4 otázky pre Tomáša Czépyho

Počas majstrovstiev SR na dlhé trate v Novákoch si sadáme do klubovej kancelárie, kde k nám z neďalekého bufetu tlmene znie prenos z hokejového zápasu s Kanadou. Tomáš Czépy, alebo aj “Čééépko“ ako ho pravidelne veľmi hlasno a sympaticky povzbudzuje z brehu jeho mamina. Suverén minulej sezóny 2003 v kategórii žiakov sa ocitol v tvrdej konkurencii mladšieho dorastu, ale ako sa ukazuje, nestráca sa ani v novej situácii, keď obsadil 5.miesto v K1 na 5000m. (Dokonca v nedeľu už po rozhovore spolu s parťákom Borisom Viszlayom v K2 zvíťazili!!)

Sýkora Ivan | 13.05.2004 08:34:09

1. Tomáš, popíš nám prosím svoje pocity v tejto novej situácii po prechode do kategórie ml.dorastu ?

Teraz je to o dosť ťažšie. Je cítiť, že tí o rok starší sú dosť pred nami, sú silnejší ako my. Skúšal som sa aj teraz na pretekoch udržať na vlne, ale ušli mi. Z mojej skupiny najmladších som skončil asi najlepšie, takže celkom je to dobré.

2. Aké máš ambície na túto sezónu ? Máš predstavu v súvislosti s blížiacou sa medzinárodnou regatou v Piešťanoch ako stojíš v porovnaní s medzinárodnou konkurenciou ?

Celkovo v mladšom doraste by som bol rád do piateho miesta počas celej sezóny najmä na tých kratších tratiach 500 a 1000m. Medzinárodne na regate by som bol rád na “kiláku“ do prvej šestky – sedmičky“. Na 500ku by som sa rád prebojoval do finále.

3. Aj keď ide o rubriku “4 otázky pre“ pokúsme sa o tvoje mini predstavenie sa. Porozprávaj nám niečo o tvojich začiatkoch, kto ťa priviedol k vode, odkedy sa venuješ kanoistike, ako vypadá tvoj tréning, koľko trénuješ a s kým ?

Začal som od šiestich rokov, ale vôbec sa mi nechcelo chodiť na kajak, nenávidel som ho ! Ja som o kanoistike ani nevedel, zariadila to moja mama. Tá povedala, že by bolo dobré, keby ma dali na kajak. Ja som vymýšľal, že nebudem chodiť. Chcel som hocičo iné: plávanie, pingpong alebo karate, to som chcel, len nie kajak! Potom ma trošku donútili, neskôr sa mi to začalo páčiť, ale prvé tri roky som iba trénoval. Svoje prvé preteky som mal v Šamoríne, keď som mal deväť rokov a aj som skončil deviaty. A už ma to začalo baviť, trénoval som u Paľa Náhlika aj Katky Ujváryovej, ale po odchode starších do ml.dorastu mi to bolo dosť málo. Nemal ma kto ťahať, vtedy som bol trošku aj slabší. Teraz som prešiel do skupiny Vojta Halmu, kde sú silnejší pretekári, aj starší aj mladší dorastenci. Už ma má kto ťahať a zlepšila sa mi aj kondička. Tréningy máme 11x do týždňa, predtým sme mávali 4x – 5x , teraz je to o dosť tvrdšie, ale treba si na to zvyknúť.

4. Môžeš nám prezradiť svoj prípadný vzor, myslím, že u vás v Komárne o ne nie je núdza ?

Môj vzor ...? Aj moja mama, aj tí, čo ma sledujú na pretekoch, mi vraveli, že pádlujem ako Erik Vlček, tak odvtedy u mužov je môj vzor on. Z tých mladších je to asi Jankovec Martin.

Keďže tento rozhovor robíme na majstrovstvách Slovenska mimo rámec rubriky ešte jedna záverečná otázka, aj keď si to už čiastočne spomenul, povedz ako si spokojný so svojím vystúpením tu v Novákoch a ako sa ti celkovo páčia preteky ?

S umiestnením som veľmi spokojný, teším sa ako som skončil. Plánoval som byť do prvej päťky. Hovoril som si, že aj keď zomriem, musím byť do prvej päťky ! Trochu mi vadí, že prší a je chladnejšie, nebol som na to pripravený, ten prudký dážď prišiel náhle, ale celkovo som veľmi spokojný!

Ďakujem za rozhovor a želám, aby sa ti tvoje plány splnili a aby sa ti darilo ! ivansDiskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
4 otázky pre Tomáša Czépyho“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
18.09.2021 | Štúrovo
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra