovom hodnotení by som chcel skončiť do tretieho miesta," pokračoval. Absencia na ME v Prahe ho veľmi nemrzí. "Vo vodnom slalome je dôležitá predolympijská sezóna, na ktorú sa skoncentrujem," prezradil.

Začiatok seriálu SP je naplánovaný do Liptovského Mikuláša. "Kanál v Liptovskom Mikuláši mi veľmi nevyhovuje, ale s tým sa nedá nič robiť. Bude to na ľavom kanáli Váhu, čo je trochu menšie zlo. V kanáli je málo vody, lebo sa nedá regulovať. Jazdí sa mi tam síce dobre, ale prostredie mi tam príliš nevyhovuje," ozrejmil svoje pocity Beňuš.

Martina Kohlová si po OH 2016 dala od súťaženia pauzu, mala na to veľmi dobrý dôvod. Stala sa totiž mamičkou. Po roku od narodenia dcéry však už opäť sedí v súťažnej lodi. "Sama som trochu prekvapená, že to prišlo tak rýchlo. Sama som si myslela, že sa už vrátim ako trénerka. Prišla však prosba zo Slovenskej kanoistiky, či by som sa nevrátila, nesadla si do debla a do štvorky a neodovzdala nejaké skúsenosti mladým babám. Pristúpila som na to, no nečakala som, že sa do formy vrátim tak rýchlo. Je jasné, že nie je taká ako pred olympiádou, ale za dva mesiace sa mi podarilo dať dokopy. Ivana Mládková je úplná svetová špička a tá bola vpredu. Veľké potešenie mi spôsobilo, že sme s Marianou Petrušovou vyjazdili pre Slovensko miestenku na budúcoročné Európske hry. To ma príjemne prekvapilo," poznamenala skúsená kajakárka.

S Marianou Petrušovou, Jessicou Zatlkajovou a Luciou Oršulovou bola aj súčasťou ženskej posádky K4. "Bolo to úžasné, dievčatá sú super. Síce sme boli posledné, ale neboli to zlé preteky. Do cieľa sme prišli zarovno s konkurenciou a nevedeli, na ktorej priečke. Mali sme skvelý pocit, po dlhej dobe to bola prvá slovenská ženská káštvorka. Dúfam, že to nebolo poslednýkrát. Nemôžeme začať a byť hneď dobré ako naši slovenskí chalani. Šlo sa nám veľmi dobre, baby sú veľmi snaživé. Keď nerátame mňa, boli sme najmladšia posádka. Mali sme tam juniorku Jessicu Zatlkajovú a dve 19-ročné baby Marianu Petrušovú a Luciu Oršulovú. Mali možnosť vidieť slávne mená európskej kanoistiky, bola to pre nich obrovská skúsenosť. Verím, že táto loď bude jazdiť aj v budúcnosti," dodala Kohlová.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Beňuš s Kohlovou potešili účastníkov Dňa mladých športovcov špeciálnych olympiád“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.