Ako ďalej kanoe.sk

Nakoľko doména www.kanoe.sk oficiálne patrí KRK Nováky, momentálne uvažujeme ako ďalej. V začiatkoch existencie kanoe.sk, ICF hodnotilo kanoe.sk ako oficiálnu stránku SZRK. Dlhé roky sme úspešne konkurovali v činnosti oficiálnej stránke SZRK, čím sme vlastne prispeli k jej dnešnej podobe. Dlhé roky ste mali možnosť na našej stránke prihlasovať sa na preteky on-line systémom Kanoe.sk Timing. Naša stránka vám prinášala výsledky z podujatí niekedy rýchlejšie ako vývesná tabula na samotnom podujatí. Mali ste možnosť na našej stránke dostať sa spätne ku archívnym výsledkom z podujatí od roku 2001. Spolupracovali sme s tlačovou agentúrou Sita. Toto všetko sme robili bez príspevkov SZRK. Bolo to na úkor času a náklady zanieteného človeka pre kanoistiku. Všetko však niekedy končí. Sme si vedomí, že nemôžeme konkurovať niečomu, čo je podporované z oficiálnych zdrojov. Nemôžeme konkurovať platenej profesionálnej činnosti . Nemohli sme a ani nemôžeme z prostriedkov klubu, prípadne osobných, chodiť na medzinárodné preteky a prispievať tak k informovanosti širokej kanoistickej verejnosti. Do budúcnosti predpokladáme servis, ktorý sme poskytovali prostredníctvom stránky www.kanoe.sk , obmedziť. Predpokladáme však zachovať túto stránku pre širokú kanoistickú verejnosť aj naďalej. Chceme i naďalej poskytovať možnosť všetkým kanoistom a priateľom kanoistiky, prostredníctvom tejto stránky spolupodieľať sa na formovaní a smerovaní rýchlostnej kanoistiky do budúcnosti. Chceme i naďalej umožniť vyzdvihovať pozitívne ale i pranierovať negatívne javy v kanoistickom hnutí. Veríme, že nám ale i rýchlostnej kanoistike zostanete i naďalej verní.

04.02.2013 14:12:09

Milan Oršula

prezident KRK Nováky

Diskusia k článku:

Anonym

V piestanoch.

Anonym

Prosím ,Vás nevie niekto kde budu Jarné preteky 4.5.2013 a aké disciplíny.

Anonym

Pre upresnenie - po pojmom Radkov projekt som mal na mysli "casomieru" a jej odberatelom bol zvaz.

Administrátor

Čítam, že náš článok vzbudil trochu pozornosti, u niekoho aj nepochopenie ale i snahu o podsúvanie čohosi, čo vôbec nebolo cieľom článku. Písali sme, že stránka patrí KRK Nováky a nie to, že je klubovou stránkou. Tá klubová stránka je www.krknov.sk. My sme nepísali, že sme žiadali prípadne sme si nárokovali nejaké prostriedky zo zväzu. Poukázali sme len na skutočnosť, že to niekto robil tak ako to robil. Robil zadarmo. A tvrdiť, že na tejto stránke niekto vykonáva podnikateľskú činnosť a mal by na činnosť stránky prispieť, pokladám v prostredí kanoistiky za totálnu hlúposť. Článkom k problematike kanoe.sk sme chceli poukázať na fakt, ako sme robili a hľadáme spôsob ako to robiť pre kanoistiku aj ďalej. Chceli sme informovať kanoistickú verejnosť, že sa s kanoe.sk niečo deje. Nebolo cieľom článku niekoho uraziť a ani niekomu ublížiť. My sme ešte stále v tom, že kanoistika je jedna väčšia rodina a podľa toho sa aj snažíme správať. To je všetko.

Milan Oršula

Anonym

Napriek Johnymu si dovolim posledny vstup do tejto debaty.

Preco maju ti schopni menej priestoru? Ved tento web funguje napriek sem-tam sa opakujucim clankom Radka a Milana Orsulu ktore svedcia o tom ze zrejme nevedia aka bude jeho buducnost. Nevidel som ze by odmietali clanky niekoho schopneho. Myslim ze by boli nove clanky od schopnych ludi vzpruha pre tento web (nie len pre tento).

Stale nevidim ako to suvisi s kvalitou toho co produkuje zvaz, tam tej kvality tiez nevidno ale to je pre mna uplne ina tema.

A co sa tyka KO od tych komu sluzi tento web, tak to sme predsa my ludia a citatelia nie? Ci?

A posledna vec, okrem lutosti Radka (ktorej osobne trochu nerozumiem co ste si mohli vsimnut) resp. vedenia KRK Novaky som nenasiel nejake relevantne fakty, na co som sa snazil predtym poukazat. Neberiem nikomu pravo publikovat svoje emocie (a uz vobec nie na vlastnom webe), ale ja osobne by som fakty uvital. Minimalne by tie emocie vyzneli realnejsie a v nejakom konkretnom kontexte. howgh dohovoril som.

