10 narodeniny Kanoe.sk

Stránka Kanoe.sk vznikla 18. septembra 2000 ako malá stránka, na ktorej sa začali objavovať informácie z oblasti rýchlostnej kanoistiky. Stránka bola aktualizovaná maximálne jeden krát do mesiaca aj to len výnimočne. Návštevnosť stránky v počiatkoch bola rádovo v desiatkach návštevníkov mesačne. S myšlienkou vytvoriť stránku kanoe.sk prišiel Andrej Páleš, ktorý ju aj dotiahol do dnešného štádia. Inšpiráciou bolo hlavne to, že naši českí bratia a sestry majú tiež vlastnú stránku kanoe.cz, s ktorou sa v priebehu niekoľkých mesiacov naviazala aj spolupráca.

18.09.2010 00:00:00

Dizajn stránky 18.09.2000.

Dizajn stránky 18.09.2000.

V roku 2002 stránka prešla grafickou a aj programovou úpravou. Taktiež sa rozšírila aj po obsahovej stránke, čo prispelo aj k väčšej návštevnosti. Bol sprístupnený aj Message Board, kde mohli návštevníci zanechávať odkazy a vyjadrovať svoje názory. Neskôr bola spustená aj sekcia Osobné stránky, kde niektorí registrovaní návštevníci našli podrobnejšie informácie aj zo zákulisia Kanoe.sk aj zo zákulisia rýchlostnej kanoistiky. Napríklad terajší generálny sekretár Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Boris Bergendi sa zaregistroval 31.03.2001 o 14:13, to bolo približne 7 mesiacov po tom ako nám z Kanady z Dartmouthu poslal náš prvý zaoceánsky mail. Vznikali prvé pokusy so spojazdnením prvých internetových ankiet. V tomto období na prevádzke stránky pracovali dvaja ľudia.

Dizajn stránky z roku 2002.

Dizajn stránky z roku 2002.

Následne aj v roku 2004 stránka kopírovala nové trendy v oblasti internetových stránok a zmenila dizajn aj kompletne celu štruktúru. Na stránke sa začali čoraz častejšie objavovať nové informácie. Okrem informatívnych článkov začalo Kanoe.sk rozvíjať aj vlastnú redakčnú tvorbu a začalo publikovať rozhovory s najúspešnejšími pretekármi, trénermi a funkcionármi. Autorom populárnych rozhovorov a fotoreportáži bol hlavne Ivan Sýkora so synom Matejom. V tomto období sa tím rozšíril na štyroch členov. Dnes stránka obsahuje nesmierne množstvo údajov a informácii počnúc článkami, kalendármi podujatí, výsledkami, anketami, fotogalériami, video galériami, pravidlami, tlačivami, odkazmi na iné stránky, adresármi až po najaktuálnejšie informácie. Na stránke sa objavujú najaktuálnejšie informácie a výsledky priamo z pretekov konaných na Slovensku. Počas majstrovstiev sveta a Európy v rýchlostnej kanoistike sprostredkúva a spracúva výsledky našich reprezentantov do prehľadnej formy vrátane aj olympijských hier. Stránka kanoe.sk ma vyvinutý aj vlastný produkt na technické vybavenie časomiery pre preteky v rýchlostnej kanoistike, čo umožňuje rýchle a flexibilné spracovanie prihlasovania pretekárov na preteky, vyhotovovanie programu pretekov a následne výsledkov, ktoré sú v reálnom čase publikovane priamo z miesta konania na internete (www.timing.kanoe.sk).

Dizajn stránky od roku 2004.

Dizajn stránky od roku 2004.

Stránka spolupracuje nezávisle aj so Zväzom rýchlostnej kanoistiky a s tlačovou agentúrou SITA. Dnes ma stránka približne 200 až 300 návštevníkov denne, ktorí si prezrú za jeden deň približne 9000 stránok a sú z viac ako 10 krajín. Na stránke pracuje tím niekoľkých ľudí na vlastné náklady a bez akéhokoľvek peňažného zisku.

