Barteková: Na čelo SOV prišiel človek, ktorý chce počúvať

Reakcie slovenských športovcov - olympionikov na zvolenie Antona Siekela za nového prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV):

SITA, sz;rk | 27.11.2016 20:42:46

Matej Tóth (atletika, víťaz OH 2016 v chôdzi na 50 km): "Ja som spokojný. Zvolili sme správneho človeka. A čo je pre mňa najpodstatnejšie a čo je zároveň najlepší signál pre celý slovenský šport, že dostal veľmi silný mandát, veľmi silnú podporu. Bude si vedomý toho, že za ním stojí celé hnutie. O to ľahšie sa mu bude robiť. Je to správne, že budeme ťahať za spoločný koniec povrazu. Myslím si, že to je najpodstatnejšie. A ja pevne verím, že to tak naozaj bude. Mal by posunúť ďalej celé naše hnutie. Zmodernizovať ho. Olympijské hnutie a olympijský výbor má obrovský potenciál, napríklad v oblasti marketingu. Malo by to byť naozaj najsilnejšie hnutie na Slovensku. A pod jeho vedením by to malo byť dotiahnuté do takého stavu, aby v podstate mali ľudia spojené, že šport sa rovná Slovenský olympijský výbor. Aby bola dobrá spolupráca so zväzmi. To je určite veľmi podstatné pre lepšie fungovanie olympizmu na Slovensku."

Danka Barteková (členka MOV, športová streľba, bronzová z OH 2012): "Teším sa, že na čelo Slovenského olympijského výboru prišiel človek, ktorý má podľa mňa veľmi vysoké osobnostné a morálne hodnoty. Poznáme sa dlhší čas a vždy na mňa pôsobil ako človek, ktorý je otvorený a schopný prijať názory iných. To si na ňom veľmi vážim. Myslím si, že na čele SOV by mal byť takýto človek, ktorému záleží na športe a je ochotný rozprávať sa o budúcnosti a najmä počúvať iných. Prvotným krokom by malo byť vyhodnotenie toho, čo bolo urobené doteraz. Bez toho, aby sme zhodnotili, čo bolo doteraz, sa nepohneme ďalej. Potrebujeme to aj k tomu, aby sme si mohli stanoviť strategický plán do budúcnosti. Veľmi si vážim aj to, že nový prezident SOV sa v diskusii vyjadril, že bude rád počúvať nie iba skúsených pretekárov, ale aj mladých športovcov, ktorí sú plní nových nápadov. Myslím si, že ak sa v tomto smere trochu dostaneme do rovnováhy, tak sa môžeme pohnúť správnym smerom."

Jozef Gönci (člen VV SOV, streľba, bronzový z OH 1996 a OH 2004): "Na každú zmenu sa tešme, lebo poznáme prácu pán Františka Chmelára za posledných 17 rokov, počas ktorých stál na čele SOV. Myslím si, že každý ju hodnotí pozitívne. Nie všetko bolo ideálne, našli sa aj chyby, ale to pri takom objeme agendy, s akou pracuje prezident SOV, je to celkom prirodzené. Tomu sa nedá vyhnúť. Teraz prichádza iné myslenie. Pevne verím, že modernejšie. Pán Siekel je človek z iného prostredia, na aké sme boli doteraz zvyknutí. Myslím si, že mnohé procesy v riadení športu bude vedieť nadstaviť po vlastnej linke. My športovci a športové zväzy mu v tom pomôžeme. Ja sa na každú spoluprácu s novým prezidentom teším, pretože ja mám rád zmeny. A táto je prirodzenou evolučnou zmenou v slovenskom olympijskom hnutí. Keď niekto pri voľbách dosiahne 88 hlasov, tak táto zmena alebo výmena evokuje vo mne pocit, že je vítaná, že je veľmi kladne prijatá. A tým pádom sa môžeme na spoluprácu s pánom Siekelom tešiť."

Richard Varga (triatlon, dvojnásobný účastník OH): "Myslím si, že pri tejto voľbe rozhodla väčšina. Nakoniec, bolo to vidieť pri sčítaní hlasov. Podľa mňa sa delegáti rozhodli veľmi správne. Verím, že to bude v prospech celému SOV. Som presvedčený, že to bola dobrá voľba, ktorá nám v budúcnosti prinesie úžitok."

Martina Kohlová (rýchlostná kanoistika, trojnásobná účastníčka OH): "Myslím si, že každá zmena je na niečo dobrá. Určite môže priniesť pozitívne veci. Tento kandidát, pán Siekel, sa mi najviac hodí do tejto funkcie. Verím, že aj v prípade Slovenského olympijského výboru to bude tak fungovať, ako je to u športovcov. Keď je tiež dobrý a chce byť ešte lepší, tak urobí zmenu. Myslím si, že staré vedenie odviedlo veľmi dobrú robotu, bolo vo svojej práci dobré, ale SOV chce byť ešte lepší. Preto urobili zmenu. U športovca to funguje tak, že keď šokuje svoje telo niečím novým, tak dostane nový impulz - a zlepší sa. Tak ja dúfam, že to tak bude aj v prípade nového prezidenta SOV pána Siekela. On dá olympijskému hnutiu nový podnet, aby SOV išiel ešte lepšou cestou, aby sme na olympiáde v Tokiu získali ešte viac medailí ako v Riu."

Diskusia k článku:

Anonym

Olympionici si prevzali pamätné medaily

http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/412641-olympionici-si-prevzali-pamatne-medaily/

Anonym

Miroslava Haviara zvolili za člena komisie rýchlostnej kanoistiky ICF

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3201

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.