Adepti na reprezentačný dres predviedli kvalitu

Slovenskí rýchlostní kanoisti majú za sebou tradičnú ouvertúru sezóny, ktorou bývajú kvalifikačné preteky do reprezentačných tímov. Počas predchádzajúceho víkendu ich absolvovali v českých Račiciach. Paradoxne,, šport, v ktorom Slovensko patrí medzi absolútnu svetovú elitu, nemá v krajine ani jedinú dráhu, na ktorej by sa mohli uskutočniť regulárne preteky.

SITA, zs;mj | 30.04.2013 20:13:14

"Každoročne je to veľmi očakávaná previerka. Každý v zime tvrdo trénoval a chce to prezentovať na vode v najlepšej slovenskej konkurencii. Všetci uchádzači o reprezentačný dres nám ukázali kvalitnú aktuálnu výkonnosť, nezažili sme žiadne veľké sklamania," začal v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) hodnotiť tohtoročnú pretekársku premiéru prezident zväzu Robert Petriska.

Drobné prekvapenia sa však nedali prehliadnuť. "Preteky v singloch nevyšli Petrovi Gellemu, na to sme neboli v poslednej dobe zvyknutí. Netreba to preceňovať, ale zároveň treba sledovať, čo sa deje. Mňa osobne pozitívne prekvapila dobrá výkonnosť juniorov Denisa Myšáka a Tibora Linku, ktorí už vo svojom veku dokázali držať krok so seniormi a ukázali, že by sme s nimi mohli v budúcnosti počítať. Výkonom potešili aj mladí kanoisti Csaba Orosz, Adam Csenkey a Krištof Tóth, uvidíme, ako im to v budúcnosti pôjde. Po ročnej pauze zavinenej zdravotnými problémami zaujal návrat Mariána Ostrčila. Verím, že z konkurencie Matej Rusnák - Marián Ostrčil sa na kilometrovej trati môže zrodiť nejaký kvalitný medzinárodný výsledok. Pozitívnym prekvapením bol výkon Martina Vajdu, najmä v K1 na 500 metrov, kde skončil druhý. Druhým miestom aj na 200 m svoje vystúpenie ešte vyšperkoval. Za pripomenutie stojí aj slušný výkon a víťazstvo Simony Šamkovej na kilometrovej trati," pokračoval prvý muž slovenskej rýchlostnej kanoistky.

Po pretekoch zasadol za jeden stôl realizačný trénerský tím seniorov a vypracoval návrh nominácie na Svetové poháre v maďarskom Szegede (10. - 12. mája), v českých Račiciach (17. - 19. mája) a poľskej Poznani (31. mája - 2. júna), ktoré otvoria sezónu na medzinárodnej scéne. "Do Szegedu pošleme skúsených, ale aj mladších pretekárov, ak preukázali zodpovedajúcu výkonnosť. Tento Svetový pohár bude pre juniorov a pretekárov do 23 rokov aj nomináciou na ich majstrovstvá Európy. Na druhom Svetovom pohári v Račiciach sa o nomináciu na kontinentálny šampionát budú biť hlavne seniori. Do Poznane pošleme menší výjazdový tím zložený zo skúsených a rokmi preverených pretekárov, ktorí budú mať možnosť zasúťažiť si v silnej medzinárodnej konkurencii," uzavrel Robert Petriska.

Nominácie sú zatiaľ iba vo forme návrhu a ešte podliehajú schváleniu prezídia Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky.

Diskusia k článku:

Anonym

Testovanie Slovenského mládežníckeho tímu v Komárne – výsledky + foto

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2242

Anonym

Na kvalifikačných pretekoch v Račiciach triumf Tarra a Šamkovej

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/c/6782618/na-kvalifikacnych-pretekoch-v-raciciach-triumf-tarra-a-samkovej.html#ixzz2RyLnawwe

Anonym

Filip Petrla: Račice? Drobné výkyvy, ale nič dramatické

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2240

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.