Tak ako čas plynie sa mení aj tím ľudí, ktorí stránku obohacovali alebo obohacujú dodnes. Zakladateľ stránky Andrej Páleš dlhodobo pôsobí v Prahe ako architekt. Ivan Sýkora so synom Matejom sú zaneprázdnení prevádzkou obchodu s výpočtovou technikou a štúdiom na vysokej škole. Pomocný programátor Jozef Benko brázdi ulice internetu a úspešne sa venuje spracovaním grafických podkladov, jeho cesta v tejto dobe smeruje tiež do Prahy. Ďalší pomocný programátor Michal Fedor, sa poloaktívne venuje kanoistike, štúdiu a zlepšovaniu sa v programovaní. Posledné roky stránku kanoe.sk po obsahovej stránke napĺňa jeden z najúspešnejších maratonistov na Slovensku Rado Rus (www.radorus.kanoe.sk).

Mne osobne stránka kanoe.sk dala veľa, naučila ma veľa, ale aj veľa brala. Vždy je to niečo za niečo. Nikdy nevyhoviete nikomu a je to tak všade. Stránke kanoe.sk sa venujem 10 rokov, každý deň, či cez deň, či v noci, či som niekde pri počítači, alebo na nejakej oslave. Cez deň ju aktualizujem a v noci mi nedajú spávať vaše príspevky v Message Boarde. Posledné roky bojujem s pocitom, prečo by som mal prevádzkovať stránku, ktorá mi berie čas, občas spôsobuje problémy a nedá mi ani najesť. Otázku či ďalej prevádzkovať stránku si dávam vždy keď príde nejaká väčšia aktualizácia. Počas svetových a Európskych podujatí, je to štvordňové sedenie za počítačom, dolovanie výsledkov, spracovanie prehľadov a tvorba fotokoláži. Pamätám si na čas keď výsledky na internete sa objavovali tak týždeň po podujatí aj to výnimočne. Raz som si dopisoval prostredníctvom SMS správ so zástupcom hlavného rozhodcu na MS v maratóne v Anglicku, len aby kanoe.sk bolo prvé ktoré bude informovať o výsledku Rada Rusa. 10 rokov je veľa... Za toto obdobie máme v archíve cez 500 tisíc výsledkov, cez 30 tisíc fotiek, neskutočné množstvá článkov a emailov, ktoré ste nám poslali. Na tomto mieste chcem poďakovať aj terajšiemu prezidentovi Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Robovi Petriskovi za mail zo dňa 05.12.2000, ktorý nám poslal o 20:36 a za jeho spoluprácu v časoch, keď bol tréner reprezentácie juniorov. Keď tak prebehnem archívom, človek v ňom nájde neskutočne veľa vecí, od výsledkov testov, cez ŠPZ auta ktoré vás vezie z ME až po to čo ste mali na večeru na Sústredení v Chorvátsku vo štvrtok 18.03.2004.

Ku koncu tohto príspevku by som chcel poďakovať všetkým, ktorých som menoval aj ktorých som nemenoval. Andrejovi Pálešovi za jeho internetové prekážky, ktoré som musel prekonávať. Taktiež ďakujem hlavne rodičom, ktorí mi v roku 1995 kúpili prvé pentium za 58 tisíc a zapojili ho do internetu, ktorý ich niekedy stál 3500 Sk na mesiac a veľmi veľa nervov. Ďakujem.

Rozmýšľal som aký darček dať kanoe.sk, ale bude ľahšie keď kanoe.sk dá darček Vám všetkým, ktorí ste obsahom stránky kanoe.sk jeho telom aj dušou. Preto Vám sprístupňujeme menšie množstvo vašich výsledkov od roku 2005 na adrese www.kanoe.sk/preteky/.

Čo bude ďalej? Nikto nevie...

Ďakujem všetkým.

Rado Oršula

Diskusia k článku:

Anonym

Rado, takže magická 13-tka v roku 2013 bude čierna pre kanoe.sk ???

Richi

Rado,

tvoja stránka je perfektná.

