Zaťko a Beňo v K2 500 m a Farkas v C1 na 1000 m do A-finále

BELEHRAD 2. júna (SITA) - Zatiaľ dve slovenské lode si vybojovali účasť v A-finále na III. pretekoch Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v srbskom Belehrade.

SITA, ds | 02.06.2017 21:37:03

Miroslav Zaťko a Ľubomír Beňo vyhrali prvú rozjazdu v K2 na 500 m a postúpili priamo do A-finále, ktoré bude v sobotu o 10.46 h. Kanoista Vincent Farkas sa do A-finále na 1000 m prebojoval cez semifinále.

Zaťko a Beňo vo svojej rozjazde dosiahli víťazný čas 1:30,928 a o 1,376 s zdolali Bielorusov Alexeja Misiučenka a Kirila Nikicina. Zaťko a Beňo sa prebojovali do A-finále aj na predchádzajúcom Svetovom pohári v maďarskm Szegede, v nabitej konkurencii tam obsadili 8. priečku.

Vincent Farkas bol vo svojej rozjazde až šiesty, ale v druhom semifinále sa zlepšil o vyše 7 sekúnd a výsledkom bola druhá priečka za favorizovaným Nemcom Sebastianom Brendelom. A-finále C1 1000 m mužov príde na rad v sobotu o 10.14 h.

Ďalšie slovenské lode v doterajšom programe III. kola SP v Belehrade sa dostali nanajvýš do B-finále. Platí to o Petrovi Gellem v K1 1000 m, Matejovi Rusnákovi v C1 1000 m, či dvojkajakoch Milan Fraňa, Samuel Baláž (K2 500 m), Marek Krajčovič, Matej Michálek a Martin Jankovec, Gábor Jakubík (všetci K2 1000 m). Kajakárka Ivana Mládková sa zatiaľ prebojovala z rozjázd do semifinále K1 200 m. Tie sa budú jazdiť v sobotu od 14.25 h.