4 otázky pre Ivanu a Ľubomíra trošku v mikulášskom šate.

4 otázky pre Ivanu Kmeťovú a Ľubomíra Hagaru, juniorských reprezentantov SR

Sýkora Ivan | 07.12.2003 20:58:15

1. Ivana, dáma má prednosť, takže začnem asi trošku smutnou spomienkou na juniorské MS sveta, skús nám popísať svoje výsledky, ale aj ciele s ktorými si tam išla a ak to už prebolelo, tak aj ten kritický okamih diskvalifikácie....SITA vydala strohú správu: Ivana Kmeťová mala v semifinále K1 junioriek smolu, pretože ju diskvalifikovali. Aký je tvoj pohľad na to ?

Ivana: Išla som tam s cieľom získať medailu na 500m trati a na kilometri sa dobre umiestniť. Na 1000m sa mi nepodarilo postúpiť do finále, pretože ma dodatočne diskvalifikovali v semifinále z druhého postupového miesta kvôli tomu, že som sa viezla na vlne. A potom na 500m trati som skončila na 6.mieste vo finále, kde som prvých 250m bola druhá a postupne som nevládala.

Teraz Ľuboš, rovnako si prežil niečo podobné, len v modrom ako sa hovorí. Na Slovensku sme boli v tom čase na pretekoch v Trenčíne a kolovali tu rôzne správy nielen o Ivaninom “disknutí“, ale aj o tom, že ste v semifinále traja došli na tisícinu rovnako a že ste museli absolvovať akýsi rozstrel o finále. Realita ako písal neskôr tréner Petriska bola iná, citujem : “...mali sme viac šťastia až na Ľ.Hagaru, ktorému ušiel postup do FA o 0,019s, čo je už naozaj škoda.“ Takže ako vypadalo toto semifinále z tvojho pohľadu a poprosím aj teba o súhrn svojich výsledkov na MSJ a aké boli Tvoje ciele a či si vnútorne s dosiahnutým spokojný?

Ľubomír: Išiel som na MSJ s cieľom dostať sa do finále aj na 500m aj na kilometer. Na 1000m som vypadol tesne o sekundu a potom vo finále B som si šetril sily ešte na 500m. Ale do semifinále som dostal najťažších súperov, akí sa len dali a nepostúpil som do finále práve o ten kúsok. (v prepočte je to len asi 2,5cm). Celú trať som išiel tým istým tempom, súperi do záveru odpadávali, ale nakoniec sa ukázalo, že som ich nestačil stiahnuť, aj keď chvíľu som bol presvedčený, že som postúpil. Takže to sklamanie vo mne ešte trochu zostáva.

2. Juniorský vek máte za sebou, už koncom leta sediac na brehu v Ostrovskej sme s Ľubom rozoberali dilemu, ktorá vás čaká, ako a hlavne kde ďalej pokračovať po prechode do kategórie dospelých ? Takže aký je súčasný stav, dnes začiatkom decembra ?

Ivana: Naďalej budem pretekať za klub KRK Nováky a myslím, že oproti minulému roku sa v tomto roku nič nezmení. Až na to, že budem viac trénovať.

Ľubomír: Ja tiež zostávam v Novákoch a určite sa nič nezmení v trénovaní, jedine sa pridá viac ako doteraz.

3. Počas slávnostného vyhodnotenia sezóny v KRK DAK KIABA Nováky padli narážky aj na rôzne spájania do C2 v prípade Ľuba, resp. už sa objavujú aj informácie o novom zložení K2 u Ivany. (Ivana zostala riadne prekvapená.....) Zaujíma nás nielen táto skutočnosť, ale hlavne vaše celkové ciele do nadchádzajúcej sezóny ?

Ivana: Tak o tej K2 zatiaľ nič neviem (smiech). A tie ciele ? Chcela by som na Majstrovstvách SR obhájiť prvenstvo a budú ME seniorov a kvalifikácia na OH. Ale neviem ani, či sa tam dostanem, lebo v tom čase ma čaká aj maturita. Ale celkovo to bude veľmi ťažké. Môj vnútorný cieľ nechávam otvorený, uvidíme.

Ľubomír: Ja by som chcel byť na Majstrovstvách SR do 5teho miesta, lebo na tých prvých troch ešte asi nebudem mať. Do C2 budem musieť dobre zajazdiť na singli, aby niekto so mnou chcel jazdiť debla.

4. Tu ma napadá, ako cítite tú zmenu prechodu do kategórie dospelých, dá sa povedať, že zo dňa na deň, prejavilo sa to na vašom vnútri ?

Ivana: Dá sa povedať, že aj čo sa týka tréningu, je to taká väčšia zodpovednosť. Vždy som to robila pre seba, ale teraz to už bude vyslovene na mne, ako sa pripravím. Už to nebude trápiť žiadneho juniorského trénera.....

Ten prechod bude isto dôležitý u oboch. Napr. Ľubo, pomaly si nemal u juniorov s kým súťažiť, stále si vyhrával a zrazu cieľ do piateho miesta....

Ľubomír: Určite to bude veľmi ťažké. Ťažko budem mať na Páleša s Ostrčilom a uvidí sa, kto ďalší tam pribudne. Ale je to poriadny šok .

A keďže rozhovor robíme na Mikuláša a je všeobecne známi Váš spoločný pekný vzťah, dovoľte záverečnú mikulášsku otázku nad rámec rubriky? Bol štedrý Mikuláš, nezabudol Ľubo na Teba Ivana ?

Ivana: (smiech) Nezabudol, práve dnes som dostala čokoládu a lízatko.

A opačne Lubo, dostal si niečo do topánky aj ty , aspoň čokoládového čerta ?

Ľuboš: Ale hej, bolo niečo. Včera mi Ivana doniesla domov čokoládu.

No výborne, fajn. Ďakujeme za rozhovor a nech sa vám obom v nadchádzajúcej sezóne darí. Na záver dovoľte môj osobný postreh, aj keď je vidieť, že obaja už premýšľajú dospelo, som rád, že ešte stále si zachovávajú aj takú mladícku veselosť a bezprostrednosť, dúfam, že im to vydrží čo najdlhšie.

6.12.2003 Ivana Kmeťová, Ľubomír Hagara ml. a Ivan Sýkora v roli spovedajúceho Mikuláša

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
4 otázky pre Ivanu a Ľubomíra trošku v mikulášskom šate.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.