Richi :))

Anonym

Netreba zabudat ze to je jediny pretek v SR ktory sa robi bez PC a casy sa meraju este stale zo stopkami!!!!!.....tak prosim o strpenie

Anonym

Žartuješ? Tie budú možno budúci týždeň... Ak budú... :-) Usporiadateľ ich možno ešte dáva dokopy :D

Anonym

výsledky tortových pretekov? už je streda

Alexejenko

Radko, gratulujem k tým desiatim rokom a vďaka za prácu, ktorú si odviedol.

Anonym

Videá zo SON SU VYNIKAJUCE.Budu aj z našich pretekov? napr.HARGAšOV MEM. poslednych 100 metrov. ?

Anonym

Ja by som sa tiež rada pridala ku gratuláciam a dúfam, že ešte pár rôčkov vydržite so spracovávaním strránky. Verím, že je to časovo veľmi náročné a obdivujem Vás keď vidím tie nočné hodiny spracovania údajov len aby sme mali čerstvé informácie. Já som síce laik v odbore , ale môj syn

s týmto športom žije. Mám strašne veľkú radosť, keď otvorím stránku ( ktorú otváram každý deň ) hlavne keĎ sú na pretekoch v zahraničí a nedarí sa mi sním spojiť ale vďaka Vám viem aspoň ako uspeli. A zato Vám z celého srdca ďakujem!

Anonym

Gratulujem k 10tim narodeninám tejto stránky...je dosť navštevovaná a verím že to pojde takto aj dalej...Chcela by som aj pogratulovať všetkym čo sa zúčastnili Olympiskych nádeji..Myslím že Slovensko na tom nieje až tak zlé ked obsadilo 6 miesto...len tak dalej mili sportovci. Ja len dufam že sa na rok uskutočni nejake susredenie ktoré umožni pripraviť pretekárov este lepšie. Vela šťastia

Any

Podla pravidiel sa rata len rok, cize 2011-2000=11. Cely rok bude medzi 11 rocnymi. Skoda tych co sa narodili 31.12. :/

Anonym

Mám syna nar.15.7.2000.V roku 2011 bude suťažiť medzi 11-ročnými alebo može aj medzi 10-ročnými?Prosím poradte mi.

Anonym

STE SUPER-.,kritici by mali najprv niečo dokázať až potom plakať GRATULUJEM-10-ke

norika

Tiež gratulujem k 10temu jubileu!!! Prajem veľa zdravia a ešte minimálne ďalších 10 rokov prevádzky webu!!!

Roman

Aj ja sa pripájam ku gratulácii k 10. výročiu stránky. Na stránku chodím každý deň a je naozaj na profesionálnej úrovni. Ďakujem všetkým, ktorí ju pripravujú a žiadne také, že čo bude, uvidíme. Tento projekt kanoistika potrebuje a treba si ho vážiť.

Anonym

Väčšinou sa na tejto stránke kritizuje, asi je to tým, že robiť výborné veci by malo byť normálne. No málokto si uvedomuje koľko je za tým práce, koľko času, v ktorom by si mnohí mohli vylepšiť svoj osobný rozpočet. Na margo tohoto by som chcel poďakovať organizátorom Olympijských nádejí. To, čo je dnes z týchto pretekov dostupné na internete je jednoducho super. Ďakujem. A nakoľko som na stránke kanoe.sk, ktorá ma krásne výročie, chcel by som všetkým, ktrorí boli pri jej vzniku ale i tým, čo sa na jej aktuálnosti stále podieľajú poďakovať a popriať aj do budúcnosti veľa chuti pri udžaní tejto stránky v jej aktuálnosti. Možno si dnes ani neuvedomujeme, že táto stránka potlačila do života aj oficiálnu stránku SZRK. Neuvedomujeme si, že táto stránka istý čas bola vedená ako oficiálna stránka SZRK na stránke ICF. A za všetkých nás, ktrorí denne túto stránku otvárajú, by som chcel poďakovať tomu, ktorý sa o jej aktuálnosť stará celých desať rokov a to Radovi Oršulovi. Aj keď nevie čo bude ďalej, my všetci čakáme, že to ešte vydrží.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP I. Svetový pohár - šprint
10.05.2024 | Szeged, HUN
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.