Anonym

Plne suhlasim s Johnym. Zial vynikajuci projekt Radka dostal KO priamo od tych komu sluzil. Ved porovnat kvalitu sme uz mohli na prvom podujati v tomto roku :-) Nebolo co .... Zial stranka kanoes.sk sa stalo uz len nosicom reklamy a odkazov na oficialny web SZRK. V kanoistickej obci je vela ambicioznych no malo schopnych ludi ... a prave ti schopni maju opat menej priestoru.

Johny

Anonym z 2.02.2013 19:15:35, ty už radšej nepíš, jediná rozumná vec čo si napísal je to, že SK-NIC je správca slovenskej domény .sk. Zrejme si ten článok čítal nepozorne a aj to čo si si nepozorne prečítal si nepochopil. Čítaj znova a znova a znova a potom aj tak radšej už nič nepíš.

Anonym

Ak by to bolo tak ako pises, diskutovali by sme teraz pod clankom v ktorom by bolo nieco ako napriklad ze statutar KRK Novaky a statutar SZRK podpisali prevod domeny kanoe.sk a podali ju na SK-NIC (spravca slovenskej domeny .sk) a teda ze kanoe.sk zanika. Samozrejme dostatocne zdovodnene preco.

Okrem toho existencia akejkolvek funkcie na zvaze vratane medialnej predsa nijako nesuvisi s kanoe.sk a jej cinnostou.

Iba to znamena ze mame dve stranky kde su clanky. Ved to je lepsie ako jedna nie?

Na koniec si dovolim uvahu, ze ak by sa nasiel niekto z kanoistickej rodiny kto by sa ponukol, ze kanoe.sk prevezme a bude sa mu venovat, dostal by z KRK Novaky odmietave stanovisko. Kludne s vysvetlenim ze to budovali dlho (ved pravda..) a ma si spravit svoju stranku.

Anonym

Ja som ten článok zase pochopil inak... že teraz keď SZRK má mediálneho poradcu, ktorý sa stará o články na canoe.sk, tak tým pádom kanoe.sk nemá zmysel. Čiže kanoe.sk predáva žezlo canoe.sk... aspoň tak som si to ja vysvetlil...

Anonym

Stranke kanoe.sk drzim palce. Ale... Vzdy ste robili kanoe.sk ako stranku fanusikov, dobrovolnikov a zdarma. Pokial sa pamatam bola to vasa pycha ze to robite a bolo to uzasne. Takze nerozumiem niekolkym veciam.

Preco sa stazujete ze nemate na stranku dotacie? Ziaden klub nema na stranku dotacie. Kazdy klub stranku ma. Alebo aspon skoro kazdy. Aj ked vasa je najpopularnejsia. Ale z toho ziadne naroky neplynu. Ze povodne de fakto suplovala stranku zvazu? Smutne, ale stale to bola klubova stranka fanusikov a dobrovolnikov. Rovnako to vidim aj s redakcnou cinnostou. Bohumilna cinnost, velmi kvitujem, ale ake naroky na dotaciu? Skuste si dat ziadost na nejaky grant ale zvaz s tym asi nebude mat vela spolocneho.

Bohuzial, podobne mi asi unikla pointa clanku. Cakal som ze sa dozviem odpoved na otazku v nadpise. Alebo ze si precitam nejaku vyzvu s nadpisom suvisiacu. Napriklad ak Vam ide o peniaze od ludi, mohli ste nejake pytat. Pravdepodobne by ste vela nedostali, ale nieco asi hej. Ak vam ide o polutovanie tak to nerobte. Ak vam ide o citove vydieranie, tak potom je to OK, ku mne sa tento odkaz dostal.

Este zopar malych detailov.

Stranka okrem ineho obsahuje tiMing, co je sucast Radkovej podnikatelskej cinnosti. Ja byt KRK Novaky tak chcem z tejto cinnosti malu almuznu na stranku. Ovca cela aj vlk syty. A uz by cinnost stranky zavisela iba od dobrovolnosti prispievatelov.

Poplatok za domenu a hosting asi tiez nebude az taky problem, pivo je drahsie. A na pivo je vzdy. ;-)

Anonym

Rado, takže magická 13-tka v roku 2013 bude čierna pre kanoe.sk ???

Anonym

Ďakujeme, Ďakujeme, Ďakujeme

Rado

Velka skoda.

Anonym

je mi to nesmierne ľúto. Takto som mala okamžité správy, keď bola dcéra na pretekoch. Verím, že to kompetentní napravia.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.