Aj SZRK príde o kancelárske priestory

Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky (SZRK) sídli v areáli Národného cyklistického štadióna Vlastimila Ružičku na Kalinčiakovej ulici v Bratislave. Dokedy, je však otázne. Slovenský zväz cyklistiky (SZC) totiž celý areál na Tehelnom poli predal Magistrátu hlavného mesta Bratislava a ten žiada, aby sa do konca kalendárneho roka všetci z priestorov vysťahovali. „Doteraz sme nedostali oficiálny písomný príkaz na odchod z priestorov. Bol tu zástupca magistrátu, ktorý nám ústne oznámil, že tu končíme a dostaneme o tom aj písomné vyrozumenie. Stále však nič neprišlo,“ informoval o aktuálnej situácii Boris Bergendi, generálny sekretár zväzu, ktorý patrí na Slovensku medzi najúspešnejšie. Hneď však dodal, že sa mu to zdá absurdné, aby sa stihli presťahovať do iných priestorov ešte tento mesiac. „December býva vždy mimoriadne hektický mesiac. Robia sa všetky možné uzávierky, pripravujeme slávnostné vyhlasovanie ankiet, sú tam Vianoce, je to teda veľmi krátky čas. Chceme spolu s cyklistami požiadať magistrát o odklad nášho vysťahovania na február budúceho roka. Verím, že sa dohodneme. Inak si naozaj neviem predstaviť, kam pôjdeme. Na ulicu?,“ položil na záver otázku generálny sekretár SZRK.

SITA, zs;lb | 02.12.2008 22:02:35

Už niekoľko dní venuje hľadaniu nových priestorov. V Bratislave to však nie je nijako jednoduché. "Mám asi štyridsať alternatív. Všetko je to však veľmi drahé. Teraz pred koncom roka sa nám to ťažko podarí. Už som bol aj na obhliadke jedného objektu, ale nedohodli sme sa,“ pokračoval šéf administratívy rýchlostných kanoistov.

O návrate do Domu športu neuvažujú, pretože ani tam to nie je údajne veľmi perspektívne. „Ideálne by bolo, keby sme sa mohli presťahovať do priestorov nejakého klubu. Peniaze za prenájom by totiž išli naspäť pre kanoistov. V Bratislave však ani jeden klub nemá také priestory, kde by sme mohli mať kancelárie. Azda Vinohrady, ale aj tam by to bolo potrebné najskôr zrekonštruovať,“ uzavrel Boris Bergendi.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Aj SZRK príde o kancelárske priestory“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.